całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: bradley » śr gru 22, 2010 21:26

TE swiece to tez zagadka. Skad mam wiedziec czy dzialaja w 14 letnim samochodzie skoro zwykle zarowe przepalaja sie po circa 3 latach :rotfl:


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: karol8114 » śr gru 22, 2010 21:33

DejaVu pisze:Do czego jest ten EGR ? chyba tego nie mam
Masz, radzę użyć szukajki bo zdenerwujesz moda, a ostatnio o to nie trudno



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: fenestro00005 » śr gru 22, 2010 21:44

radmen2 pisze: w 1Z jest system dogrzewania cieczy chłodzącej. Są to trzy świece w przewodzie od cieczy chłodzącej z boku zaraz przy bloku silnika. Pod podszybiem znajduje się jeden z bezpieczników, jest to po prostu blaszka i często zdarza się, ze jest ona przepalona dlatego układ dogrzewania nie działa (mam tak u siebie - blaszka jest po prostu pęknięta i też się słabo dogrzewa). Sprawdź to u siebie, sprawdź też świece czy nie są zaśniedziałe. Znajomy nie sprawdził, wstawił kabelek zamiast blaszki i stopiło mu pół tego bezpiecznika :grin:. Jest też drugi bezpiecznik - bodajże 50A, ale nie wiem gdzie dokładnie się znajduje.
Obrazek
To to jest ten bezpiecznik? Sory za jakość. Nie wiem gdzie te świece.
munior pisze:Nie wszystkie to miały :(
Jak spr czy u mnie jest? Auto passat b4 94rok
Ostatnio zmieniony śr gru 22, 2010 21:51 przez fenestro00005, łącznie zmieniany 2 razy.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: DejaVu » śr gru 22, 2010 21:46

karol8114 pisze:
DejaVu pisze:Do czego jest ten EGR ? chyba tego nie mam
Masz, radzę użyć szukajki bo zdenerwujesz moda, a ostatnio o to nie trudno
ok użyję :hmm: a co te mody takie nerwowe? :pub:


Seat Mii 1.O CHYA

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: DejaVu » śr gru 22, 2010 21:50

fenestro00005 pisze:
radmen2 pisze: w 1Z jest system dogrzewania cieczy chłodzącej. Są to trzy świece w przewodzie od cieczy chłodzącej z boku zaraz przy bloku silnika. Pod podszybiem znajduje się jeden z bezpieczników, jest to po prostu blaszka i często zdarza się, ze jest ona przepalona dlatego układ dogrzewania nie działa (mam tak u siebie - blaszka jest po prostu pęknięta i też się słabo dogrzewa). Sprawdź to u siebie, sprawdź też świece czy nie są zaśniedziałe. Znajomy nie sprawdził, wstawił kabelek zamiast blaszki i stopiło mu pół tego bezpiecznika :grin:. Jest też drugi bezpiecznik - bodajże 50A, ale nie wiem gdzie dokładnie się znajduje.
Obrazek
To to jest ten bezpiecznik? Sory za jakość. Nie wiem gdzie te świece.
munior pisze:Nie wszystkie to miały :(
Jak spr czy u mnie jest?
Obrazek
U mnie znajdują się one z prawej strony za filtrem powietrza idą tam przewody z chłodnicy do nagrzewnicy.


Seat Mii 1.O CHYA

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: fenestro00005 » śr gru 22, 2010 21:57

Obrazek
W tym miejscu to się znajduje. Zdjęcie zapożyczone z alledrogo



fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: fenestro00005 » śr gru 22, 2010 22:11

DejaVu pisze: Obrazek
U mnie znajdują się one z prawej strony za filtrem powietrza idą tam przewody z chłodnicy do nagrzewnicy.
A u mnie też już znalazłem. Po lewej stronie bloku silnika(jak stoisz przed maską) też na przewodach idących do nagrzewnicy. Jutro je wyjmę i sprawdzę. Gdzie ten jeszcze jeden bezpiecznik może być?



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: DejaVu » czw gru 23, 2010 06:01

fenestro00005 pisze:
DejaVu pisze: Obrazek
U mnie znajdują się one z prawej strony za filtrem powietrza idą tam przewody z chłodnicy do nagrzewnicy.
A u mnie też już znalazłem. Po lewej stronie bloku silnika(jak stoisz przed maską) też na przewodach idących do nagrzewnicy. Jutro je wyjmę i sprawdzę. Gdzie ten jeszcze jeden bezpiecznik może być?
Tylko spuść trochę płynu bo będzie ciekło :hmm: zobacz gdzie idą kable-ja też mam zamiar poszukać jak będę miał wolny dzień.Po powrocie z pracy jest już za ciemno.


Seat Mii 1.O CHYA

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: fenestro00005 » czw gru 23, 2010 12:51

radmen2 pisze: w 1Z jest system dogrzewania cieczy chłodzącej. Są to trzy świece w przewodzie od cieczy chłodzącej z boku zaraz przy bloku silnika. Pod podszybiem znajduje się jeden z bezpieczników, jest to po prostu blaszka i często zdarza się, ze jest ona przepalona dlatego układ dogrzewania nie działa (mam tak u siebie - blaszka jest po prostu pęknięta i też się słabo dogrzewa). Sprawdź to u siebie, sprawdź też świece czy nie są zaśniedziałe. Znajomy nie sprawdził, wstawił kabelek zamiast blaszki i stopiło mu pół tego bezpiecznika :grin:. Jest też drugi bezpiecznik - bodajże 50A, ale nie wiem gdzie dokładnie się znajduje.
Obrazek
Co to jest to po lewej? U mnie była przepalona blaszka w tym po lewej i tym bezpieczniku(prawdopodobnie) po prawej. Po lewej zmieniłem i jest ok a po prawej jak dam kabelek to zaczyna się palić(solidnie przymocowany, cienki). Czy moze kabelek jest za cienki? Czy jak dam grubą miedzianą blachę to będzie ok czy spalę samochód?
Obrazek
Tych grzałeczek nie mogę odkręcić. Nawet nie mogę zdjąć tego kapturka z kablem. Ktoś to może robił i wie jak się do tego zabrać? Czy może lepiej odkręcać cały ten trzpień z 3 grzałkami z bloku?
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 14:24 przez fenestro00005, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: don vittorio » czw gru 23, 2010 12:52

Poczytajcie tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
... i tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 93&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
O świecach dogrzewających płyn.
Mody nie powinny się denerwować, bo temat się fajnie rozwija.Takie tematy wracają: klima na lato, grzanie na zimę. Z tego co wiem to te swiece w MK3 to takie same co w MK2 do grzania komory. Wyciągać i sprawdzać. Napewno pomoże.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: matisim » czw gru 23, 2010 14:21

matisim pisze:akie grupy muszę sprawdzić w vag'u żebym zobaczył temp. wszystkich czujników?


ktoś wie? bo rano bym chciał podłączyć vaga i zobaczyć te temperatury.....



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: don vittorio » czw gru 23, 2010 14:48

matisim pisze:
matisim pisze:akie grupy muszę sprawdzić w vag'u żebym zobaczył temp. wszystkich czujników?


ktoś wie? bo rano bym chciał podłączyć vaga i zobaczyć te temperatury.....
Proszę: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299803" onclick="window.open(this.href);return false;
Popatrz na temat interesujący Ciebie:Test termostatu, czujnika G2, czujnika G62 dla TDI


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp płynu

Post autor: munior » czw gru 23, 2010 15:11

fenestro00005 pisze:Tych grzałeczek nie mogę odkręcić. Nawet nie mogę zdjąć tego kapturka z kablem. Ktoś to może robił i wie jak się do tego zabrać?
Zanim odkręcisz sprawdż sobie każdą z nich żaróweczką lub czymkolwiek czym można sprawdzić obwód elektryczny ,może być sam kabelek ,jeden koniec do plusa aku.drugi do miejsca pod kapturkiem ,gdzie jest zasilanie swiecy ,mają wyrażnie pobierać prąd co będzie widać po iskrzeniu ,lub szybkim rozgrzewaniu sie kabelka jak weżmiesz zbyt cienki :chytry: .A co do odkręcania to niestety,są zazwyczaj zapieczone bo nie dość że latami nie ruszane to jeszcze metal z aluminium bardzo sie nie lubią ,do tego dochodzi wpływ wysokiej temp.i wody lub płynu .Pozostaje dobry klucz i nadzieja że sie nie urwą przy odkręcaniu ,choć to mało prawdopodobne bo są krótkie i grubsze w odróznieniu od tych w głowicy TDI .
don vittorio pisze:Z tego co wiem to te swiece w MK3 to takie same co w MK2 do grzania komory
Zgadza się ,ale akurat nie te .Te są na wciskane kapturki ,czyli nie mają gwintu przy zasilaniu .W starszych wersjach były z gwintem i wystarczyło zakupić sobie świece do 1,6 lub 1,9 d ,td ,bo to te same świece .W tym przypadku też można tak zrobić ,tylko zamiast kapturków trzeba zrobić oczka na przewodach zasilających
matisim pisze: matisim napisał(a):akie grupy muszę sprawdzić w vag'u żebym zobaczył temp. wszystkich czujników?





ktoś wie? bo rano bym chciał podłączyć vaga i zobaczyć te temperatury....
Jak podłaczysz to sam znajdziesz ,za wiele tego nie ma .colant temperature czyli płyn i fuel temperature czyli temp.paliwa .Będzie jeszcze intake air temperature ,czyli temp.powietrza w dolocie .Nie pamiętam w których blokach ale wystarczy czytać .Temp.płynu ,paliwa i w dolocie przed odpaleniem zimnego silnika powinny być zbliżone do temp.otoczenia
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 15:20 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

fenestro00005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 20:21
Lokalizacja: Łomża

Re: całkowita diagnoza silnika 1z i usunięcie usterek-temp p

Post autor: fenestro00005 » czw gru 23, 2010 20:02

munior pisze: Zanim odkręcisz sprawdż sobie każdą z nich żaróweczką lub czymkolwiek czym można sprawdzić obwód elektryczny ,może być sam kabelek ,jeden koniec do plusa aku.drugi do miejsca pod kapturkiem ,gdzie jest zasilanie swiecy ,mają wyrażnie pobierać prąd co będzie widać po iskrzeniu ,lub szybkim rozgrzewaniu sie kabelka jak weżmiesz zbyt cienki :chytry: .A co do odkręcania to niestety,są zazwyczaj zapieczone bo nie dość że latami nie ruszane to jeszcze metal z aluminium bardzo sie nie lubią ,do tego dochodzi wpływ wysokiej temp.i wody lub płynu .Pozostaje dobry klucz i nadzieja że sie nie urwą przy odkręcaniu ,choć to mało prawdopodobne bo są krótkie i grubsze w odróznieniu od tych w głowicy TDI .
Sprawdziłem każdą po kolei świecę i działają. Pozmieniałem te bezpieczniki i zobaczymy jutro czy będzie grzało bo dziś już miałem ciepły silnik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 203 gości