golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: alan_23 » wt lis 30, 2010 12:46

Witam,

chcę wymienieć blok silnika - taka ewentualność jest brana pod uwagę. :grrr:

miałem remont silnika robiony pół roku temu. założona uszczelka metalowa, planowanie itp.

wczoraj znów rpzedmuch się ujawnił :panna: :panna: :? . nie wiem jak wielki, nie sprawdzałem. nie macałem i nie zaglądałem. szlag mnie trafił. wiem ze płynem poszło, do teog na ciepłym nie chciał palić- woda do bloku? :panna: i zjadło oleju ostatnio :( rozapcz we mnie.

zamierzam zdjąć czapkę i sprawdzić czy może mój mechanik nie poinformował mnie o spękaniach bloku..bo głowica przecie była planowana?

czy JR lbo SB będzie pasował? jak z układem chłodzenia? mam turbo wlotami na chłodzenie. ale rurki jakby co skąd zdobyć? ? pomoże ktoś radą?
chyba że układ chłodzenia nie różni się zbyt.

najchętniej bym to zrobił jak najmniejszymni kosztami., bo juz sie obraziłem na niego..i tylko musze dojeździć do lata.... póki co taki foch.

skrzynia i sprzęglo są ok - sprzęgło będzie pasować? 200 mm jakby co? mniejsze.. to chyba nie będzie problemu poza tym, ze może paść szybciej...

moze ma ktoś silnik taki? zdrowy?

piszcie poradźcie.. :(



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: kret077744 » wt lis 30, 2010 13:15

Jak masz wszystkie graty ze swojego to sam blok będzie pasował. Troche roboty, ale wszystko przekręcisz bez problemu. Każdy TD miał natrysk na tłoki niezależnie czy to 1V czy SB czy JR, wszystko jest to samo, tylko w zwykłych D nie ma natrysków oleju. Tak to śmiało przekładaj, choć patrząc na ceny bloków, wolałbym kupić jakiś silnik w całości za niewiele wiecej pieniędzy. Jesli robiłeś remont to w nowy blok poprzekładać wszystko i powinno być ok, jesli faktycznie Ci blok szczelił. Skrzynka i sprzęgło podejdzie bez problemu.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: alan_23 » wt lis 30, 2010 13:19

źle się wyraziołem. cały motor chcę przełożyć.

i niejasno opisałem - robiłem remont góry silnika.

dzięki kret077744



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: kret077744 » wt lis 30, 2010 13:27

cały motor chcę przełożyć
to też wszystko przełożysz bez problemu. Choć na Twoim miejscu poszukałbym dołu silnika, jesli byś miał dostep za tanie pieniądze. I tak silnik trzeba wyjąc.
Masz pewność że to pękniety blok ? :chytry:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: xxxGlaDxxx » śr gru 01, 2010 16:07

Zrób tak jak ja, szukaj auta całego z dobrym silnikiem i ze średnim lub tragicznym nadwoziem. Silnik wyciągasz, wkladasz do niego stary i sprzedajesz na złom, ewentualnie sprzedajesz jakiemuś żulowi. Co do chłodzenia turbo to ja założyłem słupek od JR-a który nie ma tego krućca z tyłu na chłodzenie, ale mam zrobiony myk że chłodzenie turbo jest podłączone do węży nagrzewnicy, jeżeli chcesz to moge ci zrobić zdjęcie jak to wygląda. Wszystko chula śmiga i furczy ;)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: Michał_1977 » śr gru 01, 2010 18:36

alan_23 pisze:1V na Sb czy jr? / pasuje?
Pasuje.To są praktycznie te same silniki,a różnią się jedynie osprzętem,który z resztą możesz sobie ponownie założyć.
Chłodzenie suszarki przekładasz to co masz,tylko powrót trzeba puścić do bloku i do tego będzie Ci potrzebna specjalna zaślepka wciskana w blok,taka z kawałkiem rurki,żeby wąż założyć.
Skoro masz chłodzenie suszarki,to znaczy,że jest to silnik SB (80KM) i sprzęgło ma 210mm.Tak czy siak,można go przełożyć do innych tego typu silników,nawet 1,9D/TD.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: alan_23 » sob gru 04, 2010 20:04

dzieki za odpowiedzi. nie mam pewności że blok. ani że głowica. z tym całym autem może i sens ? co do określenia..co sie sypnęło.. w środe mój mechanik zagląda ... i się okaże. moze 2giraz dmuchnęło uszczelkę..ale metalową by wywaliło?

ogólnie juz się przyzwyczaiłem do mpk..i jakoś żyję. cóż . taki los.



alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

golf mk2 td- wymiana bloku ? 1V na Sb czy jr? / pasuje?

Post autor: alan_23 » wt gru 28, 2010 00:01

okazalo się że głowica poszła. pekła między zaworami :( . były małe spękania kiedys..teraz poszło dalej. czekam na głowicę... jedzie chyba zza światów :lol: bo pocztą .

. dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi.

szczególnie dla Michał_1977 oraz xxxGlaDxxx

pozdrawiam wszystkich noworocznie.. o mam nadzieję z mój dieselek zabrzmi nowym głosem ( oby nie baranim.. ) w 2011 roku;) :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości