AXR pracuje na trzech cylindrach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: leon79 » wt lis 30, 2010 21:47

Najpierw trzeba sprawdzić wtyczkę przy pompce, czy np nie jest lużna.


User

Awatar użytkownika
Taksówkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 21:35
Lokalizacja: Olsztyn

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: Taksówkarz » wt lis 30, 2010 21:57

Rozmawiałem juz o tym z moim mechanikiem by sprawdził wpierw te wszystkie przewody i wtyczki.
Ale znalazłem na Allegro cos takiego!!! http://moto.allegro.pl/pompowtryski-038 ... 31679.html" onclick="window.open(this.href);return false;
akurat jest to u mnie w Olsztynie, czy to pasuje do mojego silnika???
Jest gwarancja na rok, nowy orginalny :)
Juz myslalem ze okolo 2000zł



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: leon79 » wt lis 30, 2010 22:38

Taksówkarz, odezwij się do Cowboya z forum w sprawie pompki.Może pomoże.


User

Awatar użytkownika
Taksówkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 21:35
Lokalizacja: Olsztyn

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: Taksówkarz » wt lis 30, 2010 23:40

Tzn jest juz troche pozno bo jutro musze podjac decyzje czy brac to co kupi mechanik czy samemu cos kombinowac.



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GA » wt lis 30, 2010 23:46

Witam! Też AXR, podobny błąd. Vag pokazuje błąd na 1 cylindrze. Tylko,że u mnie jest trochę inaczej. Sytuacja że palił na 3 gary i że zaświeciła się kontrolka od esp wystąpiła jedynie ze dwa razy. U mnie notorycznym objawem jest szarpanie przy przyspieszaniu i przy dużych prędkościach - 130 - 140 km/h - tak jakby nie dostawał paliwa. Mechanik podłączając mi auto pod komputer sprawdził pompki i powiedział, że pod względem elektronicznym są w bardzo dobrym stanie (wartości bardzo bliskie 0), twierdzi, że pompka mogła się skończyć w sensie mechanicznym, albo to co koledzy piszą o tej wtyczce zasilającej. Szlag mnie już trafia z tym złomem - cały czas coś...



Awatar użytkownika
Taksówkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 21:35
Lokalizacja: Olsztyn

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: Taksówkarz » śr gru 01, 2010 19:48

GA u mnie jest tak samo, nie da sie przyspieszyc, silnik nie chce wchodzic na obroty, strasznie nim trzesie, pali sie kontrolka ESP.
Kupiłem dziś z tego ogłoszenia wyżej na Allegro za 890zł (bez przesyłki,pan mieszka niedaleko mnie) i dałem mechanikowi do zamontowania. Gwarancja na rok. Moze jutro bede mial auto spowrotem. Zobaczymy efekty.



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GA » śr gru 01, 2010 21:42

U mnie najgorsze jest to, że czasami jest ok, a czasami przerywa. Np przy przyspieszaniu z 2 biegu tylko w przedziale 2-3 tys obr a wyżej już nie. Napisz co i jak i czy wymiana tej pompki pomogła. Konwulsji dostaję jak mam kolejny 1000 zł pompować w ten złom... Żadne auto mi się tak nie psuło jak to. Dwumas, skrzynia, pompa paliwa, urwana łapa silnika, masa innych małych awarii, a teraz cyrk z tym przerywaniem...



Awatar użytkownika
Taksówkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 21:35
Lokalizacja: Olsztyn

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: Taksówkarz » śr gru 01, 2010 21:53

GA napisze o wszystkim gdy bede miał juz auto.
Czy moze mi ktoś powiedziec czym beda roznic sie pompowtryski z oznaczeniem 038 13 0079 GX od 038 130 073 BF?



Awatar użytkownika
Taksówkarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 21:35
Lokalizacja: Olsztyn

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: Taksówkarz » ndz gru 05, 2010 18:34

Wszystko jest juz ok, auto jezdzi i pali bez zarzutu. Tak jak napisalem wyżej, kupiłem nowy orginał na Allegro za 890zł z gwarancja na rok, montarz 100zł
Może to wszystko co tu było napisane komuś pomoże.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GOLF1939
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: sob sie 14, 2010 14:54
Lokalizacja: śląskie katowice bielsko małopolskie brzeszcze k.oświęcim

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GOLF1939 » pn gru 20, 2010 18:37

kolego taksówkarz, usterka ustała, faktycznie pompowtryskiwacz uszkodzony?jak mechanik zdiagnozował ktory z nich nadaje sie do wymiany?



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GA » śr gru 29, 2010 14:51

Ciąg dalszy problemów. Szarpało, szarpało i w końcu cos padło w ten sposób, że silnik na zimno chodzi dobrze, natomiast po osiągnięciu 90 stopni zaczyna palic na trzy cylindry i kontrolka esp swieci się cały czas. Po ostygnięciu wszystko wraca do normy. Kupiłem już pompowtryskiwacz używany o oznaczeniu literowym AG (nie wiem czy będzie pasował) i uszczelki do tego na allegro za 37 zł (pytałem w ASO - koszt tych uszczelek to 106 zł), czekam aż mechanik będzie miał czas żeby mi to wymienić...



vwmkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: vwmkII » pn sty 03, 2011 18:38

GA, daj znac czy pomoglo. Ktos tu wczesniej pisal ze jezdzi tylko na vervie , rozmawialem niedawno z pewnym Panem, ktory zajmuje sie regeneracją pomp wtryskowych , wtrysków , pompkami i nie poleca vervy ani ultimate czy innych niby lepszych paliw bo są one zbyt suche i dlatego tloczki w pompach i pompowtryski konczą szybciej swój żywot. Może ktos mnie za raz za to opierdzieli ale slyszalem to juz od kilku osób zajmujacych się regeneracją



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GA » pn sty 03, 2011 22:14

Auto oddałem do mechanika dzisiaj, jak będzie po wszystkim to opiszę co było powodem tego cyrku.



GA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 01, 2010 22:07
Lokalizacja: Dolny Śląsk

AXR pracuje na trzech cylindrach

Post autor: GA » śr sty 05, 2011 14:49

No i okazało się, że to tylko wtyczka na pierwszym pompowtrysku. Po poprawieniu kontaktu wszystko działa idealnie tylko koszmarnie droga była robocizna. Jak ktoś chce odkupić uszczelki bosch do pompek to tanio oddam. Mam dwa komplety.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości