Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: Detektor » pt gru 10, 2010 20:07

Znalazłem na allegro silnik który na pierwszy rzut oka wygląda nawet zachęcająco lecz jest pewien problem. Mianowicie w aukcji gościu nie napisał jaki to silnik dokładnie prócz tego że 130KM, więc się z nim skontaktowałem i poprosiłem o kod silnika. Ponieważ gościu na codzień handluje wszystkim co związane z marką BMW więc podpowiedziałem jemu gdzie ma szukać tego kodu na silniku. W odpowiedzi przeczytałem ,że jego kod na bloku silnika jest wytarty a na osłonie rozrządu nie ma żadnej wlepki. Mimo że rurka idąca od EGR-a do kolektora wydechowego idzie podobnie jak w moim ASZ-cie i tylko tu widzę narazie podobieństwo to muszę się upewnić co to za silnik. Tu macie link do aukcji http://moto.allegro.pl/silnik-volkswage ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false; może Wy po czymś rozpoznacie jaki to silnik a jeśli nie to napiszcie mi proszę jakie informacje mam przekazać temu gościowi ( jakim elementom silnika ma się przyjrzeć lub zrobić im fotki ) żeby ułatwić identyfikacje tego silnika. Narazie poprosiłem go o dokładniejszą fotkę kolektora ssącego,o foto frontu silnika i jeśli posiada do niego turbinę to o numer na niej odlany. Bardzo proszę Was o jakieś inne podpowiedzi dla niego które ułatwią mi lub Wam ewentualnie rodzaj tego silnika. Niektórzy forumowicze już znają mój temat związany z silnikiem a dla tych którzy jeszcze nie wiedzą to potrzebuję pilnie kupić "nowy" silnik ASZ bo mój stary niestety przestał ze mną "rozmawiać".


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: evolution » pt gru 10, 2010 21:05

jest to silnik z poprzeczniaka, ale czy to asz czy inny z tych zdjec nie wywnioskujesz niestety, potrzebny numer kolektora ssacego


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: Detektor » pt gru 10, 2010 21:32

evolution pisze:jest to silnik z poprzeczniaka, ale czy to asz czy inny z tych zdjec nie wywnioskujesz niestety, potrzebny numer kolektora ssacego
a to kolektor ssący też ma na sobie odlane swoje numery, potwierdz mi to proszę bo nie miałem tego elementu jeszcze w swoich rękach a jeśli tak to patrząc na to zdjęcie będzie on od zewnątrz patrząc na plecy silnika czy od wewnątrz i mam poprosić gościa o odkręcenie kolektora w celu przeczytania numeru ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: evolution » pt gru 10, 2010 21:38

numer widac na kolektorze bez demontazu wystarczy odczytac


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: Sztomel » pt gru 10, 2010 21:47

Jeśli wiszące na tym silniku widoczne wężyki podciśnienia pochodzą od tego silnika to z całą pewnością nie jest to ASZ bo po pierwsze wężyki są gładkie a po drugie widać przy nich wtyczkę od zintegrowanego zaworu magnetycznego takiego jaki występuje już w silniku 1.9 BKC montowanym w Golfie Mk5.


Obrazek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki to silnik ? Potrzebuję waszej pomocy.

Post autor: Detektor » pt gru 10, 2010 22:22

Sztomel pisze:Jeśli wiszące na tym silniku widoczne wężyki podciśnienia pochodzą od tego silnika to z całą pewnością nie jest to ASZ bo po pierwsze wężyki są gładkie a po drugie widać przy nich wtyczkę od zintegrowanego zaworu magnetycznego takiego jaki występuje już w silniku 1.9 BKC montowanym w Golfie Mk5.
Zwróć uwagę na to że tuż obok stoi drugi silnik i to już prawdopodobnie nie jest silnik VW i to od niego wydaje się idą te wężyki a silnik z oferty którą się interesuję wogóle nie przypomina mi nawet silnika od MK5.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości