[TDI] Czy pasek rozrządu wymienia się po 3 latach?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

[TDI] Czy pasek rozrządu wymienia się po 3 latach?

Post autor: Kris-THC » pn maja 15, 2006 12:31

Jak w temacie. Zrobiłem od wymiany rozrządu 50tys. Czy już pora wymienić pasek rolkę i napinacz bo słyszałem że żywotność paska to ok 3 lat gdyż ulega on starzeniu. Nie wiem czy wymienić odrazu koła zębate na wale i wałku choć wyglądają na OK.



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pn maja 15, 2006 13:20

Oj... ja byś pasek już wymienił to napewno źle nie zrobisz (i nie zaoszczedzisz) a łożysko napinacza to koniecznie bo pasek wytrzymuje do 200 000 ale napinaczka napewno nie... koła pasowe raczej się nie zużywają (ja mam przejechane grubo ponad 500 000 i sa ok.)



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn maja 15, 2006 17:29

Ja wymieniam pasek co 60 tyś. (golf 2 pasek firmy GATES 55 zl). Napinacz razem z paskiem (napinacz ok 45 zl). Inne koła zostaw jak dobre.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pn maja 15, 2006 17:33

Chłopaku nie zaoszczedzisz jak wymienisz rolke prowadzaca i napinacz.Kumpel chciał zaoszczedzic i zaterło mu sie łozysko w rolce prowadzącej - MASAKRA SIE ZROBIŁA.Cała głowica do wymiany bo to była 16v dobrze ze mu tłoków nie pobiło.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn maja 15, 2006 17:50

Rozrząd NA TYM SIĘ NIE OSZCZEDZA. Ja nawet widziałem jak sąsiadowi glowica pokazała kafarka super widok jak korbowód pcha się na świat ;).


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » pn maja 15, 2006 23:30

w ksiazce do mojego golfika jest wyraznie zeby wymieniac co 90tys km. Mniej wiecej przy takim przebiegu Helmut wymienial a teraz dochodzi 80tys od tej wymiany. czy mozna jezdzic te 90tys czy zdarza sie ze padaja wczesniej? wlasnie w tym tygodniu bede wymienial i szarpnie mnie to min 500zl wiec wolalbym pojezdzic jeszcze z 70-80tys. co Wy na to?
A jeszcze pytanie. Jest gdzies moze do dostania/zassania Serwis Plan po polsku bo mam tylko w oryginale i nie wszystko zrozumialem :?



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 16, 2006 02:46

W autoryzowanej stacji proponują mi za wymianę rozrządu + części i regulacja kąta zapłonu to ok.500-600zł. Dają na to gwarancję 90tys. przebiegu. Jak wymieniałem ostatnio to cały komplet Boscha wsadziłem więc chyba do 60tys chyba jeszczę mogę dobić bez obaw? Mogli helmuty łańcuch zapodać i było by mniej zmartwień.
anton:-) pisze:Chłopaku nie zaoszczedzisz jak wymienisz rolke prowadzaca i napinacz.Kumpel chciał zaoszczedzic i zaterło mu sie łozysko w rolce prowadzącej - MASAKRA SIE ZROBIŁA.Cała głowica do wymiany bo to była 16v dobrze ze mu tłoków nie pobiło.
Dziwne że wszystkie wklepane. Te silniki po zerwanych paskach które widziałem miały przeważnie po 2 zawory uwalone a resztę ok. Jak miałem Passata 2.0 16V i ścięło klin na wale to nic się nie skopało ale one są bezkolizyjne ponoć na szczęście. Wogóle rozrząd bez łańcucha to pała. Łańcuch jest głośniejszy ale TDI do najcichszych nie należy więc mogli zrobić na łańcuch i byłoby już całkiem spoko.
600 to trochę dużo ale chyba nie ma co żulić kasy. Widziałem jak u kolesia w Hondzie "odkręcali" oławscy fachowcy śrubę od wałka za pomocą młotka i przecinaka. Honda już nie lata tak jak przed wymianą :axe: Jakby mi tak zrobił ktoś to bym mu dał w ryja momentalnie.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt maja 16, 2006 08:27

Kris-THC pisze:Jak miałem Passata 2.0 16V i ścięło klin na wale to nic się nie skopało ale one są bezkolizyjne ponoć na szczęście.
Bezkolizyjne to są silniki 2T w WSK'ach... ale nie w VW a zwłaszcza 16V.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 16, 2006 09:16

sq8bwh pisze:
Kris-THC pisze:Jak miałem Passata 2.0 16V i ścięło klin na wale to nic się nie skopało ale one są bezkolizyjne ponoć na szczęście.
Bezkolizyjne to są silniki 2T w WSK'ach... ale nie w VW a zwłaszcza 16V.
To jak mi to wytłumaczysz? Wjeżdżałem pod wiadukt ok 90km/h jak się to stało a z wiaduktu już się toczyłem. Mało tego jeszcze chwilę po tym próbowałem odpalić silnik. Dlaczego nie ucierpiał na tym rozrząd?



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt maja 16, 2006 09:27

Cud jakiś albo co... ale poważnie.. zdejmowałeś głowicę? Jeśli tak to na bank na tłokach powinno być widać odbite kółka z czapek zaworów.. co może w następstwie być przyczyną "urwania" zaworu a przy 16 sztukach jest to 2x bardziej prawdopodobne niż przy 8V.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 16, 2006 09:34

Nikt głowicy nie ściągał. Napawali coś na wale korbowym ustawili rozrząd autem śmigałem jeszcze rok do sprzedaży a przez dwa następne widywałem to auto w okolicy.
Mechanior powiedział że bezkolizyjny i nic się nie stało. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego silnika. Miał wałki sportowe i super układ wydechowy. Na papierach z niemieckiej firmy było 180KM po pomiarze na rolkach. Silnik palił ok.15 litrów a ceny paliwa skakały już wtedy i tylko dlatego go sprzedałem.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt maja 16, 2006 13:10

Kris-THC pisze:Kumpel chciał zaoszczedzic i zaterło mu sie łozysko w rolce prowadzącej - MASAKRA SIE ZROBIŁA.Cała głowica do wymiany bo to była 16v dobrze ze mu tłoków nie pobiło.
zapomniałem dodac ze to była honda crx 1,6 16v i popekały mu te uchwyty wałka rozrządu a zaworów do wymiany miał sztuk 8 bo wozisismy zawory do przeswietlania za pomoca laser, kupił nowe ale auto już nie było to samo wiec poszło na giełde


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob maja 20, 2006 09:20

Nie wiem chłopaki jak wy ja w swojej "dwójeczce" wymieniam pasek i napinaczem co 60 tyś. Koszt to 55 zł pasek ok 50 zł napinacz i robocizna 100 zł. A tak może się uda a może nie. Te orginalne paski i może tyle wytrzymają ale te zamieniki ...... nie ryzykował bym.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob maja 20, 2006 10:38

W serwisie w którym będę wymieniać rozrząd standardowo wymieniają koło na wale korbowym. Jest to warunek otrzymania gwarancji 90tys. przebiegu. Gość zaprzeczył teorii że gdy koło się nie ''gibie'' to nie ruszać go. W cenie także wymiana paska alternatora + przesmarowanie pałąka napinacza i wymiana jego oringów. Także kompleksowa wymiana ok.600zł. Podawał ceny wszystkich części i mają je naprawdę niedrogo względem cen np. intercars. Można przywieść części swoje ale ponoć taniej niż u nich nie znajdę. Na koniec wpięcie vag-iny i regulacja kąta wtrysku. Myślę że warto zapłacić tyle i jeździć bez stresu.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 158 gości