Odpalanie na ciepło i dziwne przelożenie skrzyni w 1Y

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Odpalanie na ciepło i dziwne przelożenie skrzyni w 1Y

Post autor: Igor1 » ndz maja 21, 2006 21:20

Pytanie pisze w imieniu kolegi. Ma golfa 1Y z 92r. na zimno pali od zabka i chodzi ok ale jak sie mocno rozgrzeje i zgasi silnik to ponownie jak sie odpala zalapuje za 2, 3 razem albo trzeba przytrzymac z 3 sekundy rozrusznik-dziwna sprawa-gdyby nie palił na zimno to by były swiece ale na ciepło? kąt wtrysku jest ok. W tym samym golfiku spotkałem sie z tym ze jakos dziwnie chodzi jak jade nim to jakby nie diesel rwie od dołu i bardzo dobrze ciagnie co zauwazylismy ze przy 150km/h ma na obrotomierzu 4500 tys ob-to chyba za duzo podmnienilismy zegary od mojego i to samo a przy 165 ma juz 5100 obr to zbyt za duzo. Opony maja fabryczny rozmiar. Doczytalismy sie ze miał zmienianą skrzynie, moze ma złą z zamałym przełożęniem-czy moze tak ma by? moze to kopyto jakie ma jest spowodowane tym przełożeniem skrzyni? Co o tym sądzicie?



Marek09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 18, 2005 22:11

Post autor: Marek09 » pn maja 22, 2006 14:58

Z tym odpalaniem, to u mnie jest identycznie. Jak jest zimny podgrzeję świece i pali od obrotu. Jak jest ciepły to trzeba trochę kręcić. Poradziłem sobie tak: odłączyłem przewód od jakiegoś czujnika temperatury w silniku, po to żeby nawet jak jest ciepły grzało świece, i zawsze przy odpalaniu podgrzewam sobie 3 sekundy i wtedy pali od razu.
Także nienarzekam na odpalanie. :D



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt maja 23, 2006 16:39

Moze na temat tej skrzynki ktos cos wie moze takie maja byc obroty przy takiej predkosci? czy moze to skrzynia od benzynowca sam nie wiem pomozcie?



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » wt maja 23, 2006 17:00

poprostu na cieplym silniku sie nie włacza grzanie swiec i dlatego gorzej pali!!!! u mnie tez tak jest pozdro :bigok: a co to skrzyni to nie ma sie co zastanawiac wszystko jest w porzadku


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 54 gości