czujnik temperatury wody

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn sie 30, 2010 17:08

czujnik temperatury wody

Post autor: Konrad7 » pn gru 13, 2010 16:06

witam czy kos wie jaki ma być czujnik temperatury wody do vw golf tdi 110 koni 99r czy idzie taki sam od 90konnego jest jakaś różnica miedzy nimi jak by ktoś znał nr oryginalnego od 110konnego bardzo bym prosił o dane ponieważ nie wiem jaki mam kupić a podobno jest różnica miedzy 90 a 110 konnym bardzo bym prosił o jakie dane



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

czujnik temperatury wody

Post autor: KamilP » pn gru 13, 2010 18:58

A to nie lepiej w sklepie zapytać, tam wtedy w katalogu znajdą? Oczywiście to zależy gdzie ten czujnik chcesz kupić.



Awatar użytkownika
Oettinger
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob sie 15, 2009 13:12
Lokalizacja: PNT
Kontakt:

czujnik temperatury wody

Post autor: Oettinger » pn gru 13, 2010 19:12

Witam, też mam golfa z tego roku i takim silnikiem, dokładnie AHF a numer oryginalny tego czujnika to: 078 919 501 C . Jeśli chcesz założyć zamiennik to z takim nr: 059 919 501 A



Awatar użytkownika
GOLF1939
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob sie 14, 2010 14:54
Lokalizacja: śląskie katowice bielsko małopolskie brzeszcze k.oświęcim

Re: czujnik temperatury wody

Post autor: GOLF1939 » pn gru 13, 2010 22:19

Kolego a z czym wiąże sie wymiana czujnika temperatury, co niedomaga, co budzi obawy, jaka usterka?



Konrad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn sie 30, 2010 17:08

czujnik temperatury wody

Post autor: Konrad7 » pn gru 13, 2010 23:07

moją usterką w moim aucie jest coś takiego ze na zimno nie grzeje świec zachowuje się tak jak by był zagrzany z rana czyli ciężko pali mechanik powiedział ze to przekaźnik świec grzania wiec kupiłem nowy i hajs poszedł w błoto bo przekaźnik był dobry i myślę ze to czujnik wie c pytam pozdro



Awatar użytkownika
GOLF1939
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob sie 14, 2010 14:54
Lokalizacja: śląskie katowice bielsko małopolskie brzeszcze k.oświęcim

czujnik temperatury wody

Post autor: GOLF1939 » pn gru 13, 2010 23:14

Kolego a kontrolkę masz sprawną?tzn.zarówka nie jest przepalona?jak kluczyk przekrecasz w zaplon(bez uruchamiania silnika) to kontrolka świec mignie?



Konrad7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn sie 30, 2010 17:08

czujnik temperatury wody

Post autor: Konrad7 » pn gru 13, 2010 23:41

świeci tak samo krótko jak na ciepłym jak i na zimnym



Awatar użytkownika
GOLF1939
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob sie 14, 2010 14:54
Lokalizacja: śląskie katowice bielsko małopolskie brzeszcze k.oświęcim

czujnik temperatury wody

Post autor: GOLF1939 » wt gru 14, 2010 13:47

a czym objawia sie ten "ciezki rozruch"? długo kreci rozrusznikiem, nie zapala za pierwszym/drugim razem i musisz probowac ponownie, czy zapala od razu ale pali jakby nie na wszytkie cylindry(silnik wpada w wibracje/trzęsie się)?jak zachowuje sie obrotomierz w chwili rozruchu-utrzymuje stala predkosc obrotowa ok 900 czy wiecej, a moze obroty faluja w pierwszym okresie po rozruchu?



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

czujnik temperatury wody

Post autor: markim321 » śr gru 15, 2010 17:19

czy zapala od razu ale pali jakby nie na wszytkie cylindry(silnik wpada w wibracje/trzęsie się)?jak zachowuje sie obrotomierz w chwili rozruchu-utrzymuje stala predkosc obrotowa ok 900 czy wiecej, a moze obroty faluja w pierwszym okresie po rozruchu?
Witam. Wg mnie sprawa jest jasna. Przy obecnych temperaturach, czyli grubo poniżej 5st zrozumiałe jest że kontrolka od świec powinna świecić się co najmniej 5-6 sek. Kolega wyraźnie napisał, że u niego tylko mrugnie, czyli tak jak on skłaniałbym się właśnie ku złym parametrom czujnika temp G62. Ja miałem odwrotny przypadek, u mnie świece grzały nawet w temp 25st na plusie. Oczywiście przyczyną był uszkodzony G62. Kupiłem jakiś za 20zl, gość w sklepie pytał tylko jaki jest tam kolor obwódki, była żółta więc taki mi sprzedał, bez żadnych tam numerów. Czujnik zachowuje się prawidłowo, wskazania są teraz realne, i grzanie świec odbywa się teraz w odpowiednich temperaturach. Dodam tylko że przez awarię tego ustrojstwa (grzanie świec powyżej 25st, kontrolka mrugnęła tylko gdy silnik był mocno zagrzany, tzn temp. płynu w okolicach 70st) miałem spalone wszystkie świece żarowe, czujnik był oryginalny czyli od 97 roku (jest na nim miesiąc i rok prod.) Świece wyglądały też na oryginały (Beru a podobno te też szły na pierwszy montaż) i dodam gdybym wcześniej nie miał TDI to nigdy nie skapowałbym że coś gorzej pali. Do temp -10 wystarczyło tylko zakręcić rozrusznikiem max 3sek i silnik palił (dość równo i bez wibracji) puszczał tylko z wydechu czarno-niebieskawą chmurkę. W szoku byłem :blush: Po wymianie świec całkiem inna gadka :helm:


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości