świeca płomieniowa do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: świeca płomieniowa do diesla

Post autor: DejaVu » sob gru 25, 2010 21:22

karol8114 pisze:
wesol pisze:grzalka elektryczna na 230v czemu nie ale montujemy ja na weze malego obiegu( te do nagrzewnicy w kabinie) do tego pompka elektryczna zasilana malym zasilaczem (wielkosci ladowarki komórkowej- no moze deczko wiekszym) i mamy w aucie i cieplo i silniczek nagrzany.
No i 2 godzinki wcześniej trzeba podłączyć, porażka, przerabiałem to, co prawda bez dodatkowej pompki.
To mówisz nie opłaca się?


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » sob gru 25, 2010 21:33

Szkoda Twojej kasy i nerwów, totalna porażka.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: DejaVu » sob gru 25, 2010 21:40

Najtaniej jest tu: http://www.auto-akces.pl/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale ja może założę webasto-tyle że to naprawdę jest drogie.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: munior » sob gru 25, 2010 23:05

karol8114 pisze:Szkoda Twojej kasy i nerwów, totalna porażka.
Dokładnie ,sama grzałka lipa ,trzeba wywalić termostat i założyć dodatkową pompke żeby to jakoś względnie działało ,po wywaleniu termostatu mamy kolejna lipę bo otwarty jest duży obieg i auto się nie nagrzeje zimą.Także porażka
DejaVu pisze:ale ja może założę webasto-tyle że to naprawdę jest drogie.
Tanie ,drogie ,kwestia względna ,powiem tyle że webasto mokre wymiata i nic lepszego nie wymyślili i już nie wymyślą .Montowałem u siebie własnoręcznie w audi 80 1,9 tdi , webasto to hydronic D3WZ o mocy 3,3 KW i stwierdzam że nie ma lepszego wynalazku .Odpalam sobie z pilota 10-15 minut przed wyjazdem i silnik ciepły ok.45 stopni w mrozy .Kosztowało mnie ok.700zł ale nie żałuje nawet złotówki bo rzecz warta tych pieniędzy .Jakby ktoś chciał to mam jeden taki komplet


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

kam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw gru 03, 2009 21:42
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: kam » ndz gru 26, 2010 00:38

akurat grzanie kolektora ssącego w jakimkolwiek dieslu sporo daje, ale nie liczmy na to ze odpali od strzala, sam tak odpalam poczciwa 60tke i koparke w duze mrozy.


Sprzedam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=345282

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: świeca płomieniowa do diesla

Post autor: wesol » ndz gru 26, 2010 10:14

karol8114 pisze:
wesol pisze:grzalka elektryczna na 230v czemu nie ale montujemy ja na weze malego obiegu( te do nagrzewnicy w kabinie) do tego pompka elektryczna zasilana malym zasilaczem (wielkosci ladowarki komórkowej- no moze deczko wiekszym) i mamy w aucie i cieplo i silniczek nagrzany.
No i 2 godzinki wcześniej trzeba podłączyć, porażka, przerabiałem to, co prawda bez dodatkowej pompki.
Nie jest to moze idealne rozwiazanie i daleko mu do webasto. Zawsze mozna zalozyc timer i ustawiamy go na te 2 godziny wczesniej. Ja nawet myslałem by zapodac zamiast takiego malego zasialacza nieco wiekszy to by po pierwsze napedzal pompke wodna dwa wiatrak w kabinie oraz nieco doladowal aku. Mysle ze na taki zestaw nie byloby tak silnego mrozu. jedyny minus to to ze na kabel to dziala no i powiedzmy pod praca go nie podlaczymy. webasto jest uniwersalne i dzialac moze nawet jak jedziemy by przyspieszyc grzanie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » ndz gru 26, 2010 20:27

wesol pisze:po pierwsze napedzal pompke wodna dwa wiatrak w kabinie
Jeśli napędzałby wiatrak w kabinie to możemy zapomnieć o jakim kol wiek dogrzaniu, schładzałby jak cholera. Mam wrażenie że nie używałeś takiej grzałki, więc udzielę rady, szkoda $$ a przede wszystkim :( takiej miny.
kam pisze:akurat grzanie kolektora ssącego w jakimkolwiek dieslu sporo daje, ale nie liczmy na to ze odpali od strzala, sam tak odpalam poczciwa 60tke i koparke w duze mrozy.
Poczciwego Ursusa możesz tak odpalać, silniki z komorami wstępnymi oraz wirowymi nie dają nabrać się na ''wiechcia''



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: wesol » ndz gru 26, 2010 21:17

nie no wiem ze cieplo w kabinie nie bedzie z grzalki 600 wat. Jedynic hoci mi raczej o odmrozenie szyb- szyby czolowej a glownym celem jest latwiejszy rozruch silnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

świeca płomieniowa do diesla

Post autor: karol8114 » ndz gru 26, 2010 21:18

Zapytam grzecznie, używałeś takiej grzałki ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 225 gości