A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
radekgrazka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:43
Lokalizacja: Krusin
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: radekgrazka » śr gru 01, 2010 16:30

Witam
szukałem na forum i nie znalazłem nic na ten temat a problem wygląda następująco

A wiec gdy jest dużo paliwa ( w sensie 1/3 zbiornika około i więcej ) nie ma żadnego problemu

lecz gdy tylko zbliża się do rezerwy zaczyna się cyrk auto gaśnie i później problem z odpaleniem, wygląda to tak jakby się zapowietrzała
kreci kreci odpali wkręci się na obroty i gaśnie , natomiast wg licznika paliwa wystarczy jeszcze na ponad 150 km

O co chodzi

dodam ze znajomy miał podobny problem w astrze 20 tdi okazało sie ze zabrudzony zbiornik bo poprzedni właściciel lał często ropę z niezbyt czystych baniek

czy w tym audi może byc podobnie moze jest tam jakis filterek lub cos podobnego ?

pozdro

na wag-u zero błedów



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: Haki » czw gru 02, 2010 21:36

Diesle generalnie nie lubią gdy muszą zaciągać paliwko z samego dna zbiornika.
Proponuję popatrzeć do środka zbiornika ( oczywiście w miarę możliwości ) i zobaczyć czy rzeczywiście syfu tam nie ma .

Poza tym - proponuję mieć zawsze więcej ON w zbiorniku a nie czekać aż stanie ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: evolution » czw gru 02, 2010 21:41

moze wskaznik oszukiwac i mimo ze pokazuje 150 km tam sahara juz


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: homsky » pt gru 03, 2010 11:14

radekgrazka pisze:A wiec gdy jest dużo paliwa ( w sensie 1/3 zbiornika około i więcej ) nie ma żadnego problemu lecz gdy tylko zbliża się do rezerwy zaczyna się cyrk auto gaśnie i później problem z odpaleniem, wygląda to tak jakby się zapowietrzała kreci kreci odpali wkręci się na obroty i gaśnie ,
Być może pompa zasilająca w baku nie pracuje . Zwróć uwagę czy jeśli z zbiorniku masz poniżej połowy paliwa , po dłuższym postoju auta (np godzina) przy przekręceniu kluczyka do pozycji grzanie świec słychać charakterystyczne "bulgotanie" paliwa.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: guziolek » sob gru 04, 2010 02:30

homsky pisze: Być może pompa zasilająca w baku nie pracuje . Zwróć uwagę czy jeśli z zbiorniku masz poniżej połowy paliwa , po dłuższym postoju auta (np godzina) przy przekręceniu kluczyka do pozycji grzanie świec słychać charakterystyczne "bulgotanie" paliwa.
Bulgotanie to jeszcze niczego nie wyrokuje.U mnie bulgoce, u kuzyna też, z tego co czytałem to jeszcze u paru osób bulgotało i nic złego z tego nie wynikało :grin:
Nie mówię jednak, że może to powiedzmy być jeden z objawów kończenia się pompy, ale u mnie trwa to już długo i działa.



Awatar użytkownika
radekgrazka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:43
Lokalizacja: Krusin
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: radekgrazka » sob gru 18, 2010 15:06

Panowie temat do zamknięcia okazało sie ( po wyjęciu całej pompki ze zbiornika ) ze jest kompletnie zaj....na jakimś papierem czy czymś może ktoś mnie nie lubi i wpierdzielił :grrr: mi jakiś kawałek papieru albo miał to jeszcze poprzedni właściciel bo użytkuje ten samochód od niedawna ( miesiąc ) wg mnie nikt nie miał mi możliwość tego wrzucic nie wiem

Wazne ze wsi oki juz pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: doggie » sob gru 18, 2010 15:10

homsky pisze: po dłuższym postoju auta (np godzina) przy przekręceniu kluczyka do pozycji grzanie świec słychać charakterystyczne "bulgotanie" paliwa.

u mnie bulgocze od kilku lat i chyba ponad 100 tyś z tym bulgotem zrobiłem więc to chyba nie to, choć sam się zastanawiam nad powodem tego bulgotu przy 1/3 zbiornika



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: tomyart » sob gru 18, 2010 18:12

a może tak ma bulgotać ? homsky, musisz rozjaśnić o co chodzi z tym bulgotaniem :chytry:
PS. u mnie też od ok 1/2 zbiornika bulgocze



marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: marcin44 » sob gru 18, 2010 19:51

Uważam, że te bulgotanie to naciągana teoria. Miałem kilka tdi/td i z tego co pamiętam zawsze bulgotało, a nigdy nie miałem problemu z paleniem. Ja obstawiam albo syf w baku. Jak masz mało paliwa to zasysa jakiegoś syfu. myślę, że płukanie zbiornika mogło by pomóc. Zmiana filtra paliwa też byłaby wskazana. Druga opcja to cofające się paliwo do baku. Masz może gdzieś nieszczelność układu i powietrze w układzie. Miałem kiedyś ten problem w Oplu DTI i pamiętam, że kumpel zamontował mi taki zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym i paliwo nie cofało się do baku.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: bongo » sob gru 18, 2010 21:44

marcin44 pisze:Uważam, że te bulgotanie to naciągana teoria. Miałem kilka tdi/td i z tego co pamiętam zawsze bulgotało, a nigdy nie miałem problemu z paleniem. Ja obstawiam albo syf w baku.
Jak wy ludzie czytacie te posty?
Przeca napisał:
radekgrazka pisze:Panowie temat do zamknięcia okazało sie ( po wyjęciu całej pompki ze zbiornika ) ze jest kompletnie zaj....na jakimś papierem czy czymś może ktoś mnie nie lubi i wpierdzielił



Awatar użytkownika
radekgrazka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:43
Lokalizacja: Krusin
Kontakt:

A4 awx gdy mało paliwa nie chce zapalac

Post autor: radekgrazka » ndz gru 19, 2010 16:14

bongo,

dokładnie czytac i jeszcze raz czytac he he :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 226 gości