Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: guziolek » sob gru 04, 2010 21:18

Kolego twój silniczek to ASZ 130KM tak?
Jakby co to jest ogłoszenie: http://allegro.pl/tlok-korbowod-audi-vw ... 75436.html



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: evolution » sob gru 04, 2010 21:30

Detektor pisze:
evolution pisze:ja to wszystko rozumiem, ale nie skumales jednej podstawowej sprawy,,, nigdy jeden tlok i nigdy jeden korbowod,tojest bledne myslenie powodujace problemy wiec musisz myslec o setach ( po 4 szt)
a to chyba że tak, po niedzieli porozmawiam ze swoim mechanikiem na ten temat i jeśli on mi to potwierdzi że jest tak jak mówisz to naprawde będę musiał pomyśleć o nowym słupku. Jeśli zaś będzie innego zdania to będzie mi musiał to porządnie zaargumentować żeby mnie do tego przekonać. Jak będę już po rozmowie z nim i on powie coś zupełnie innego od Ciebie to napiszę do Ciebie i przekaże Ci to co on mi powie.
zafunduj mu wage laboratoryjna by mogl zrozumiec z jak wielka sety sa dobierane dokladnoscia i dlaczego korbowody sa oznaczane wymiarowo i wagowo


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » sob gru 04, 2010 21:56

guziolek pisze:Kolego twój silniczek to ASZ 130KM tak?
Jakby co to jest ogłoszenie: http://allegro.pl/tlok-korbowod-audi-vw ... 75436.html
ok,dzięki może się przydać a co do silnika to tak jak mam napisane w profilu czyli ASZ


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: xxxGlaDxxx » sob gru 04, 2010 23:53

czyli kolega evolution potwierdził moje zdanie że kompletny remont silnika to nie kończąca się kosztowna rzeźba w gó*** ;) Kolego, naprawde taniej będzie znaleźć zdrowy słupek, znajdź firmę która zajmuję się wyciąganiem silników z aut, istnieje taka możliwość u niektórych nawet posłuchania i sprawdzenia silnika jeszcze zamontowanego w starym aucie ;) Zawsze możesz ze sobą wziąć mechanika i sprawdzić kompresje itd. Uważam że to będzie tańsze i solidniejsze wyjście z sytuacji :bigok: Uwierz mi że łatwiej znaleźć zdrowe TDI niż zdrowe TD, a jednak mi się udało więc czemu tobie ma się nie udać? :helm:



jacops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob mar 10, 2007 21:38
Lokalizacja: tychy

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: jacops » ndz gru 05, 2010 08:33

daj sobie spokój z remontem władujesz kupę kasy i tak nie będzie zrobione jak należy wiem co piszę bo przerabiałem to na własnej skórze też miałem silnik zajechany ale oczywiście mechanik mnie uświadomił że zrobimy mały remont głowica pompki prę innych drobnych rzeczy za ok 5000 tyś i co i nic skończyło się na tym że jestem 5 koła w plecy i tak musiałem szukać innego silnika zapytasz dlaczego skoro silnik był po remoncie ano dlatego że mechanik był niedouczony i zapomniał sprawdzić czy oprócz głowicy również dół jest do remontu ale wcześniej zapewniał że wszystko jest pod kontrolą i że zna się na rzeczy to tyle i tak jak koledzy piszą lepiej poszukaj silnika mnie się udało kupić za 2 koła silnik asz z 2004r zrobiłem 12 tyś silnik chodzi super i wiem jedno ze mechanicy doprowadzą cię do bankructwa



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14143
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Michał_1977 » ndz gru 05, 2010 09:42

Detektor, to co Ci napisał evolution, jest zgodne z sztuką i szczerze powiedziawszy,to nie zrobiłbym inaczej zarówno w swoim,jak i w klienta wozie.
Można by pokusić się na set,który znalazł guziolek,ale najlepszym rozwiązaniem,byłby cały SŁUPEK,czyli coś co już ma części dotarte do siebie.Wtedy pozostaje tylko zmienić i uzbroić w osprzęt.
Bez urazy,ale jeśli Twój mechanik chce Ci zmienić jeden tłok,to ja na Twoim miejscu też bym zmienił...ale mechanika :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Adamm » ndz gru 05, 2010 11:20

Detektor, szukaj slupka i nie baw sie w wymiane pojedynczego tloka,

czasem idzie trafic okazje i kupic po taniosci ja kupilem dol silnika atd za 400 zl sprawny w 100%, a znajomy kompletnego ARLa z pompkami i pierwszym rozrzadem za 3k :)


ps. kumpel robil generalny remont silnika 1.9TD w t4 po peknietym wale (wyprzedzily go wszystkie kola pasowe :D )

wladowal ok 5 tys + nasza praca

ze starego silnika zostal tylko blok ktory tez poszedl do szlifu.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » ndz gru 05, 2010 12:44

No dobra, przekonaliście mnie koledzy, zaczynam szukać nowego silnika a jeśli chodzi o mojego mechanika to on na samym początku sugerował mi kupno nowego silnika tylko jak to ja oczywiście zacząłem kombinować i rzeżbić z remontem i wymianą jednego tłoka no a mechanik jak mechanik podszedł do sprawy "klient nasz Pan", chce wymienić tłok to mu wymienimy a że ja jestem uparty i lubię kombinować no to właśnie wyszła taka historia. No ale od czego mam forum ? Żebym mógł korzystać z Waszej fachowej pomocy w zakresie mechaniki samochodowej. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem i fachowe porady, przekonaliście mnie do kupna nowego silnika. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » ndz gru 05, 2010 13:13

Koledzy, w związku z powyższym tematem mam do Was kolejne pytanie. Ponieważ jestem już zdecydowany na kupno "nowego" silnika to w między czasie zanim usprawnię swoje auto mógłbym sprzedać parę gratów ze swojego starego. Tylko teraz pytanie, biorąc pod uwagę historię jaka przydażyła się w moim obecnym silniku to jakie zdrowe elementy i bardziej wartościowe mogę sprzedać z czystym sumieniem nie wciskając nikomu lipy ? Napewno 3 zdrowe pompowtryski bo ten 4 z 2 cylindra nie wiadomo czy nie dostał po uszach w związku z tą historią. Które elementy silnika powinny być zdrowe a które powinienem wziąć pod lupe i liczyć się z tym że mogły zostać uszkodzone i w jakich cenach się kształtują takie używki. Będę bardzo wdzięczny za Wasze podpowiedzi bo może jeszcze uda mi się wycofać parę zł ze starego silnika żeby zainwestować w ten nowy.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Adamm » ndz gru 05, 2010 13:29

Detektor, pompki, walek, blok, korby, wal,


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: evolution » ndz gru 05, 2010 13:57

Adamm pisze:Detektor, pompki, walek, blok, korby, wal,
korby na pewno odpadaja
blok jak resztka zaworu nigdzie go nie rysnela mozna pogonic


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » ndz gru 05, 2010 14:40

Adamm pisze:Detektor, pompki, walek, blok, korby, wal,
evolution pisze:
Adamm pisze:Detektor, pompki, walek, blok, korby, wal,
korby na pewno odpadaja
blok jak resztka zaworu nigdzie go nie rysnela mozna pogonic
koledzy bardzo dziękuję Wam za podpowiedż a koledze evolution którego wczoraj trochę "wymęczyłem" swoimi pytaniami dziękuję najbardziej i przyznaję od siebie plusik za solidne i fachowe informacje którymi rozjaśnił mi w głowie parę rzeczy. Pozdrawiam.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Fahoo » ndz gru 05, 2010 23:07

Detektor, dzwoniles? :chytry:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy 2 tłok w AJM,ASZ i ARL są takie same ? Pilne

Post autor: Detektor » ndz gru 05, 2010 23:34

Fahoo pisze:Detektor, dzwoniles? :chytry:
Nie dzwoniłem ponieważ koledzy z forum przekonali mnie jednak żebym kupił sobie jednak drugi "nowy" silnik niż bawił się w kapitalke starego, jeśli chodzi o kontakt to zrobię to o co mnie prosiłeś. Pozdrawiam.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości