mk IV ahf wyciek oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

mk IV ahf wyciek oleju

Post autor: marcinotdi » sob lis 20, 2010 17:40

witam! ostatnio wymieniałem w golfie pokrywę zaworów ponieważ ciekł mi olej od strony kolektora ssącego. miesiąc był spokój aż tu dzisiaj zauważyłem małą plamkę pod autem! mam banalne pytanie czy olej który już wyciekł i osadził się na bloku silnika może pod wpływem temperatury spływać na dół?? możliwe że ma gdzieś indziej wyciek, spojrzałem dzisiaj za silnik i pod pokrywą jest sucho oleju mi nie ubywa, płyn chłodniczy również w normie, auto ma swoją moc także uszczelkę pod głowicą wykluczam, uszczelka (zimering) na wałku rozrządu od strony paska również sucho! proszę o jakieś sugestie gdzie mogę szukać ewentualnego wycieku, z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk IV ahf wyciek oleju

Post autor: italiano_83 » sob lis 20, 2010 17:47

Na płycie dolnej silnika/osłonie silnika mogło się trochę oleju osadzić. Dokładnie w którym miejscu pod autem zauważyłeś ten wyciek- jedyne sensowne rozwiązanie to ściągnąć dolną osłonę silnika i patrzeć skąd kapie olej, będzie to ładnie widać na płycie, bo kapać może z wielu miejsc nie koniecznie silnika- jest jeszcze skrzynia biegów.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

mk IV ahf wyciek oleju

Post autor: marcinotdi » sob lis 20, 2010 17:58

stojąc przed silnikiem lewa tylna strona, wcześniej jak weryfikowałem wyciek miałem osłonę zdjętą, po osłonie nie rozpoznam miejsca ponieważ jest pęknięta na środku i jest to jej najniższe miejsce także wszystko co by kapało i tak tamtędy spłynie! silnik upier....olony jest olejem od pokrywy aż do miski! skrzynia i miska odpadają sprawdzałem wcześniej jak zauważyłem wyciek


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk IV ahf wyciek oleju

Post autor: italiano_83 » sob lis 20, 2010 18:35

marcinotdi pisze:stojąc przed silnikiem lewa tylna strona
po lewej stronie jest (stojąc przed autem) IC- pompa wspomagania- klimatyzacji- napęd rozrządu, sprawdź uszczelniacz wału czasami lubi tam kapać i na samym końcu półoś napędowa - bardziej po środku turbosprężarka i węże, aha u góry masz zawór EGR- czasami z niego cieknie "olej" spływa po plastikowej róże w kierunku muszli zimnej turbosprężarki i tam skapuje na płytę silnika. Ja bym ściągnął płytę silnika umył ją do czysta wysuszył z dołu wytarł do sucha silnik i miskę olejową i po dwóch trzech dniach ściągnął płytę i szukał wycieku, innego wyjścia nie ma.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinotdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pt sty 22, 2010 23:08
Lokalizacja: PZL-ZŁOTÓW
Kontakt:

mk IV ahf wyciek oleju

Post autor: marcinotdi » sob lis 20, 2010 20:12

dzięki za wskazówki, jak ogarnę temat dam info co i jak


BO KAŻDY CHŁOPOK Z POLSKIEJ WSI JEŹDZI GOLFEM TDI ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości