[mk2] Tulejowanie cylindra w golfie II 1.6 td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

[mk2] Tulejowanie cylindra w golfie II 1.6 td

Post autor: arwam » ndz gru 26, 2010 19:44

jbs-78 pisze:Ale cały czas uważam że bardzo wiele zależy od "kierownika" czy nie pałuje za bardzo.

przedewszystkim od kierownika bo nawet najlepiej zrobiony silnik czy nawet nówkę sztukę po dotarciu jak debil siądzie za kierownicą to momentalnie wykończy
jbs-78 pisze:Dobrze wiesz że każde silniki da się w momencie zarżnąć jak się nie umiejętnie do nich podchodzi.A wielu ludzi uważa że jak po remoncie to nie zniszczalny.

akurat z własnego życia znam takie przypadki jak choćby kolesia który kupił ode mnie AAZ'a
silnik na cylindrach nie miał mierzalnych śladów zużycia i tylko były nowe pierścienie, panewki oraz głowica zmienione na NOWE.
oraz wszelkie uszczelnienia, silnik przygotowany pod większe obciążenia termiczne i mechaniczne.
u mnie przeżył sporo ponad 55-60tys km i chodził tak jakbym przeddzień remont zrobił.
po tym jak gość ode mnie go wziął to pożył jakieś 2-3mies po czym już mu się zaczeły problemy z np ciężkim paleniem spadkiem mocy a nie mówię już o tym że zamiast lać pełny syntetyk lał olej od ciężarówek i jeszcze miał pretensje że przy tym jak on jeździ z prędkościami 150-180km/h to auto nie pali mu 4,5-5l tylko 6,5-7,5l.



andreo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 19:20

Re: [mk2] Tulejowanie cylindra w golfie II 1.6 td

Post autor: andreo88 » czw gru 30, 2010 18:28

Dzięki Panowie za pomoc, jestem juz po zabiegu! :grin: Zabieg udany, silniczek cyka jak zegaek. Przejechałem jakieś 500 km i nic sie nie dzieje. Koszt byl troche wiekszy niz przewidywałem ale sie oplacalo :grin: Wstawilem jedna tuleje i wymienilem wszystkie pierscienie. koszt: tuleja 100 pierscienie 250 robota 350 uszczelka pod glowica 100 i drobne sprawy; uszczelki opaski silikon; 100zł. Ktos pyta lczy miałem silnik jr, otoz nie mam 1v. Jesli ktos by mial kiedys podobny problem to słuze pomocą :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości