Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

aurii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 03, 2010 21:38
Lokalizacja: działdow

Jaki olej?

Post autor: aurii » pt gru 31, 2010 15:15

tylko pytanie gdzie ten olej ucieka??? Turbina jest druga niby dobra, silnik suchy.... a olej ubywa....



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pt gru 31, 2010 18:22

Druga nie znaczy że dobra no chyba że nowa?? :chytry:
Ewentualnie silnik ci pije. :(
Ja bym pojechał na diagnostykę najpierw turbo zbadać a jak wyjdzie że dobre a silnik się nie poci to kompresje mierzyć. :bigok:

Panowie jeśli któryś z was kocha pracę silniczków diesla jak ja a pracujący dieselek działa na was kojąco to polecam na YT filmy użytkownika vwdieselking . :food:

To jakaś firma z Kanady sprzedająca używane dieselki właśnie od VW , więc jak chcecie nacieszyć uszy to polecam :food: :food: :food:

I dużo dużo szczęścia w nowym roku , doskonałej pracy waszych traktorków , małego spalania , zero awarii , dobrego oleju i szerokiej bezpiecznej drogi!!!!!! :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Artiks » pn sty 03, 2011 11:17

Po przemyśleniach zebranych opinii robię przejście z Motul Specific 5W40 na Liqui Moly 5W40 4100 :hmm: O wrażeniach ze zmiany wkrótce....



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » pn sty 03, 2011 12:46

Ja się na Top Tec 4100 przesiadłem w Caddym. Zauważalna od razu była różnica w konsumpcji oleju w porównaniu z Mobilem 1 (0W-40 i 5W-50), a mianowicie na L-M silnik (turbina) zszedł z 4L do 1L zżerania oleju. Niestety, po 60 tyś km i na L-M zaczęło się to samo zatem zaliczyłem przesiadkę na Commę która znowu ograniczyła konsumpcję z 4L L-M do 1 litra. Po kolejnych 30 tyś km zuzycie oleju już do 2L podskoczyło i niestety musiałem wymienić turbinę.
Po wymianie turbiny na nową (regenerowaną) [TECHMOT] zmniejszyłem interwał serwisów olejowych z 15 do 12 tyś km i przez pierwsze 12 tyś z silnika ubyło może z pół litra... Teraz szykuje się druga wymiana oleju i jest podobnie (mimo zimy i mrozów) czyli nie dolałem nic. Jeżeli chodzi o olej pozostałem przy Commie bo jest po prostu tania. 90 kilka zł za 5L w hurcie to dobra cena jak za olej klasy 5W (na których to silnik mimo 378 tyś km lata).


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn sty 03, 2011 12:56

Też myślałem o LM do autka żony ,ale jest zwyczajnie drogi w moim mniemaniu. Cena LM 10w40 to prawie 120 zl plus wysyłka , to już MOTUL kosztuje 98 zł a teraz chyba nawet 95 zł plus wysyłka. Mówiąc krótko za 140 zł (cena LM 10W40 z wysyłką) u siebie na miejscu mogę kupić jakiegoś syntetyka z LOTOSA, MOBILA czy SHELLA choć akurat co do MOBILA to nie mam zaufania.

Ba, za cenę jednej bańki LM 10w40 z wysyłką mam na miejscu prawie 2 bańki LOTOSA SEMISYNTETICA którego ostatecznie mogę zmienić powiedzmy co 7.5 tyś km i i tak mi wyjdzie taniej niż LM zmieniany co 10 czy 12 tys km :kac:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » pn sty 03, 2011 13:09

LM nie jest popularny zatem nie jest też tani. Ale trzeba mu przyznać że:
- w całości konfekcjonowany jest w Niemczech skąd przyjeżdża już zabutelkowany dlatego taki drogi
- sprzedawany jest w 5L bańkach (a u nas większość już tylko w 4L występuje)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: hoja » śr sty 05, 2011 12:17

Panowie, jeżdżę teraz na oleju MOBIL SUPER S 10W40 półsyntetycznym i nadszedł czas na wymianę :) myślałem żeby zmienić na Motul 6100 Synergie 10W40 również półsyntetyczny.. czy to dobry wybór dla golfa IV 1.9TDi 90KM silnik ALH, przebieg 210 tyś ??



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » śr sty 05, 2011 12:44

MOTUL jest dobry ja przynajmniej nie mogę na niego nic złego powiedzieć ale przeszedłem z ciekawości na LOTOS SEMISYNTETIC 10W40 i powiem że nie widzę żadnej różnicy. Samochód pali jak palił , silnik pracuje tak samo jak na MOTUL nie słychać popychaczy na ciepłym silniku wogóle a na zimnym to i na MOTULU lekko było słychać więc nie widzę różnicy. W zużyciu oleju na razie też jest tak samo jak na MOTUL. Zobaczymy jak będzie do wymiany , wtedy będę mógł coś konkretniej powiedzieć. :bigok:

Ale na pytanie odnośnie MOTULA 6100 SYNERGIE 10W40 to jest jak najbardziej dobry olej. :okej:
Co do MOBILA to na MOTUL powinieneś odczuć różnicę na plus.

Panowie jakieś opinie o filtrach MEYLE ???

Kupiłem do żony autka filtr oleju MEYLE tak się złożyło że ani FILTRONA nie mieli ani KNECHTA ani MANNa



Awatar użytkownika
andrzej007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 754
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:40
Lokalizacja: Rzeszów

Jaki olej?

Post autor: andrzej007 » wt sty 11, 2011 22:12

Witam chciałbym przyłączyć się do tematu, mam takie pytanie do Was

Obecnie jeźdzę na oleju CASTROL MAGNATEC 10W40 szykuję mi się teraz wymiana oleju i nie wiem czy zmienić na taki sam czy może zalać go MOTULem 6100 (silnik 1Z TDI przebieg do końca nieznany na pewno ponad 300k) nie zużywa oleju.



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » wt sty 11, 2011 22:37

Pewnie że możesz zmienić na MOTUL. :okej:

Skoro na CASTROL ci ładnie lata to i na MOTUL tym bardziej , choć z drugiej strony właśnie czy jest sens zmieniać? :chytry:

Ja powiem tylko że z pewnych względów zmieniłem na LOTOS z MOTUL i nie widzę żadnej różnicy na razie , choć szerzej się wypowiem jak już zrobię choć z 5 tys km na nim. :food:

Co do MOTUL to spełnia specyfikację MB 229.3 której CASTROL nie spełnia więc chyba MOTUL jest deko wyższej jakości, z drugiej strony tobie potrzeba normy VW 505.00 a ją oba spełniają. :bigok:

Przemyśl , jeśli masz za te same pieniądze to spróbuj MOTUL. :okej:



bungee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 14, 2008 16:48
Lokalizacja: Kielce/WaWa

Jaki olej?

Post autor: bungee » pn sty 24, 2011 10:32

To i ja zadam pytanie..
Mam Golfa Plusa z 206 r, przebieg 216500km i w nim olej (longLife) syntetyczny.. Chce wymienic olej i mialem kupic Motul rowniez syntetyk, jednak ostatnio uslyszalem, ze przy moim przebiegu juz powinien byc polsyntetyk. Czy to prawda? Orientuje sie moze ktos?
Pozdrawiam,



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn sty 24, 2011 11:39

bungee to czysta BZDURA!!! Nie lej do Plusa żadnego półsyntetyka. Nie ma czegoś takiego jak przechodzenie na gorszy olej wraz z przebiegiem. Ludzie przechodzą na gorszy wraz ze zużyciem silnika a nie z przebiegiem. Przebieg powyżej 200 tyś km to żaden przebieg nie lej żadnego półsyntetyka , takie praktyki to efekt starej szkoły mechaników z lat 70 tych i 80 tych, dziś to już nieaktualne ponieważ są silniki które muszą pracować na syntetykach od nowości do śmierci.

O ile się nie mylę to twój silnik jest na pompowtryskiwaczach w takim razie olej wyłącznie zgodny z normą VW 505.01 a tę normę spełniają wyłącznie syntetyki i to nie wszystkie. Zawsze sprawdzaj na opakowaniu oleju czy spełnia normę do twojego silnika.
Ktoś tu pisał że jest jakiś półsyntetyk VALVOLINE spełniający tę normę ale sprawdzałem i nie znalazłem więc wygląda na to że nie ma i tylko syntetyki ją spełniają i taki musisz lać do autka.

Nie słuchaj głupot że masz przechodzić na gorszy , jak ci tak mechanik doradził to go zmień jak najszybciej.

Ja ci tylko od siebie powiem że mój golfik ma już ponad 500 tyś km i jeźdźi na półsyntetyku ale ja mam TDI na VP więc tutaj mogę taki wlać , a ty przy 200 tys km nie lej żadnego innego tylko syntetyk!!



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » pn sty 24, 2011 12:25

W piątek w swoim wymieniałem. Tym razem w silnik wlany TOTAL QUARTZ 9000 Energy 5W-40 i po przejechaniu 300km efekt jest zadowalający. Dziś po nocy (-3) rano silnik od razu cichutko zaskoczył, szklanek praktycznie nie usłyszałem, podczas gdy na poprzednim oleju jaki miałem wlany w silnik i przebiegu 13 tyś km na nim szklanki rano już ponad 2 sek rumotały nim ucichły...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

bungee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 14, 2008 16:48
Lokalizacja: Kielce/WaWa

Re: Jaki olej?

Post autor: bungee » pn sty 24, 2011 12:36

riggs pisze:bungee to czysta BZDURA!!! Nie lej do Plusa żadnego półsyntetyka. Nie ma czegoś takiego jak przechodzenie na gorszy olej wraz z przebiegiem. Ludzie przechodzą na gorszy wraz ze zużyciem silnika a nie z przebiegiem. Przebieg powyżej 200 tyś km to żaden przebieg nie lej żadnego półsyntetyka , takie praktyki to efekt starej szkoły mechaników z lat 70 tych i 80 tych, dziś to już nieaktualne ponieważ są silniki które muszą pracować na syntetykach od nowości do śmierci.

O ile się nie mylę to twój silnik jest na pompowtryskiwaczach w takim razie olej wyłącznie zgodny z normą VW 505.01 a tę normę spełniają wyłącznie syntetyki i to nie wszystkie. Zawsze sprawdzaj na opakowaniu oleju czy spełnia normę do twojego silnika.
Ktoś tu pisał że jest jakiś półsyntetyk VALVOLINE spełniający tę normę ale sprawdzałem i nie znalazłem więc wygląda na to że nie ma i tylko syntetyki ją spełniają i taki musisz lać do autka.

Nie słuchaj głupot że masz przechodzić na gorszy , jak ci tak mechanik doradził to go zmień jak najszybciej.

Ja ci tylko od siebie powiem że mój golfik ma już ponad 500 tyś km i jeźdźi na półsyntetyku ale ja mam TDI na VP więc tutaj mogę taki wlać , a ty przy 200 tys km nie lej żadnego innego tylko syntetyk!!
OK. Dzięki.
Co do przejścia na gorszy znajomy mi tak zasugerował:) Dlatego postanowiłem zapytać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości