Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebusc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 03, 2010 21:38
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: sebusc » ndz gru 12, 2010 23:40

Piasek pisze:I te liczniki wraz z końcem Vento się skończyły (ale owszem, w Vento kręciły się do końca)
Aaa no to by wyjaśniało wiele - dzięki za uświadomienie :)


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20139][img]http://www.motostat.pl/user_images/20139/icon1.png[/img][/url]

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » ndz gru 12, 2010 23:47

Eh lipa też się kasuje : " onclick="window.open(this.href);return false;

A jednak nie we wszystkich : " onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe od czego to zależy a może od którego rocznika? Bo ten pierwszy na którym się skasował to już ten nowszy cyferblat ale ten na którym się nie skasował też jest z tych nowszych. A może zależy od producenta licznika?

Jeszcze jeden na którym się nie resetuje, cyferblat ma ten sam co u mnie: " onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj kolejny który się nie resetuje , ba ten ma nawet 400 tyś już przejechane: " onclick="window.open(this.href);return false;

No więc ciekawe w takim razie to musiało chyba zależeć od modelu licznika (producenta może) :otepienie:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » pn gru 13, 2010 00:21

riggs pisze:to znaczy że po przekręceniu 300 tyś km znika napis TOTAL już na wieki??
Nie - do czasu jego "korekty" :bajer:
Użyj szukajki, było na ten temat


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn gru 13, 2010 00:35

No szukałem i wyszukałem że liczniki do 95 roku te z widocznymi ikonami się resetują a po 95 roku te z ukrytymi ikonami ciągną do 999.999. U mnie jest taki licznik i zobaczymy czy walnie reseta czy nie. :satan:

Jednak jako że ciągniemy już trochę OT proponuję wrócić do tematu olei. Może coś na temat olei do skrzyń biegów po dyskutujemy teraz? Czy ktoś zmieniał? Czy warto? Jedni twierdzą że się nie wymienia inni że tak. W sumie sam w JETTA II zmieniałem i po zmianie pozytyw bo biegi zaczęły płynniej wchodzić , warto też zauważyć że oleje przekładniowe są w sprzedaży więc jednak się zmienia. Co wy na to? :chytry:
Ja akurat nie mam zamiaru zmieniać ale można pogadać może kiedyś komuś pomoże taka dyskusja. :bigok:

Oczywiście główny wątek to oleje do silników diesla i o tym nie zapominajmy heh



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej?

Post autor: xxxGlaDxxx » pn gru 13, 2010 00:53

Ja zmieniłem, nie pamiętam na jaki, zero różnicy, stracony pieniądz i tyle...



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Jaki olej?

Post autor: KamilP » pn gru 13, 2010 09:42

Widzę że nowy temat rozkręciłem :bajer:



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn gru 13, 2010 11:09

No właśnie to jest kwestia dyskusyjna bo u ciebie nie zrobiło różnicy a są tacy którzy poczuli jakąś poprawę. Ja tak wyżej wspominam różnicę w swojej starej (byłej) Jetta II odczułem. Eh nie wiem..
Ok a jakie stosujecie filtry do swoich maszynek? Ja już przerabiałem MANN, FILTRON KNECHT, a także oryginały z ASO i co mogę powiedzieć to to że KNECHT i oryginalne filtry zakupione w ASO robią najlepszą robotę (piszę w oparciu o własne doświadczenia) co do MANN to niestety ale ostatnio się zawiodłem bo mi spod uszczelki popuszcza. Ponoć PURFLUX też dobry. Myślę że filtr to ważna sprawa przecież to on nam oczyszcza oliwę z brudów.

Panowie a teraz coś o olejach PETRO-CANADA. PETRO-CANADA przejęła jakiś czas temu amerykański koncern PENNZOIL słynący z wysokogatunkowych olei.
5W40 PETRO-CANADA wygląda bardzo ciekawie i ma ładne parametry oraz spełnia normę VW 505.01
http://www.petrocanada.pl/pdf_static/Sy ... _5W-40.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Spójrzcie na tę tabelę olej mineralny trzyma temperaturę płynięcia do -39 st C czyli doskonale a półsyntetyk aż do -42
Warto zauważyć że te oleje mają doskonały indeks lepkości.
http://www.petrocanada.pl/pdf_static/duron_xl.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Co ciekawe sprzedawcy twierdzą że ten 10W40 od PETRO CANADA to syntetyk pełną gębą.



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Grzesiek GT » pn gru 13, 2010 11:27

Koledzy wracając do tego licznika to znaczy że jeśli mam przebieg 256tys. i widnieje mi napis total to jest to informacja że mam oryginalny przebieg czy nie? Da się to jakoś oszukać? na przykład zmieniając licznik na inny czy to od kompa zależy bo jestem ciekaw czy poprzedni właściciel kombinował coś



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn gru 13, 2010 12:09

Z tego co piszę Piasek to da się oszukać bo po korekcji wraca napis TOTAL więc to że jest napis TOTAL nic nie znaczy bo ktoś mógł kręcić albo masz licznik który się nie resetuje , podobno liczniki po 95 roku z ukrytymi ikonami ciągną do 999.999 czyli się resetują dopiero po milionie km. Zresztą powyżej wkleiłem linki z filmami z YT na których się nie resetują więc zależy jaki u ciebie licznik mieszka. :satan:



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Grzesiek GT » pn gru 13, 2010 13:22

U mnie to wogóle jest problem z licznikiem i nikt mi nie umie powiedzieć co się dzieje,(założyłem temat ale nikt nie napisał nic konkretnego) czuję że ten mój egzemplarz to był nieźle kombinowany, dobrze że chociaż silnik chodzi i narazie drugi rok bez problemów jeździ



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn gru 13, 2010 13:33

Nie tylko u ciebie. U mnie co jakiś czas napisu TOTAL nie widać bo go na czarno zalewa a potem ustępuje co mnie wybitnie dziwi albo cyferki nie są w całości widoczne a potem wracają do normy a już nie wspomnę o wskaźniku poziomu paliwa który wiecznie jest ponad full nawet jak bak prawie pusty.



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Grzesiek GT » pn gru 13, 2010 13:35

U mnie prędkościomierz szaleje, obrotomierz złe obroty pokazuje, a wskazania z cyfrowych są inne niż pisze według specyfikacji i drażni mnie to ale nie mam na drugi pewny licznik do tdi, widziałem tu na forum do sprzedania są ale brak kasy



riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki olej?

Post autor: riggs » pn gru 13, 2010 21:58

Eh to u ciebie nieźle skopana sprawa. Możesz faktycznie mieć zdrowo kręcony i kombinowany ten zestaw wskaźników. :kac:



Awatar użytkownika
Grzesiek GT
...
...
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 18:50
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Grzesiek GT » pn gru 13, 2010 22:45

na szczęście silnik chodzi jak dzwon i nie ma żadnego problemu, oleju nie chłepta dużo, odpala od strzała w te mrozy tylko są niedociągnięcia jak te zegary właśnie ale to zauważyłem i zacząłem się od niedawna tym interesować, na wiosnę coś będę musiał myśleć coś z tym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 80 gości