Jak dziala auto "ssanie"

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kfiatos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 07, 2007 00:10
Lokalizacja: Otwock pod Warszawą

Post autor: kfiatos » sob mar 17, 2007 17:03

Witam. Ja, a konkretnie mój kumpel też ma problem z "automatycznym" ssaniem. Ma Passata 94r 1.9TD (nie wiem jakie oznaczenie silnika). Ma ssanie w środku auta i zeby odpalić za każdym razem musi je wyciągnąć czy zimny czy ciepły. Chyba nie powinno tak być?? Na ciepło powinien odpalać bez problemów chyba. Świece dobre, nie zapowietrza sie przebieg ok 200tyś. Na pompie wtryskowej jest takie ustrojstwo (zaznaczone na czerwono)
Obrazek
jest tam podłączony kabelek ale nie ma na nim żadnego napięcia. Niech mi ktoś wytłumaczy zasade działania tego urządzonka i jakie napięcie (i skąd) powinno do niego iść bo podejrzewamy że to jest przyczyną utrudnionego odpalania. Pozdrawiam i czekam na sugestie



nifares
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 08, 2007 14:15
Lokalizacja: Gdańsk

przyspieszacz

Post autor: nifares » pn mar 19, 2007 18:59

Igor 1.Pięknie opisałaś sterowanie świecami i przyspieszaczem zapłonu ale wspomniałeś że w samochodach z klimą jest trochę inaczej. Czy możesz to opisać.Pozdrawiam. :pub:



skarredasch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw mar 22, 2007 19:03
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: skarredasch » czw mar 22, 2007 19:46

mam cięgno, silnik aaz...
jak jest zimny, np rano, to muszę wyciągnąć bi nie odpali...jak się nagrzeje to nawet po ostygnięciu silnika nie muszę go wyciągać...
troszkę inne pytanie - czy można to zmienić na sterowanie elektroniczne tym czujnikiem co byl wcześniej opisany?...sam mogę to zrobić czy to jakaś strasznie wielka filozofia?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jak dziala auto "ssanie"

Post autor: Michał_1977 » śr paź 20, 2010 22:05

Proszę :bigok:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=101123" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprawdź jakimś długim śrubokrętem,czy ten drut od przyspieszacza jest mocno naprężony przy zwolnionej dźwigni czy nie.Powinien mieć troszkę luzu (dać się swobodnie ugiąć).
Ewentualnie popuść śrubkę mocującą drut do dźwigni,następnie cofnij ją ok. 1mm w tył od miejsca w którym zaczyna mieć opór i dokręć ponownie śrubkę.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

Jak dziala auto "ssanie"

Post autor: szpachla » czw gru 23, 2010 12:32

Trochę odkopię.

Mam pytanie odnośnie regulacji.
W jakim zakresie powinna zmieniać położenie ta dzwignia zmiany kontu wtrysku?
U mnie przy poluzowanym cięgle dzwidnia rusza się jakieś 3 mm.
Czy to jest prawidłowe?
Są tam takie śruby do regulacji, może poluzować więcej?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak dziala auto "ssanie"

Post autor: munior » czw gru 23, 2010 16:19

skarredasch pisze:mam cięgno, silnik aaz...
jak jest zimny, np rano, to muszę wyciągnąć bi nie odpali...jak się nagrzeje to nawet po ostygnięciu silnika nie muszę go wyciągać...
No i po to to jest i tak to ma działać
skarredasch pisze:czy można to zmienić na sterowanie elektroniczne tym czujnikiem co byl wcześniej opisany?.
Jak ktoś lubi sobie komplikować proste i nie zawodne rzeczy ,wymieniając na gó....ne wynalazki , to tak ,możesz przerobić :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości