Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: szakulvip » śr lis 10, 2010 22:11

Witam Koledzy :kwiat:
Silnik: ALH, 2001r. przelot: 235 000 km, auto 2 lata w kraju, do tej pory bezawaryjnie 45 000km.
Tydzień temu "dotknął" mnie i moją "czwóreczkę" taki o to przypadek :rolleyes: dot. spadku mocy:
- na 1 biegu auto zachowuje się normlanie;
- na 2 biegu auto przyspiesza normalnie do 3500obr po czym czuć brak mocy(nagły spadek)i zaczyna powoli wzrastać do wartości ~3800obr i dalej znów czuć przyspieszenie;
- na 3 ciągnie do 3000obr, następnie do ~3400/3500 idzie powoli, czuć wtedy w/w "dziurę w mocy", po czym znów zaczyna równo ciągnąć;
- na 4 z kolei ciągnie do 3000obr a dalej to już ciężko coś wykrzesać;
- na 5 biegu to już nawet nie ma co opisywać - zamułka ! :grrr:

Podjechałem dziś do warsztatu, Gozdowo do Białaszewskiego - dobrze znany mechanior na płn. mazowszu i nie tylko, zajmuje się wyłącznie diagnostyką diesli.
Po podłączeniu do vaga stwierdza, że to wina turbiny i kwalifikuje się zdecydowanie do przeczyszczenia, i to ona jest przyczyną tych spadków mocy. Koszt czyszczenia zawołał 350 zeta. Dużo? Mało? :chytry:
Dodam jeszcze, że przez te 2 lata unikałem jazdy PSJ, troszkę się zdziwiłem :shock: że to niby turbo, dosyć często starałem się przegonić auto...
Otóż,
Drodzy forumowicze co o tym sądzicie? :hmm: Czy to na 100% turbina szwankuje, ktoś z Was spotkał się takim przypadkiem? Czy idzie w przydomowym garażu samemu potwierdzić, że to turbo jest zawalone? lub wykluczyć, że to jednak na pewno nie turbinka jest przyczyną w/w przypadku? :hmm:
Pytam się bo nie chciałbym utopić i dalej brnąć w rozwiązywanie "zagadki".
Mechanior ponoć kumaty, zawalony autami że szok (z 20 aut na podówrku w kolejce), mnie na czyszczenie turbo zaprasza po 1 grudnia :prayer:


Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: Adamm » śr lis 10, 2010 22:16

wyglada na notlauf albo po prostu turbo nie otwiera sie i za malo laduje

350 to malo za czyszczenie ;p


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: Łuki_79 » śr lis 10, 2010 22:20

szakulvip pisze:Czy idzie w przydomowym garażu samemu potwierdzić, że to turbo jest zawalone?
Spróbuj wciskać sztangę na zgaszonym silniku jednocześnie wyczuj czy pracuje płynnie,bez zacięć w całym zakresie ( ok 1,5-1,8 mm) - na pewno będzie stawiała opór sprężyna wewnątrz gruszki przy wciskaniu sztangi.
szakulvip pisze:Pytam się bo nie chciałbym utopić i dalej brnąć w rozwiązywanie "zagadki".
Do pełni diagnozy wykonaj logi dynamiczne grup 003,008,011


Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Re: Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: szakulvip » śr lis 10, 2010 22:33

Łuki_79 pisze:Spróbuj wciskać sztangę na zgaszonym silniku jednocześnie wyczuj czy pracuje płynnie,bez zacięć w całym zakresie ( ok 1,5-1,8 mm) - na pewno będzie stawiała opór sprężyna wewnątrz gruszki przy wciskaniu sztangi.
Czytałem przed udaniem się do warsztatu sporo na forum i wciskałem już sztangę, uginała się z oporem i jak odbijała słychać było słabe "skrzypienie", wziałem silikon spray i psiknąłem po czym gdzieś przez 2-3 min mocno wciskałem, odczułem jakby zwiększył się zakres pracy no i skrzypienie ustało, myślałem że to coś pomoże, jednak po dzisiejszej jeździe nadal było to samo więc podjechałęm pod vaga. Byłem dziś praktycznie przed zamknięciem warsztatu, więc jedynie podłączył i tyle stwierdził.


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: Łuki_79 » śr lis 10, 2010 22:41

Jeszcze jest możliwość,że sama gruszka się skończyła,ale to musiał byś zdjąć zabezpieczenie z dzwigni sterującej zmienną geometrią połączonej ze sztangą i wtedy sprawdzić co się zacina.
szakulvip pisze:Koszt czyszczenia zawołał 350 zeta. Dużo? Mało? :chytry:
Czyszcząc samemu stracisz tylko 35 plnów na uszczelki :bigok:


Obrazek

kermit1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 09:31

Re: Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: kermit1982 » śr lis 10, 2010 23:36

mam ten sam problem fachowiec od diesli stwierdził ze to jest wina blokujacych sie łopatek w turbinie tzn tzw geometrii tyle ze mi za to czyszczenie zucił ceną 600zł :(



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Dziura/spadek mocy/zawieszka powyżej ~3000obr HELP

Post autor: Adamm » śr lis 10, 2010 23:40

zamykam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości