[MKIII] Uszczelka pod głowicą?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mikolaj211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 10:38
Lokalizacja: Śląsk

[MKIII] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: Mikolaj211 » pt sty 07, 2011 00:33

Witam. Po kupnie Golfa przejechałem 3 tysiące km, przez ten okres nie wziął ani grama oleju po miarce (kilka razy sprawdzałem) i wymieniłem olej (LOTOS 10w40). Po wymianie przejechałem teraz dokładnie 2800 km. Olej sprawdzałem kilka razy, na miarce nie ubywało nawet 1mm, cały czas tyle ile wlane (czyli całe chropowate pole w oleju). Sprawdzałem olej jakoś w tym tygodniu, jakieś około 2700 po zmianie i dalej było tyle samo... Sprawdziłem olej wczoraj - a tu niespodzianka, poziom na dole chropowatego pola... Dolałem 250ml i było parę mm pod maximum. Do tego poziom płynu chłodzącego był około 2cm poniżej minimum (również był cały czas max)... Dolałem też płynu, nawet trochę przelałem (1mm powyżej maxa). Przejechałem około 50 km wczoraj wieczorem, wstawiłem auto do garażu i poszedłem tam dzisiaj. Poziom płynu spadł - jest na składaniu zbiorniczka (czyli poniżej max trochę), natomiast poziom oleju jest powyżej max...

Auto miało problemy z odpalaniem na zimnym od dłuższego czasu, po prostu przez jakieś 5 sekund chodził jakby na 3 tłokach... Dzisiaj, po sprawdzeniu oleju i płynu, musiałem bardzo długo kręcić rozrusznikiem, krztusił się i dusił, aż w końcu załapał, ale przez dobre 20 sekund chodził na 3 garach, potem niby się unormował, ale miał obroty powyżej 1000 przez dobrą minutę (a jest stosunkowo ciepło, w porównaniu do np. -20).

Poza tymi objawami auto zachowuje się normalnie (tzn. jeszcze wczoraj zachowywało - dzisiaj nie jeździłem), zbiera się, "ma kopa", itp. Jak sądzicie, co jest tego przyczyną? Wygląda to tak, jakby najpierw silnik zassał i spalił olej i płyn chłodniczy, a teraz płyn chłodniczy został zassany do obiegu olejowego... Czekam na Wasze pomysły, rady... Trochę niechętnie podchodzę do ściągania głowicy, jeśli nie mam choć drobnej pewności, że to uszczelka, bo wiadomo, wiąże się to z kosztami i wymianą tej uszczelki, nawet, gdy jest dobra... Silnik to 1z, przebieg teoretycznie 223500km (ile i czy cofany - nie mam bladego pojęcia).
Pozdrawiam!



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

[MKIII] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: brynol » pt sty 07, 2011 00:47

Mikolaj211 pisze:(LOTOS 10w40)
moga sie ze mna klocic inni, ale moim zdanien jeden z najgorszych olejów dostepnych na rynku.
Mikolaj211 pisze:prawdziłem olej wczoraj - a tu niespodzianka, poziom na dole chropowatego pola... Dolałem 250ml i było parę mm pod maximum
sprawdzales na zimnym czy po jezdzie?
Mikolaj211 pisze:wstawiłem auto do garażu i poszedłem tam dzisiaj.
zadnej plamy nie bylo pod autem?
Mikolaj211 pisze:jakby najpierw silnik zassał i spalił olej i płyn chłodniczy
na bagnecie bys to widzial.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

[MKIII] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: zyggy » pt sty 07, 2011 15:04

A olej czysty, czy majonez?


pzdr
zyggy

michalkra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 21, 2010 21:22
Lokalizacja: śrem

Re: [MKIII] Uszczelka pod głowicą?

Post autor: michalkra » ndz lut 06, 2011 18:56

ja leje do mojego tdi castrola. Nie ma co patrzeć żeby lać tańszy olej, bo dobry olej to podstawa a jak będziesz dbał o podstawowe rzeczy to będziesz śmigał nim jeszcze dużo km. A ja osobiście bym stawiał, że to uszczelka. tak czy inaczej postawić u mech go musisz. powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości