EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

EGR out - wrazenia

Post autor: Rafał 21 » pn gru 27, 2010 17:30

arturkw pisze:bedzie sie szybciej nagrzewał silnik

arturkw, od nagrzewania jest sprawny termostat :P


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

slaawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lis 02, 2010 19:56

EGR out - wrazenia

Post autor: slaawek77 » pn gru 27, 2010 20:36

A temat przeładowania turbo bez egr nie był poruszony.
Tak wygląda różnica doładowania- pierwsza połowa loga- z odłączonym egr, druga z podłączonym.
Log (53 - n/d)
Widać że bez egru przeładowanie jest większe, po zaślepieniu znacznie zwiększa się masa zasysanego powietrza (sprawdzane vagiem).
Cytat znaleziony gdzieś na forum (nie pamiętam autora): "zatkanie zaworu EGR lub jego niewlasciwa praca wplywa na wzrost predkosci spalin , a co za tym idzie wzrost cisnienia doladowania co w konsekwencji prowadzi do przeladowania. ) gdyby byl to silnik wolnossacy z ukladem recyrkulacji spalin , zatkanie EGR nie mialo by wplywu, ale to silnik doladowany i to turbina decyduje o tym ile powietrza jest zasysane."
I co powiecie?



Awatar użytkownika
Łukasz 1,9 TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 21, 2010 22:16
Lokalizacja: Okolice Krakowa

EGR out - wrazenia

Post autor: Łukasz 1,9 TDI » pn gru 27, 2010 22:24

slaawek77 pisze:Tak wygląda różnica doładowania- pierwsza połowa loga- z odłączonym egr, druga z podłączonym.
Log (53 - n/d)
Widać że bez egru przeładowanie jest większe, po zaślepieniu znacznie zwiększa się masa zasysanego powietrza
No faktycznie coś tu w tym jest, ale moim zdaniem jest na to logiczne wyjaśnienie jeżeli dobrze rozumie zasadę pomiaru tego ciśnienia doładowania. Powietrze, a raczej spaliny zasysane przez otwarcie egr omijają przepływomierz i tu jest pytanie czy masa tego powietrza jest liczona przez czujniki, czy nie? W momencie kiedy egr jest zamknięty całe powietrze jest ciągnięte przez układ dolotowy i stąd inne ciśnienie na vag-u ( to taka moja teoria). Poza tym w praktyce jest jeszcze sprawa tego typu, że przecież egr w czasie jazdy na obrotach czy jest zaślepiony, czy nie i tak się zamyka więc co to ma do rzeczy. Pozostaje mi spytać czy te logi były na tej samej drodze robione (to samo obciążenie) i czy przy tej samej temperaturze silnika??? A tak ogólnie to nie widzę w tych logach czegoś co by raziło i wołało o jakąś interwencje. Czekam z ciekawością na wypowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników.



slaawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lis 02, 2010 19:56

EGR out - wrazenia

Post autor: slaawek77 » pn gru 27, 2010 22:47

Logi były robione jeden po drugim- ta sama droga tylko z powrotem:)



Awatar użytkownika
Łukasz 1,9 TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 21, 2010 22:16
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: Łukasz 1,9 TDI » pn gru 27, 2010 22:55

slaawek77 pisze:Logi były robione jeden po drugim- ta sama droga tylko z powrotem:)
Ciekawi mnie to, dlaczego różnice są w momencie kiedy egr jest i bez zaślepienia zamknięty :hmm:



slaawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lis 02, 2010 19:56

EGR out - wrazenia

Post autor: slaawek77 » pn gru 27, 2010 23:16

Dobre pytanie.



CRISTOFORO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 23, 2010 22:43

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: CRISTOFORO » wt gru 28, 2010 01:04

florek186 pisze:CRISTOFORO, masz jakieś fotki jak to wygląda?

proszę:

,] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


Obrazek
Moja była bestia...Recaro s4 rs4 navi i ogień na tłoki.....

Awatar użytkownika
wojtas_tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:31
Lokalizacja: ddz

EGR out - wrazenia

Post autor: wojtas_tdi » wt gru 28, 2010 17:08

Siemka!!! dobra panowie poswiecilem duuuzo czasu na przeczytanie tych 56stron i teraz zadam pytanie; CZY.. wymieniajac kolektor 1Z na AWX moge calkowicie pozbyc sie/zaslepic/nie montowac itp itd Egr'a? czy w kolektorze AWX jest na niego miejsce? Co zrobic z tymi wezykami zaznaczonymi na kolektorze 1z na czerwono? czy awx ma wejscie na jeden z tych wezykow?? jakie klopoty napotkam podczas wymiany na awx'a ??? dzieki z gory za pomoc :pub:
Obrazek


TD ic POWER!

CRISTOFORO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 23, 2010 22:43

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: CRISTOFORO » wt gru 28, 2010 17:41

wojtas_tdi pisze:Siemka!!! dobra panowie poswiecilem duuuzo czasu na przeczytanie tych 56stron i teraz zadam pytanie; CZY.. wymieniajac kolektor 1Z na AWX moge calkowicie pozbyc sie/zaslepic/nie montowac itp itd Egr'a? czy w kolektorze AWX jest na niego miejsce? Co zrobic z tymi wezykami zaznaczonymi na kolektorze 1z na czerwono? czy awx ma wejscie na jeden z tych wezykow?? jakie klopoty napotkam podczas wymiany na awx'a ??? dzieki z gory za pomoc :pub:
Obrazek

a co widzisz u góry na fotkach :bigok:

w IZ nie potrzebujesz EGR
musisz zrobić sobie specjalna flansze na ssacy do orurowania aby to połączyć
kiedyś widziałem na allegro


Obrazek
Moja była bestia...Recaro s4 rs4 navi i ogień na tłoki.....

Awatar użytkownika
wojtas_tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:31
Lokalizacja: ddz

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: wojtas_tdi » wt gru 28, 2010 18:14

no git git rozumiem wytaczam sobie taka przejsciowke z przyspawana rura i nakladam rure od ic tak to kumam a egr moge calkowicie wypiep...c??? w awx nie ma miejsca na niego?


TD ic POWER!

Awatar użytkownika
florek186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 16:18
Lokalizacja: GRYFICE
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: florek186 » śr gru 29, 2010 00:24

CRISTOFORO, dziękuję bardzo :D pozdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=356388

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

EGR out - wrazenia

Post autor: krzys_jg » wt sty 18, 2011 17:50

Właśnie skończyłem czyszczenie kolektora, nie był bardzo zasyfiały tak jak na Waszych zdjęciach, przebieg to 205tys. (prawdziwy). Jednak trochę jeszcze go odmoczyłem w ropie razem z egr, poskrobałem, poszorowałem środkiem do mycia silników K2 (polecam, ogólnie bardzo dobry produkt do mycia silników, smarów, brudnych rąk po naprawach itp.). Ogólnie robota nie jest ciężka, ale czasochłonna, śruby nie były ani trochę zapieczone. Mam wrażenie, że lepiej się zbiera od dołu, bo łatwiej zerwać przyczepność na 1, 2 i 3 przy zmienie biegu (co jeszcze przed czyszczeniem było możliwe tylko na wilgotnym asfalcie), przy wyższych obrotach nie zauważyłem różnicy, no może minimalnie lepiej się wkręca. Nie wiem czy to efekt zaślepionego EGRu czy czystego dolotu. Aha, jeszcze pytanko, mówicie, że słychać jak ssie powietrze, u mnie też to występuje w okolicach dolotu do filtra powietrza, słychać teraz wyraźnie na wolnych obrotach. Czy to normalne, czy gdzieś nieszczelność jest? dodam, że dalej w okolicach kolektora i za filtrem tego nie słychać, uszczelka kolektora nowa.
Mam zrobione foty przed i po czyszczeniu, wieczorem postaram się wrzucić.



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

EGR out - wrazenia

Post autor: mewa2002 » śr sty 19, 2011 14:07

Mam wrażenie, że lepiej się zbiera od dołu, bo łatwiej zerwać przyczepność na 1, 2 i 3 przy zmienie biegu (co jeszcze przed czyszczeniem było możliwe tylko na wilgotnym asfalcie)
Nie wiem jak u Ciebie mozliwe ze jeszcze na 3 zrywa przyczepnosc na suchym asfalcie. Ile masz tych koni? alh+216 czy jeszcze program?
U mnie AHF+program+216= ok.150koni jeszcze nigdy nie stracilem trakcji na 3 biegu, nawet przy zmianie biegow jadac na wilgotnym asfalcie- a mam 15'stki.



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

EGR out - wrazenia

Post autor: krzys_jg » czw sty 20, 2011 00:10

Mam kolego ALH i same 216 narazie, właśnie przymierzam się do wyminy na sprzęgło G60 i jednomas bo jak wilgotno to potrafi się czasem uślizgnąć na 4 i 5, potem program. Tak jak pisałem uda się nieraz stracić przyczepność podczas szybkiej zmiany z 2 na 3 bo kontrolka od ESP miga, czuć to najbardziej w okolicach max momentu. A gdy jest wilgotno to na 3 jeszcze chwile potrafi migać. Koła mam teraz zimowe 195/65/15.

Tutaj przesyłam zdjęcia kolektora:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości