MK2 Długość linki hamulca ręcznego w 3-drzwiowym i 5-drzw

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

MK2 Długość linki hamulca ręcznego w 3-drzwiowym i 5-drzw

Post autor: lisisko » wt maja 16, 2006 18:19

Witam. Czy w VW GOLF II 3-drzwiowym linka hamulca ręcznego jest takiej samej długości co w 5-drzwiowym. Gdy kupowałem ją w sklepie, sprzedawca twierdził że nie ma znaczenia i że są takie same, ale nie sprawdził w katalogu. Dziś gdy zabrałem się za wymianę, doszedłem do wniosku, że jest za długa o ok. 8 cm. Jutro pojadę je wymienić, ale najpierw chcę znać wasze zdanie. Może już ktoś to przerabiał? Proszę o pomoc....



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt maja 16, 2006 22:47

lisisko pisze:Gdy kupowałem ją w sklepie, sprzedawca twierdził że nie ma znaczenia i że są takie same
moim zdaniem ma racje bo przeciez to ta sama płyta podłogowa lecz nie jestem pewien na 100%

[ Dodano: 16 Maj 2006 22:49 ]
Moze miałes podobny problem bo widze ze bawisz sie przy recznym żuc okiem na mój post


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
tomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lut 14, 2006 22:16
Lokalizacja: widów

Post autor: tomek6 » wt maja 16, 2006 23:26

zmiany są tylko ze względu na rocznik auta, nie ze względu na drzwi.



Marek09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 18, 2005 22:11

Post autor: Marek09 » wt maja 16, 2006 23:49

Ja u siebie w zimie wymieniałem z jednej strony, bo się zerwała a kupiłem w jednym sklepie za lekko ponad 40zł, założyłem i była idealna.Naciągnąłem tak, że napinacz był w środkowej pozycji, trzeci ząbek ręcznego i żyleta - koło blokuje aż miło
Miesiąc później zerwała mi się z drugiej strony, kupiłem w innym sklepie, bo akurat tamten wcześniejszy padł. Kosztowała nieco powyżej 30zł, a więc była tańsza.
Obydwie linki miały taką samą długość całkowitą, ale UWAGA ta druga bladź miała 3cm krótszy pancerz(zauważyłem to później) i w dodatku metalowa tulejka na jednym jego końcu (gdzie wchodzi do rurki w nadwoziu) była tak zrobiona, że nie chciała wejść (do tej rurki). Zeszlifowałem ją pilnikiem tak aby się zmieściła w rurkę i oparła na kołnierzu.
I wtedy zauważyłem, że jej długość nie pasuje. Nie da rady jej naciągnąć żeby ręczny działał. Podłożyłem na napinaczu 2 grube nakrętki (więcej już nie było sensu), napiąłem ile wlezie i lipa. Koło ledwo hamuje.
Powinienem był iść z powrotem do tego sklepu i strzelić tą linką sprzedawcy w twarz, że takie buble sprzedaje.

Jak będziesz kupować linkę najlepiej weź starą i dokładnie sprawdź długość samej linki, długość pancerza i kołnierze na jego końcach. To Cię uchroni przed niepotrzebnymi nerwami.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » śr maja 17, 2006 06:00

:grrr: Dziś pojadę z tymi linkami i go trzasnę. Mam nadzieję że bedzię chciał wymienić na krótsze. Starej nie mogłem wziąść, bo po prostu jej nie było, tylko kawałki.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » śr maja 17, 2006 09:46

Marek09 pisze:Nie da rady jej naciągnąć żeby ręczny działał. Podłożyłem na napinaczu 2 grube nakrętki (więcej już nie było sensu), napiąłem ile wlezie i lipa. Koło ledwo hamuje
i własnie ja mam ten sam problem. Czy to moze byc wina własnie linki Zobacz mój problem


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » śr maja 17, 2006 17:01

Oddałem te nieszczęsne linki do sklepu i poprosiłem o krótsze. Facet coś posprawdzał książce i komputerze i twierdzi, że nie ma innych. Zdębiałem :crazy: . Tłumaczę mu że to niemożliwe, linki po prostu nie pasują. Stwierdził że musiała tam być jakaś przeróbka... (że niby skórczył mi się samochód???)
Pojechałem do innego sklepu i pytam faceta, czy do golfa 2 jest jeden rodzaj linek, czy są dwa rodzaje. Odpowiedział mi, że są dwa... Zamówiłem, na jutro będę je miał, o efektach zamelduję.



Marek09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 18, 2005 22:11

Post autor: Marek09 » czw maja 18, 2006 15:36

anton:-) pisze:i własnie ja mam ten sam problem. Czy to moze byc wina własnie linki
Nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie poprostu tej linki nie da się naciągnąć na tyle, żeby była dobrze naprężona i blokowała koło. U mnie ona jest naciągnięta na tyle ile się dało, ale by było jeszcze lepiej jakbym pod napinacz jeszcze podłożył do tamtych dwóch ze 3 nakrętki dodatkowo.
Także może u ciebie też jest linka za długa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości