temperatura po wymianie termostatu pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » ndz lis 21, 2010 10:10

witam mialem do dup...termostat wymienilem bo bo po rozruchu juz puszczal wode jak byl lekko cieply.wymienilem go i mam taka dziwno uwage wczraj zrobilem ze 30km dolny waz od wodu zimny.takjakby termostat sie nie otwiera.wskazuwka jest sporo za polowa rpzekroczyla nawet druga kreske.pokaze za zdjeciu tak teoretyczne.o co tu chodzi nie zlapal jeszcze 87 stopni???waz gorny goracy jak colera kawiatura tak ze 2 sekundy i parzy w lape. Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: Rafał 21 » ndz lis 21, 2010 11:00

petrzykgolf pisze:gorny goracy jak colera kawiatura tak ze 2 sekundy i parzy w lape.
Zdjęcia to juz wyższa pólka wtajemniczenia :lol: A co do temp to- albo sie nie chce sam odpowietrzyć możesz sprawdzić drożność cienkiego wężyka idącego od górnej rury chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego, bo to on odpowiada za odpowietrzanie się układu chłodzenia.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: arturkw » ndz lis 21, 2010 14:22

jakiej firmy masz termostat? Wahler to wiodąca marka, słyszałem opinie ze tanie termostaty sa juz wadliwe podczas procesu produkcji i dzieją sie szopki po ich montażu.


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » pn lis 22, 2010 15:33

witam witam.firmy gates pracuje w sklepie motoryzacyjnym kupilem ten ale nie wiem kurde ale wentylator sie nie wlacza a tez czujnik wymienialem.a firam BEHR???



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: superkasztan » pn lis 22, 2010 19:23

masz zapowietrzony układ,
zapal silnik i poluzuj wężyki przy ścianie grodziowej, idące do nagrzewnicy i uchyl jednego delikatnie tak by uciekło powietrze ( nie ściągaj całego )

Zazwyczaj układ się sam odpowietrza, ale mi też zdarzyło parę razy i musiałem odpowietrzać.

Ja polecam Whalera,
Behr' hella to niemiecka firma, mam nową chłodnicę z tej firmy, tyle że produkują je w Chinach :kac:

Pozdro


Somewhere in Nowhere

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

Re: temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » wt lis 23, 2010 08:06

napewno???ale powinien sam sie odpowietrzyc???.aha to sa te weze tam w okolicach alternatora???.opiszesz mi to:)



petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

Re: temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » wt lis 23, 2010 08:58

powiem ci jeszcze tak.bo czytami czytam.ale mi sie wydaje ze wszystko jest ok.ta fotke co tu wkleilem (patrz na biala kreske co zaznaczylem) to w tym wlasnie momencie otwiera sie trmostat,na postoju i momentalnie spada do tej kreski obok.wody nie wywala tylko w srodku goraco az pazy:)i silik taki ze go dotknac nie moge???.wydaje sie wszystko wpozadku zalalem plynu cala 5l i jeszcze spokojnuie 1l czyli w sumie 6.



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: superkasztan » wt lis 23, 2010 12:46

Cześć
Czyli w sumie wskazówka jest lekko wychylona z pionu??

Jeżeli tak jest to nic nie ruszaj,
Ewentualnie zamień kabelki na czujnikach na króćcu i zobacz czy się coś zmieni.

Jak temperatura Ci się utrzymuje stale w tej pozycji to prawdopodobnie tak ma być. ( chyba że wcześniej było inaczej )

To dobrze jak CI tak mocno grzeje, prawdopodobnie spękana głowica ;) i pewnie szybko się nagrzewa się silnik??

Ja zawsze poluzuje węże w tym najwyższym miejscu i wypuszczam powietrze po tym jak nalewam wody do układu chłodzenia.
Co do miejsca w którym to odpowietrzam to nie przy alternatorze, tylko przy ścianie grodziowej, tam gdzie dwa wężyki wchodzą do kabiny ( nagrzewnicy )

Kiedyś zalałem układ płynem, zapaliłem auto, przejechałem się, było wszystko oki, rano wsiadłem, miałem jechać w trasę i zaczął się gotować, okazało się że było powietrze w nagrzewnicy i jak silnik się wystudził, powietrze przeszło do głowicy :(


Somewhere in Nowhere

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

Re: temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » wt lis 23, 2010 14:55

witam o to miles troche roboty.a co do mojego to tak kupilem go w lato i juz wtedy termo byl zjeb.teraz go dopiero zrobilem.a zeby go zagrzac to trzeba mi z 15 km takiej jazdy sobie sobie i to tez termo sie nie otworzy dopiero jak mu ostro wstawie to wtedy.opisze ci to dam mu w dupke i zatrzymam sie bo wiem ze zaraz sie termo otworzy na postoju i fakt sie otwiera na doslolwnie 40sekund spadnie troszke temp i sie spowrotem zamyka.schladza go a nawet nie jade tylko stoi w miejscu,a temeratura spada do najblizszej kreski:)



petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » wt lis 23, 2010 14:56

a co do skazowki to tak jak na foto zalaczonej na poczatku,w tym pokazanym momencie sie otwiera termo



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: superkasztan » wt lis 23, 2010 22:49

Czemu tak bardzo się przejmujesz tym termostatem,
ważne by miał odpowiednią temperaturę otwarcia i żeby utrzymywała się stała temperatura.
Najlepiej by wskazówka była w pionie.
U mnie była wychylona jak na Twoim zdjęciu, zdjąłem głowicę, była bardzo popękana.
Jak założyłem dobrą głowicę, wskazówka jest w pionie.

Poza tym tak jak pisałem wcześniej, wskaźniki mają dużą tolerancję,
więc ważne by temperatura po nagrzaniu była stała,

Problem jest jak z bardzo idzie w kierunku końca skali


Somewhere in Nowhere

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

Re: temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » śr lis 24, 2010 08:03

moze i masz racje ale tak czytam czytam i polowa ludzi ma z tym problem bo gowna sprzedaja!odpowietrzylem tym lewym wezem i zeszedl troche plyn ale i tak to samo;)pozdrowymienie czujnik jeszcze moze wali w h.u...j.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: Michał_1977 » śr lis 24, 2010 09:02

Ja mam Wahler'a i otwiera się prawidłowo.Podczas jazdy wskazówka utrzymuje pieon,ale jak mocniej przyciskam gaz,to wskazówka dochodzi do przedostatniej kreski i wtedy włącza się wentylator :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

petrzykgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 10, 2010 23:47

Re: temperatura po wymianie termostatu pomocy

Post autor: petrzykgolf » śr lis 24, 2010 09:17

i tak jak tym masz powinno byc:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości