Problem z odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » czw lis 11, 2010 20:18

Witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc.
Kupilem sobie kilka dni temu golfa 3 1.9TD z 1995r. i mam nastepujacy problem.Z rana nie moge go odpalic,probuje zagrzac swiece kontrolka sie swieci ze grzeje swiece nagle zaczyna mrugac i nie moge go odpalic.Tak jakby swiec w ogole nie grzal.Znajomy opowiadal mi ze to jest problem w jakims elemencie odpowiadajacym za podgrzewanie swiec.Co to moze byc bo to jest tak ze przedwczoraj go odpalilem bez problemu, swiece zagrzal normalnie, wczoraj to samo bylo ok odpalilem za pierwszym razem a dzisiaj juz problem nie grzeje swiec....Pomocy,co to moze byc....?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Michał_1977 » czw lis 11, 2010 20:24

A szukajka jest od czego? :chytry:
Temat wiele razy opisywany...

Przekaźnik świeć żarowych.Znajdziesz go w skrzynce z bezpiecznikami.
Bezpiecznik świec.Jest pod maską.Kabel od świec doprowadzi Cię do niego.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » czw lis 11, 2010 20:30

Wlasnie dzisiaj tak kombinowalem i szukalem pod maska ale nie mialem wiele czasu i darowalem sobie.
Jest taka skrzeyneczka jakby z miejscem na dwa bezpieczniki, mam tam wstawiony tylko jeden bezpiecznik....
Ale nie mam pewnosci ze to od tego.Jak juz pisalem ze to raz dziala a raz nie wiec jezeli byloby to to Co piszesz Michaś 1977 to chyba by w ogole nie dzialalo, przynajmniej ja tak przypuszczam...Jakbys mogl to skrobnij cokolwiek jeszcze,ja jeszcze myslalem ze to moze byc spowodowane brakiem stykow na swiecach, przy akumulatorze i wczedzie gdzie tylko to mozliwe na instalacji ze swiecami, bo podobny problem mialem w swoim drugim samochodzie ogorku tez dieslem.I powod lezal wlasnie w tym co pisze...Ale prosze o dalsze wskazowki moze to cos innego?A jutro sie pobawie i sprawdze co to jest bede pisal na forum w razie czego...



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Q_mac » czw lis 11, 2010 20:55

Z całym szacunkiem, ale wróżek na forum nie ma ;) Potrzebna jest choć podstawowa diagnostyka by cokolwiek ktoś mógł stwierdzić. Weź sprawdź chociaż czy masz napięcie na świecach żarowych (brak multimetru-może być nawet żarówka). Problemów może być wiele, padnięty elektrozawór w pompie, same świece, przekaźnik, bezpiecznik lub sama instalacja. Wiele rzeczy ma wpływ na odpalanie.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Michał_1977 » czw lis 11, 2010 21:13

Borygo pisze:juz pisalem ze to raz dziala a raz nie
Więc trzeba potelepać przekaźnikiem lub wymienić,bo jak nie ma styku to :ass:
Bezpiecznik może być zaśniedziały lub nadpalony,więc też :ass: ,ale raczej przekaźnik będzie odpowiadał za mruganie kontrolki :bajer:

Sprawa jest prosta-metr kabla i na ostro podepnij + z aku do jednej z świec,potrzymaj 8-10 sekund i po tym czasie druga osoba niech próbuje odpalić.Jak zapali,to znaczy,że świece dobre i układ paliwowy też.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Michał_1977 » czw lis 11, 2010 21:16

Ja w 1,9D mam pompę pół-elektroniczną i w czasie jazdy zaczynała mi mrugać kontrolka świec.Jak się okazało-rozpięła się jedna z kostek przy pompie i dlatego,ale to tak na marginesie...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » czw lis 11, 2010 22:38

Ok narazie dziekuje za podpowiedzi jutro w nim pogrzebie i dam znac co bylo przyczyna jezeli ja usune tyczasem raz jeszcze dzieki wszystkim.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: t0mal » pt lis 12, 2010 01:42

Witam, kolego pewnie będziesz się musiał zaopatrzyć w kabel do grzania świec :) Jak chcesz to się odezwij, jestem w mieście do niedzieli.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » sob lis 13, 2010 16:58

Sprawdzalem te przewody od swiec i nie wiem w czym jest problem, doszedlem po przywodach do takiej puszeczki z miejscem na 2 bezpieczniki ale byl wlozony tylko jedem drugie wejscie jest slepe.Wlozony jest bezpiecznik 30, zastanawiam sie czy przypadkiem nie jest za maly lub tez za duzy i dlatego jest tak ze raz podgrzewa swiece a raz nie....Jezeli mozecie to napiszcie kto jest bardziej zorientowany jaki tam powinien byc bezpiecznik...Ewentualnie co moze byc blizsza przyczyna bo sam nie znam sie na tyle dobrze zeby to sprawdzic...



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » sob lis 13, 2010 17:00

t0mal jezeli masz chwilke wolnego czasu i przypuszczasz ze to moze byc wina przewodu jezeli masz pewnosc nie wiem to daj znac ile chcialbys za taki przewod ewentualnie jak moglbys zerknac i podpowiedziec bylbym bardzo wdzieczny....



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: t0mal » sob lis 13, 2010 20:26

Nie o to mi chodziło :) Ta puszka którą znalazłeś to są bezpieczniki wentylatora, albo układu dogrzewania płynu. Masz napięcie na listwie? Jak coś to jutro jestem w LBN do około 16.00



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » sob lis 13, 2010 22:55

Jezeli mozesz to podaj mi numer do Siebie ja zadzwonie do Ciebie jezeli bedziesz mial chwilke zeby mi ja poswiecic to zobaczylibysmy sie i sprawdzili to.Tylko tak jak mowie ze to raz dziala a raz nie raz grzeje a raz nie ostatnio przez dwa dni dziala ale zdazylo mi sie ze raz nie zagrzal,jak kupowalem ten samochod to znajomy powiedzial mi ze to raz dziala a raz nie,wiec nie wiem...



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: t0mal » sob lis 13, 2010 23:03

Wysyłałem na priva, na ogólnym na pewno nie podam :)



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Problem z odpaleniem

Post autor: Borygo » wt lis 16, 2010 10:06

Wrazie gdybys byl t0mal w Lublinie to odezwij sie do mnie jak mozesz.Ja wyslalem Ci wiadomosc na priva...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 181 gości