1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dany44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sie 19, 2008 22:24
Lokalizacja: Jesionka
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Dany44 » sob gru 18, 2010 22:50

Witam.
Wiem, że były już takie tematy na forum …. Czytałem je i nie uzyskałem tam jednoznacznych odpowiedzi… ... czasami po prostu nikt na moje pytania tam nie odpowiadał :-(
Podczas jazdy swoim Guferem z silnikiem 1.9D zauważyłem dziwne szarpanie silnikiem w zakresie obrotów 1500 a 1800 obr/min.
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym pompiarzem i stwierdził, że to może być wina regulatora (odśrodkowego) obrotów w pompie. kazał mi zrobić test na sucho, czyli... pobawić się pedałem gazu na luzie i wynik testu był taki, że na zimnym silniku jest wszystko ok. ale po minucie pracy silnika jak dodaję gazu to od 950 obr/min ( bo mniej więcej tyle mam na minimum) do 1400 obr/min wszystko jest ok. a od 1400 do 1800 obr/min silnik zaczyna przerywać, szatkować obroty. dodając mocniej gazu powyżej 1900 obr/min. I wszystko wraca do normy i jest ok. silnik pracuje równo bez drgań i szatkowania.
Tak więc ja wykluczam luz na klinie koła pasowego. Ewidentnie wychodzi na to, że wina leży w układzie paliwowym. wtryski też bym wyeliminował, ponieważ auto nie traci mocy, nie kopci i nie zaczęło palić więcej.
Mam pytanko jak wygląda i ile by kosztowała naprawa - wymiana - regulacja tego regulatora w pompie??
Mam drugą taką pompę z grzybkiem i ręcznym "ssaniem" od modelu 1,6 TD może dało by radę podmienić pompy??
i jeszcze mam pytanie jakie są objawy zapowietrzenia wtrysków?? jakieś dwa tygodnie temu wymieniałem świece żarowe i musiałem odkręcić przewód ciśnieniowy z pierwszego wtrysku. Czy szarpanie obrotami między 1500 obr/min a 1800 obr/min może być spowodowane zapowietrzeniem trysku??

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: IRAS AAZ » ndz gru 19, 2010 13:22

Mój tez szarpie tak jak twój i cholera wie co jest ja z klinem wszystko ok. Juz sie przyzwyczaiłem do tego i jezdze tak. Tu na forum nikt nie zna na to odpowiedzi bo w poprzednim poscie poprostu nikt nie odpisał :bajer:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 19, 2010 16:44

Dany44, pompa od TD ma inne ustawienia,więc nie pchałbym się w to.
Najlepiej zdemontować i zawieźć do pompiarza na stół probierczy,bo regulator odśrodkowy właśnie tak się ustawia.
IRAS AAZ, mój klekot szarpał tak,że głową waliłem w kierę i zagłówek na zmianę.Zmieniłem wtryski i jak ręką odjął :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Dany44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sie 19, 2008 22:24
Lokalizacja: Jesionka
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Dany44 » ndz gru 19, 2010 22:31

Michał-1977 Ale Twój klekot szarpał cały czas czy też tylko w pewnym zakresie obrotów?? też się zastanawiałem nad wymianą końcówek wtrysków ... ale jak na razie pali mi dobrze, nie traci mocy i nie kopci. Mam u siebie w pracy pompiarza ale takiego od starych ciężarówek i autobusów. Wtryski ustawi na zegarze, ale do pompy to juz raczej nie zajrzy. stół probierczy mamy ale taki do pomp rzędowych. Rozmawiałem z nim on robi pompy od autosanów, starów i jelczy ... osobówek się nie tyka. I właśnie nie wiem..... nie jestem mechanikiem dlatego niektóre rzeczy biorę na chłopski rozum .... dlatego jakoś nie rozumiem czemu wtryski jak by były stare powodowały by "szatkowanie" obrotów tylko w pewnym zakresie obrotów a nie przez cały czas?? dlatego chyba na początek oddał bym pompę do pompiarza na regulację.
Pompę wyjmę sam nie ma problemu .... po regulacji..... no włąsnie i czy zamontowanie po regulacji jest trudne ?? znaki, zapłon, kąt wyprzedzenia itp.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 19, 2010 22:53

Dany44 pisze:Twój klekot szarpał cały czas czy też tylko w pewnym zakresie obrotów?
W pewnym zakresie.
Michał_1977 pisze:dlatego jakoś nie rozumiem czemu wtryski jak by były stare powodowały by "szatkowanie" obrotów tylko w pewnym zakresie obrotów
Dlatego,że nie rozpylone paliwo,tylko "wlane" do cylindrów spala się dłużej i silnik zaczyna kuleć,czyli praca staje się nieprawidłowa.
Wyczuć to można także na postoju,ale w trakcie jazdy ze stałą prędkością obrotową silnika na 1 lub 2 biegu w korku,staję się drogą przez mękę,bo głowa mało nie odpadnie.
Dany44 pisze: no włąsnie i czy zamontowanie po regulacji jest trudne ?? znaki, zapłon, kąt wyprzedzenia itp.
Wszystko jest na forum.Znajdziesz,poczytasz i "naumiesz" się :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Dany44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sie 19, 2008 22:24
Lokalizacja: Jesionka
Kontakt:

Re: 1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Dany44 » ndz gru 19, 2010 23:05

Michał_1977 pisze:dlatego jakoś nie rozumiem czemu wtryski jak by były stare powodowały by "szatkowanie" obrotów tylko w pewnym zakresie obrotów
Dlatego,że nie rozpylone paliwo,tylko "wlane" do cylindrów spala się dłużej i silnik zaczyna kuleć,czyli praca staje się nieprawidłowa.
Wyczuć to można także na postoju,ale w trakcie jazdy ze stałą prędkością obrotową silnika na 1 lub 2 biegu w korku,staję się drogą przez mękę,bo głowa mało nie odpadnie.
rozumiem, że źle rozpylone paliwo inaczej się spala ...w innym czasie i z inną energią itp. ale dlaczego taki efekt jest widoczny tylko w wycinku obrotów od 1500 do 1800 obr/min ??
na chłopski rozum można pomyśleć , że im większe obroty tym więcej paliwa i większe ciśnie co powoduje lepsze rozpylanie i dlatego powyżej 1800 obr/min silnik chodzi ok. no ale myśląc tym tokiem to przy obrotach minimalnych 800 rpm silnik powinien się dławić ...... a chodzi normalnie.

A Ty co byś radził na początek wymienić wtryski?? czy zajrzeć do pompy??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 19, 2010 23:23

Dany44 pisze:A Ty co byś radził na początek wymienić wtryski?? czy zajrzeć do pompy??
Wyżej napisałem,że w moim przypadku pomogła wymiana rozpylaczy,więc wydaje mi się,że to mógłbyś sprawdzić w pierwszej kolejności :bajer:
Dany44 pisze:Mam u siebie w pracy pompiarza
Więc dostęp do próbnika wtrysków,pewnie też masz.Sprawdź,bo przecież łatwiej zdemontować i zamontować wtryski,niż pompę :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: IRAS AAZ » pn gru 20, 2010 09:49

Michał_1977 pisze: w trakcie jazdy ze stałą prędkością obrotową silnika na 1 lub 2 biegu w korku,staję się drogą przez mękę,bo głowa mało
Dokładnie jak u mnie :bigok:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

Awatar użytkownika
Arekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 09:26
Lokalizacja: POLAND

Re: 1.9D Regulator odśrodkowy w pompie wtryskowej

Post autor: Arekk » czw sty 13, 2011 17:20

A ja na waszym miejscu bacznie obserwowal bym kolo walu mialem to 3 razy wiec szczerze radze, ustan gdzies pod progiem zwalniajacym albo malym kraweznikiem i powoli pruboj na niego wiechac i zobacz czy autko nie zachowuje sie dziwnie nie przerywa , traci mocy >Mowie na zas ze wczesnie wykryty scinajacy sie klin na wale daje duze szanse na tanszy remont naszej laleczki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości