Kontrolka ABS przy odpalaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: malecki-21 » śr lis 24, 2010 20:06

Witam
Mam kolejny problem ze swoim samochodem :? Nastały niskie temperatury i pojawił się problem z odpalaniem samochodu. Narazie jest to o wiele dłuższe kręcenie rozrusznikiem niż w zazwyczaj ale boję się że wkrótce wogóle nie odpali. Zauważyłem też że przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem zaświeca się kontrolka ABS i gdy auto zapali kontrolka gaśnie.
To mój pierwszy samochód z silnikiem diesla więc proszę o jakieś rady co zrobić żeby w zimie odpalał bez problemów. Czy należałoby wymienić świece żarowe? I dlaczego włącza się ta kontrolka ABS? Samochód to golf Mk4 1.9 TDI 110 koni.



Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: marcinotdi » śr lis 24, 2010 20:11

witam! również mi się zapala kontrolka abs przy odpaleniu szczególnie rano przy niskich temperaturach, na forum wyczytałem że świadczy to o niskim napięciu w aku, sprawdź stan akumulatora podładuj a jak to nie pomoże niestety wymiana


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: PinkFloyd » śr lis 24, 2010 20:16

malecki-21 pisze:Witam
Mam kolejny problem ze swoim samochodem :? Nastały niskie temperatury i pojawił się problem z odpalaniem samochodu. Narazie jest to o wiele dłuższe kręcenie rozrusznikiem niż w zazwyczaj ale boję się że wkrótce wogóle nie odpali. Zauważyłem też że przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem zaświeca się kontrolka ABS i gdy auto zapali kontrolka gaśnie.
To mój pierwszy samochód z silnikiem diesla więc proszę o jakieś rady co zrobić żeby w zimie odpalał bez problemów. Czy należałoby wymienić świece żarowe? I dlaczego włącza się ta kontrolka ABS? Samochód to golf Mk4 1.9 TDI 110 koni.
niskie napięcie lub amperarz akumulatora, duży opór wewnetrzny rozrusznika co się czesto dzieje w TDI



Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: marcinotdi » śr lis 24, 2010 20:17

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=208477" onclick="window.open(this.href);return false; miłej lektóry


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: malecki-21 » śr lis 24, 2010 20:32

W przytoczonym wątku pisze że to przez spadki napięcia więc ok ale czy to też jest powodem że tak długo kręci zanim odpali? Kontrolka się świeci tylko przy dłuższym kręceniu rano albo późno wieczorem gdy temperatury są niskie, a w ciągu dnia gdy pali na dotyk kontrolka cały czas jest niewidoczna :?



Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: marcinotdi » śr lis 24, 2010 21:08

tak, ma cięższy rozruch i potrzebuje więcej prądu. sprawdź akumulator, podłącz go na parę godzin pod prostownik


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: Tical » śr lis 24, 2010 21:38

U mnie kontrolka ABS zapala sie na chwile podczas odpalania (krecenia) auta i bez znaczenia jest czy jest zimno czy cieplo czy stal godzine czy 10h czy krece 1s czy 3s, po czym gasnie, ABS dziala, bledow komp nie ma.
Po krotce mozna powiedziec, ze za kazdym razem jak odpalam auto, kontrolka sie zapali na chwile i gasnie jak zaskoczy silnik.
Dzialo sie tak na poprzednim aku i dzieje sie to tez na calkiem nowym Boschu S5 Silver.
Czy to znaczy, ze to normalne zjawisko czy jednak nie?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: bongo » śr lis 24, 2010 21:48

Tical pisze:Czy to znaczy, ze to normalne zjawisko czy jednak nie?
Normalne,tak samo normalnie zapala się kontrolka poduszek,klocków hamulcowych,i co tam jeszcze każdy ma :bajer:



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: Tical » śr lis 24, 2010 21:55

bongo, oczywiscie nie mowimy o pierwszym zapaleniu wszystkich kontrolek podczas wlaczenia zaplonu, ktore po chwili wszystkie gasna? Rzecz dzieje sie dalej, podczas rozruchu. Aby bylo jasne.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: bongo » śr lis 24, 2010 22:25

Tical pisze:Rzecz dzieje sie dalej, podczas rozruchu. Aby bylo jasne.
Ale to już tylko właśnie abs świeci,przynajmniej u mnie :bajer:



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: Tical » śr lis 24, 2010 22:28

No i o to chodzi, u mnie tez, czyli powodow do zmartwien brak.



malecki-21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:18
Lokalizacja: Kraków

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: malecki-21 » pt lis 26, 2010 20:29

Ok więc tą kontrolkę sobie odpuszczam. Chaciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wyeliminować to długie kręcenie na mrozie? Czy wymiana świec żarowych pomoże czy są jeszcze jakieś rzeczy w dieslach które mają wpływ na taki stan rzeczy?



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: damian-ppp » śr gru 01, 2010 18:04

Mam to samo z kontrolką, więc można sobie odpuścić ten temat... Powodów długiego kręcenia może być wiele m.in. spalone świece, źle ustawiony kąt wtrysku, słaby akumulator, rozrusznik, który wolno kręci, wtryskiwacze, czy nawet kondycja silnika... Koniecznie trzeba sprawdzić świece oraz czy dostają napięcie, info znajdziesz bez problemu na forum... A długo musisz go trzymać na rozruszniku?


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

VWGolf31.9tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 03, 2010 19:58

Kontrolka ABS przy odpalaniu

Post autor: VWGolf31.9tdi » ndz gru 05, 2010 17:09

witam ja mam podobny problem mam Golfa mk3 1,9 tdi tyle że wiem że mam slaby akumulator bo podładowałem go a on ciągle słabo kręci wiadomo zima... czy to jest tego przyczyną i u mnie kontrolka ABS przy odpaleniu pali sie pozniej gaśnie w drodze i znowu potrafi sie zaświecić czy to problem z akumulatorem ponieważ jestem w trajcie wymiany ;>??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości