Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: skkr_lodz » pn gru 13, 2010 11:38

Przy trasie ok 75 km to juz powinno byc 90 stopni. Musisz sprawdzic dolny waz chlodnicy i wtedy albo termostat albo czujnik.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: KamilP » pn gru 13, 2010 12:58

Termostat raczej dobry, chociaż nie wiem, wróciłem z kościoła z 2.5 km, za jakiś czas sprawdziłem, górny przewód ciepły, dolny zimny. Jak będę jechał gdzieś dalej to zobaczę i napiszę na forum. A jak to tylko czujnik to ma to jakiś wpływ na silnik? Bo mi to raczej nie przeszkadza. Z tego co słyszałem to są 2 czujniki, jeden od np świecy żarowej itp. a drugi do licznika..



gufi96vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 19:02
Lokalizacja: Ostrołęka

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: gufi96vp » pn gru 13, 2010 13:20

A ja mam takie pytanie mianowicie strasznie długo mi się rozgrzewa po 25 km jazdy złapał 80 później 5min postoju i temp 70 silnik cały czas pracował oczywiście a mimo to temp spadła. Jazda normalna po mieście to tak ok 70 chyba ze długo jeżdżę to nawet 90 złapie ale chwila postoju i ostro w dol... termostat wymieniałem w sierpniu i było wszytko ok do teraz, termostat wahler silnik tdi 1z



baka8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lut 06, 2010 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: baka8 » pn gru 13, 2010 13:36

gufi96vp pisze:A ja mam takie pytanie mianowicie strasznie długo mi się rozgrzewa po 25 km jazdy złapał 80 później 5min postoju i temp 70 silnik cały czas pracował oczywiście a mimo to temp spadła. Jazda normalna po mieście to tak ok 70 chyba ze długo jeżdżę to nawet 90 złapie ale chwila postoju i ostro w dol... termostat wymieniałem w sierpniu i było wszytko ok do teraz, termostat wahler silnik tdi 1z

mi się zachowuje podobnie jak twój , natomiast jeśli chodzi o ciepło w samochodzie to łapie bardzo szybko , mały obieg się nagrzewa i jest super , ale na silniku to 80 max przy niskich temperaturach .



gufi96vp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 19:02
Lokalizacja: Ostrołęka

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: gufi96vp » pn gru 13, 2010 13:41

mi się mały nagrzewa po około 10min więc to tak średnio i wcale nie jest aż tak bardzo gorąco...



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: KamilP » śr gru 15, 2010 17:05

Sprawdziłam już, po dłuższej trasie temperatura 70 stopni, górny wąż ciepły, nie gorący tylko ciepły, dolny zimny, więc raczej termostat jest sprawny. Pewnie to przez zimę.. Myślałem coś o jakiejś teksturze pod chłodnicę, ale wątpię czy by to coś dało, a przy okazji można silnik przegrzać.. No to pewnie trzeba zostać przy tym co jest i nic nie kombinować :) Co Wy na to? :hmm:

Pozdro ;]



Awatar użytkownika
grzester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: wt sie 10, 2010 15:06
Lokalizacja: Baćkowice

Re: Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: grzester » śr gru 15, 2010 17:39

kamil12451 pisze:Sprawdziłam już, po dłuższej trasie temperatura 70 stopni, górny wąż ciepły, nie gorący tylko ciepły, dolny zimny, więc raczej termostat jest sprawny. Pewnie to przez zimę.. Myślałem coś o jakiejś teksturze pod chłodnicę, ale wątpię czy by to coś dało, a przy okazji można silnik przegrzać.. No to pewnie trzeba zostać przy tym co jest i nic nie kombinować :) Co Wy na to? :hmm:

Pozdro ;]
tektura nic nie da, bo probowalem u siebie (zaslonilem tlyko dolna czesc chlodnicy, pewnie po zaslonieciu calej cos by sie wskazowka podniosła, ale lepiej kupic nowy termostat w moim wypadku, niz bawic sie w zaslanianie chlodnicy.


mkII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p4394292" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: gluchy1984 » śr gru 15, 2010 18:35

Panowie, a skoro już wątek rozgorzał to mam pytanie a zarazem może będzie to temat do dalszej polemiki.
Czy do całej sprawy nagrzewania przy ta niskich temperaturach nie ma się po części kwestia dolnej odsłony pod silnikiem?
Zawsze to jakaś inna cyrkulacja tego zimnego powietrza.
Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: Michał_1977 » śr gru 15, 2010 19:47

gluchy1984, dopóki ciecz krąży krótkim obiegiem,to lekki podmuch wiatru na silnik od spodu niewiele zmieni,a gdy zacznie płynąć przez chłodnicę,to wtedy główną rolę stanowi termostat,bo przecież jak jest sprawny,to utrzymuje stałą temperaturę 90* i wiaterek też nic nie wskóra.
Osłona pełni rolę wygłuszenia i błoto-chronu.Jak jej nie ma,to zazwyczaj alternator najbardziej cierpi :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Czy dobrze się nagrzewa silnik ?

Post autor: KamilP » śr gru 15, 2010 19:50

Michał_1977, no dobra, a co jest za przyczyna że termostat jest sprawny (zimny przewód dolny, górny ciepły, ale nie gorący tylko ciepły) i nawet po przejechaniu dłuższej trasy temperatura max 70 stopni? To przez zimę? Bo już kurde sam nie wiem.. :jezor:

Pozdro :bajer:

EDIT:
Aa i zapomniałem dodać że autko mam niedługo, kupiłem tuż przed tymi mrozami, i nie jestem pewny jaka była wcześniej temperatura, ale chyba silnik był jednak trochę cieplejszy.. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości