cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: golfmaniac22 » ndz sty 09, 2011 13:51

a wiec mam do was pytanie czy mozliwe jest zeby pompa vaum cykala jakis czas po odpaleniu silnika? moze opisze jak to wyglada rano po dluzszym postoju odpalam autko i slychac jak szklanki jak cykaja do momentu napelnienia sie olejem i cichna calkowicie po jakiejs chwili zaczyna cos lekko cykac slychac to glownie jak siedze w autku na zewnatrz tego nieslychac, i cyka tak jakos pare minut i cichnie prawie tego nieslychac moze bardzo cicho ale trzeba sie wsluchac, pozniej juz jest cicho po rozgrzaniu silnika niema jakis stukow silnik pracuje ladnie, po otwarciu maski slychac ten dzwiek po prawej stronie silnika tam gdzie jest pompa vacum mniej wiecej bo ciezko to zlokalizowac dokladnie napewno ten dzwiek niewydobywa sie z lewej strony silnika po stronie rozrzadu, mam takie pytanie czy szklanka stukala by po rozgrzaniu silnika jak by byla padnieta czy raczej by cichla? i czy mozliwe jest ze to pompa vacum tak cyka przez jakis czas , z gory dzieki za rady



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: Szymon Jarosz » ndz sty 09, 2011 14:34

Vacum pompa to nie jest ,raczej szklanka ktoras jest zmeczona :bajer: Jaki masz silnik?


ObrazekObrazekObrazek

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: golfmaniac22 » ndz sty 09, 2011 14:39

Szymon Jarosz pisze:Vacum pompa to nie jest ,raczej szklanka ktoras jest zmeczona :bajer: Jaki masz silnik?
silnik to axr, tak ale szklanki cichna po odpaleniu



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: Szymon Jarosz » ndz sty 09, 2011 14:50

To nic ze cichna.Szklanka jak jest slaba to tak wlasnie sie zachowuje.Kumpel w Audi A6 1.9 tez tak mial ,rano odpalil to klepalo przez 10 sekund ,pozniej cisza , a jak silnik sie nagrzal do temperatury roboczej to zaczelo klepac i klepac.Pomogla tylko wymiana szklanek. :bigok:


ObrazekObrazekObrazek

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: golfmaniac22 » ndz sty 09, 2011 15:00

Szymon Jarosz pisze:To nic ze cichna.Szklanka jak jest slaba to tak wlasnie sie zachowuje.Kumpel w Audi A6 1.9 tez tak mial ,rano odpalil to klepalo przez 10 sekund ,pozniej cisza , a jak silnik sie nagrzal do temperatury roboczej to zaczelo klepac i klepac.Pomogla tylko wymiana szklanek. :bigok:
tak ale moje nie klepia po nagrzaniu nic nieslychac i to niejest klepanie tylko cykanie



pawullonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob sie 22, 2009 17:56

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: pawullonn » ndz sty 09, 2011 16:24

Witam
Nie będę zakładał nowego tematu i tu się podepnę. Ciekawi mnie koszt wymiany szklanek razem z częściami oczywiście plus minus w jakich granicach to oscyluje bo nie mam pojęcia.
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 09:30 przez pawullonn, łącznie zmieniany 1 raz.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: golfmaniac22 » ndz sty 09, 2011 19:19

golfmaniac22 pisze:
Szymon Jarosz pisze:To nic ze cichna.Szklanka jak jest slaba to tak wlasnie sie zachowuje.Kumpel w Audi A6 1.9 tez tak mial ,rano odpalil to klepalo przez 10 sekund ,pozniej cisza , a jak silnik sie nagrzal do temperatury roboczej to zaczelo klepac i klepac.Pomogla tylko wymiana szklanek. :bigok:
tak ale moje nie klepia po nagrzaniu nic nieslychac i to niejest klepanie tylko cykanie
dodam tez ze odsluchalem wiele filmikow z wlasnie stukajacymi szklankami to ten dzwiek u mnie jest inny ,gdy nagralem go, to po odtworzeniu wogole go nieslychac.



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: gluchy1984 » ndz sty 09, 2011 22:14

U mnie tez coś cyka, co prawda mam 1Z, okazało się że to cyka sobie z cicha, a czasami z głośna n75.



golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: golfmaniac22 » ndz sty 09, 2011 22:41

gluchy1984 pisze:U mnie tez coś cyka, co prawda mam 1Z, okazało się że to cyka sobie z cicha, a czasami z głośna n75.
to tez podejrzewalem pare miesiecy temu wymienialem n75 i z calkiem innego powodu ale i tak okazalo sie ze stary jest sprawny wiec jutro podmienie na ten stary i zobacze czy cos to da



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: gluchy1984 » pn sty 10, 2011 10:59

Ja u siebie diagnozowałem czy to on w bardzo porosty sposób, poprostu przed odpaleniem odłączyłem mu zasilanie :)
Nastała błoga cisza. Oczywiście później podłączyłem :) niech sobie cyka



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: cykanie, albo pompa vacum albo szklanka?

Post autor: roman58 » pn sty 10, 2011 18:48

Jakby szklanki były dobre to rano przy odpalaniu nie powinno ich być słychać,a nie że ucichną jak się napełnią olejem,To cykanie to może wałek rozrządu siada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości