problem z kontrolką lub układem chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sławek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2007 20:11
Lokalizacja: Warszawa

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: Sławek1986 » pt lip 06, 2007 20:36

Mam problem gdyz zazwyczaj po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu po pewnym czasie zapala sie kontrolka poziomu płynu w zbiorniczku układu chłodzenia, gaśnie po przejechaniu kilku kilometrów i poziom płynu w układzie chłodzenia wraca do normy. Tak samo dzieje sie także kiedy jazda jest bardziej intensywna np. ok 160km/h. Dodam że po odkręceniu korka zbiorniczka poziom płynu także wraca do normy i dodam także że wymieniłem termostat, korek zbiorniczka, czysciłem układ chłodzenia i zalałem go nowym płynem. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Dzięki za odp.



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: daro31ie » pt lip 06, 2007 20:49

Sławek1986 pisze:Mam problem gdyz zazwyczaj po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu po pewnym czasie zapala sie kontrolka poziomu płynu w zbiorniczku układu chłodzenia, gaśnie po przejechaniu kilku kilometrów i poziom płynu w układzie chłodzenia wraca do normy. Tak samo dzieje sie także kiedy jazda jest bardziej intensywna np. ok 160km/h. Dodam że po odkręceniu korka zbiorniczka poziom płynu także wraca do normy i dodam także że wymieniłem termostat, korek zbiorniczka, czysciłem układ chłodzenia i zalałem go nowym płynem. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Dzięki za odp.
prawdopodobnie masz zapowietrzony uklad chlodzenia po wymianie plynu czy tez termostatu :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Sławek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 06, 2007 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: Sławek1986 » pt lip 06, 2007 21:06

daro31ie pisze:
Sławek1986 pisze:Mam problem gdyz zazwyczaj po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu po pewnym czasie zapala sie kontrolka poziomu płynu w zbiorniczku układu chłodzenia, gaśnie po przejechaniu kilku kilometrów i poziom płynu w układzie chłodzenia wraca do normy. Tak samo dzieje sie także kiedy jazda jest bardziej intensywna np. ok 160km/h. Dodam że po odkręceniu korka zbiorniczka poziom płynu także wraca do normy i dodam także że wymieniłem termostat, korek zbiorniczka, czysciłem układ chłodzenia i zalałem go nowym płynem. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją. Dzięki za odp.
prawdopodobnie masz zapowietrzony uklad chlodzenia po wymianie plynu czy tez termostatu :okej:
to działo się też przed wymianą a pozatym układ jest odpowietrzony



kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: kawa2 » czw gru 02, 2010 01:21

Witam!! Mam podobny problem. U mnie tez zapala sie kontrolka płynu chłodzenia tylko tyle ze gdy silnik jest zimny ( tzn gdy samochod np stoi dobe lub noc bez uruchamiania silnika) i to zaczeło sie dziac gdy przyszło ochłodzenie, latem takiego problemu nie było. Płyn zimowy , nie ubywa, grzeje normalnie. Gdy sie samochod delikatnie rozgrzeje kontrolka gasnie. Pozniej po ponownym uruchamianiu nie ma takiego problemu. Co mozna z tym zrobic? Pozdrawiam!


pozdro kawus

Awatar użytkownika
boral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: pn lut 04, 2008 22:38
Lokalizacja: Ostrołęka

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: boral » czw gru 02, 2010 08:51

kawa2 pisze: U mnie tez zapala sie kontrolka płynu chłodzenia tylko tyle ze gdy silnik jest zimny ( tzn gdy samochod np stoi dobe lub noc bez uruchamiania silnika) i to zaczeło sie dziac gdy przyszło ochłodzenie, latem takiego problemu nie było. Płyn zimowy , nie ubywa, grzeje normalnie. Gdy sie samochod delikatnie rozgrzeje kontrolka gasnie. Pozniej po ponownym uruchamianiu nie ma takiego problemu. Co mozna z tym zrobic? Pozdrawiam!
Mam to samo, wcześniej pomagało czyszczenie pręcików sondy w zbiorniczku, pędzelkiem czyściłem te pręciki i pomagało. Ale teraz przy mrozach kontrolka znowu się zapala, oprócz czyszczenia sond jeszcze wtyka do sprawdzenia, trochę WD i powinno pomóc.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: bongo » czw gru 02, 2010 10:21

boral pisze:pomagało czyszczenie pręcików sondy w zbiorniczku
Tak,lub dolanie troche więcej płynu.



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: lowi85 » ndz gru 05, 2010 01:37

U mnie podobny problem... a dokładniej - przekręcam kluczyk (kontrolki zapalają się i gasną) - uruchamiam silnik (po chwili zaczyna mrugać kontrolka od płynu chłodniczego) - w 3kach jest akurat tak ze będzie migała tak długo aż nie wyłączy się silnika, więc - wyłączam silnik - i od razu włączam i juz jest ok. Problem pojawił się gdy nadeszło ochłodzenie. Dzieje się to tylko gdy (tak jak ktoś wyżej napisał) samochód stoi nieruszany przez noc lub postoi na mrozie przez kilka godzin. Płynu jest troszke ponad "max".


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: karol8114 » ndz gru 05, 2010 20:01

Witam wszystkich, mowa o moim aucie, mianowicie nie ma napięcia przy wtyczce do czujnika zbiorniczka wyrównawczego, dodam że nic nie kręcone, ori, gdzie szukać przyczyny?jaka jest zasada działania tego czujnika? nie mam do niego wglądu, zabrudzony od wewnątrz,wiem że w TDI są dwie elektrody i działa na zasadzie przerwy w obwodzie. I najważniejsze pytanie, czy mogę podać plusa do czujnika z zewnątrz,np. z klemy w celu sprawdzenia, licznik ok,po przekręceniu kluczyka na blacie na chwilę zapala się kontrolka od temperatury.



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: lowi85 » ndz gru 05, 2010 21:08

karol8114 pisze:Witam wszystkich, mowa o moim aucie, mianowicie nie ma napięcia przy wtyczce do czujnika zbiorniczka wyrównawczego, dodam że nic nie kręcone, ori, gdzie szukać przyczyny?jaka jest zasada działania tego czujnika? nie mam do niego wglądu, zabrudzony od wewnątrz,wiem że w TDI są dwie elektrody i działa na zasadzie przerwy w obwodzie. I najważniejsze pytanie, czy mogę podać plusa do czujnika z zewnątrz,np. z klemy w celu sprawdzenia, licznik ok,po przekręceniu kluczyka na blacie na chwilę zapala się kontrolka od temperatury.
z tego co mi sie wydaje to na tym czujniku nie ma plusa, przez czujnik przechodzi tylko masa (rozrwarcie oznacza mruganie kontrolki a zwarcie to znak ze wszystko jest OK) - ale moge sie mylic wiec musiał by to ktos potwierdzić


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: karol8114 » ndz gru 05, 2010 21:56

Też to podejrzewałem, tak przynajmniej było chyba w oplu, poczekamy na wypowiedz innych.



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: boobik » pn gru 06, 2010 12:43

Panowie który z węzy do nagrzewnicy w Golfie IV jest wejściem a który wyjściem ?.



raczyk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 05, 2009 22:20
Lokalizacja: augustow

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: raczyk2 » pn gru 06, 2010 20:52

Mam to samo czyszczenie pędzelkiem pomaga ( elektrody czyste ale przecieram i pomaga) ale ile można co dziennie lub co dwa dni podnosić maskę i przecierać. Nie ma jakiegoś sposobu który kończy ten problem???



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: lowi85 » pt gru 10, 2010 21:23

Wymieniłem wtyczkę przy zbiorniczku wyrównawczym i wszystko jest OK - przynajmiej na razie :)


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: problem z kontrolką lub układem chłodzenia

Post autor: grekiu » sob gru 11, 2010 14:04

Witam.
Mam bardzo podobny problem w mojej Borze. Po odpaleniu samochodu, który stał całą noc na polku (temp. ok. -15 stopni) po kilku sekundach pojawił się na komputerze komunikat (STOP - sprawdź płyn chłodzący) i migała kontrolka od temperatury. Sprawdziłem płyn w zbiorniczku, nic nie ubyło ani nie był zamarznięty. Następnego dnia sprawdziłem płyn u mechanika i okazało się, że temp. zamarzania płynu to -40 więc wydaje się, że jest ok. Potem parę dni spokoju i dziś znów po tym jak autko stało całą noc na mrozie (tylko -4 stopnie) znów po odpaleniu ten sam problem. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownie wszystko było ok. Czyżby czujnik na zbiorniczku świrował ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości