Ile wam pali diesel?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: TDiesel » śr lis 03, 2010 23:58

odzim pisze:skoro tak piszesz to przestajesz byc wiarygodny calkowicie , jak mozesz nie uzywac turba skoro ona dziala od uruchomienia silnika a w twoim alh jest dodatkowo zmienna geometria
Pojęcie używania turba, to miałem na myśli mocniejsze wciśnięcie pedału gazu, co spowoduje większe doładowanie. Jeżdżę płynnie i z głową po mieście, co daje niskie spalanie.
perki pisze:zaoszczedzi sie 12 zl miesiecznie na rope a potem wyda 350 za czyszczenie turbiny + jeszcze 100 za dolot i EGR
Mam Seata ponad 2 lata, naklepałem już troszkę km i korygowanie kierownic jest w bdb stanie. To, że generalnie po mieście "nie butuję" często, nie oznacza że nie używam turba. Co jakiś czas przegonię go na 3, 4 i 5 biegu z maxymalnym obciązeniem do 3500-4000 obr/min - puści ładnego bąka i jest spokój na jakiś czas :bigok:



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: DaroS » czw lis 04, 2010 15:49

Nowo zakupiony Passat z silnikiem AHH wg mfa spala srednio 5,1l.
Przy spokojnej trasie udalo mi sie zejsc pare razy do 4,5l.
Jest to w rzeczywistosci mozliwe spalanie kolo 4,5l czy mfa zaniza?


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: DuDa » pt lis 05, 2010 17:56

TDiesel pisze:zawsze wyjeżdżam do ostatniej kropli
Jak tam pompa się po tym trzyma?


Obrazek

perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: perki » pt lis 05, 2010 18:01

DuDa pisze:
TDiesel pisze:zawsze wyjeżdżam do ostatniej kropli
Jak tam pompa się po tym trzyma?
pewnie podobnie jak filtr paliwa :helm: polecam zobaczyc jak wyglada bak w 10 letnim aucie gdy zajrzy sie do jego wnetrza :bigok:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Haki » sob lis 06, 2010 00:26

Temat spalania ciągnie się już od dawna i każdy ma swoje spostrzeżenia i opinie ...
Ja jednak wracając dziś z 2 końca Polski -- wpadłem na pomysł by zadać pytanie , które powinno sprawić trochę problemów...

Jak to jest koledzy ze spalaniem przy jeździe na Tempomacie - a jeździe z nogą na gazie.
Od razu mówię ,że chodzi mi np o takie same warunki ( przyjmijmy ,że jest to autostrada ) i jedziemy w obu przypadkach zegarowe 120km/h .... w którym przypadku spalanie będzie mniejsze :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: TDiesel » sob lis 06, 2010 11:39

Haki pisze:Temat spalania ciągnie się już od dawna i każdy ma swoje spostrzeżenia i opinie ...
Ja jednak wracając dziś z 2 końca Polski -- wpadłem na pomysł by zadać pytanie , które powinno sprawić trochę problemów...

Jak to jest koledzy ze spalaniem przy jeździe na Tempomacie - a jeździe z nogą na gazie.
Od razu mówię ,że chodzi mi np o takie same warunki ( przyjmijmy ,że jest to autostrada ) i jedziemy w obu przypadkach zegarowe 120km/h .... w którym przypadku spalanie będzie mniejsze :chytry:
Odpowiem tak: zawsze na autostradzie jadąc z tempomatem auto spali WIĘCEJ a to za sprawą, że będzie pod górki na siłe utrzymywał 120 km/h a z górki niepotrzebnie blokował rozwój prędkości. Także pewnie jadąc na tempomacie 130 km/h spalanie wynosiłoby nawet może koło 6L/100km. Tak więc napewno ekonomiczniejsze jest, kiedy sami operujemy pedałem gazu.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Haki » sob lis 06, 2010 15:44

Odpowiem tak: zawsze na autostradzie jadąc z tempomatem auto spali WIĘCEJ a to za sprawą, że będzie pod górki na siłe utrzymywał 120 km/h a z górki niepotrzebnie blokował rozwój prędkości. Także pewnie jadąc na tempomacie 130 km/h spalanie wynosiłoby nawet może koło 6L/100km. Tak więc napewno ekonomiczniejsze jest, kiedy sami operujemy pedałem gazu.
Tak się właśnie nad tym zastanawiałem ... a co powiesz o tym ,że minimalne naciśnięcie pedału gazu - natychmiast zwiększa spalanie , a wiadomo jadąc kilkaset km autostradą nie będziemy w stanie utrzymywać nogi w tym samym położeniu ,, więc :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: TDiesel » sob lis 06, 2010 16:17

Haki pisze:a co powiesz o tym ,że minimalne naciśnięcie pedału gazu - natychmiast zwiększa spalanie
I tu właśnie drogi Przyjacielu jest klucz do sukcesu - w samym sterowaniu pedałem gazu. Ja jadąc ZAWSZE mam ustawione spalanie chwilowe, tak więc zawsze kiedy jadę spoglądam co jakiś czas na komputer i cofam właśnie nogę z gazu, co praktycznie nie zwalnia auta, a jedynie sporo obniża chwilowe spalanie, co się przekłada na całość. I właśnie za pomocą umiejętnej jazdy przy współpracy z BC osiągam odpowiednio niskie spalanie.



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: odzim » sob lis 06, 2010 18:16

TDiesel pisze:
Haki pisze:a co powiesz o tym ,że minimalne naciśnięcie pedału gazu - natychmiast zwiększa spalanie
I tu właśnie drogi Przyjacielu jest klucz do sukcesu - w samym sterowaniu pedałem gazu. Ja jadąc ZAWSZE mam ustawione spalanie chwilowe, tak więc zawsze kiedy jadę spoglądam co jakiś czas na komputer i cofam właśnie nogę z gazu, co praktycznie nie zwalnia auta, a jedynie sporo obniża chwilowe spalanie, co się przekłada na całość. I właśnie za pomocą umiejętnej jazdy przy współpracy z BC osiągam odpowiednio niskie spalanie.
na komputerze -to sie zgadza :bigok: , bo to urządzenie jest bardzo niedoskonale


Obrazek

TDiesel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 23:17
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Ile wam pali diesel?

Post autor: TDiesel » sob lis 06, 2010 19:00

odzim pisze:
TDiesel pisze:
Haki pisze:a co powiesz o tym ,że minimalne naciśnięcie pedału gazu - natychmiast zwiększa spalanie
I tu właśnie drogi Przyjacielu jest klucz do sukcesu - w samym sterowaniu pedałem gazu. Ja jadąc ZAWSZE mam ustawione spalanie chwilowe, tak więc zawsze kiedy jadę spoglądam co jakiś czas na komputer i cofam właśnie nogę z gazu, co praktycznie nie zwalnia auta, a jedynie sporo obniża chwilowe spalanie, co się przekłada na całość. I właśnie za pomocą umiejętnej jazdy przy współpracy z BC osiągam odpowiednio niskie spalanie.
na komputerze -to sie zgadza :bigok: , bo to urządzenie jest bardzo niedoskonale
Po pierwsze: jeżeli mówię ile moje auto spaliło L/100km - ZAWSZE opieram swoje dane o liczby z dystrybutora a nie z BC.

Po drugie: na trasie mój BC pokrywa się co do 0,1 z rzeczywistym spalaniem. Jedynie w mieście są przekłamania - BC zaniża średnio z 0,5L/100km względem rzeczywistego spalania.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Haki » sob lis 06, 2010 19:22

Chłopaki ... może lepiej niech napisze ktoś kto sprawdził spalanie na 2 sposoby o jakie zapytałem... nie chcę kłótni :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: Byku21 » ndz lis 07, 2010 00:24

dzisiaj wróciłem golfem z trasy i wyszło równiutkie 4litry jazda na tempomacie 120km/h


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Ile wam pali diesel?

Post autor: paja » śr lis 17, 2010 03:41

820KM: 50% autostrada V= 140-150, 50% inne= do 120 (raczej spokojnie) - spalanie 5,48;/100k,


Obrazek

Awatar użytkownika
yureek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 11, 2010 13:29
Lokalizacja: GTC

Ile wam pali diesel?

Post autor: yureek » śr lis 17, 2010 19:03

prawie zawsze tankuję jak zapali się rezerwa i wlewam około 50l, 100% miasto - około 650km czyli jakieś 7,7l/100km,
50/50% miasto/poza miastem około 750km - 6,7l/100, a jak jechałem na wczasy objazdowe po polskich kurortach ;)
gdzie było średnio 80% poza miastem to na 50l przejechałem 850km czyli jakieś 5,9l


Była Bora jest rodzinny S-Max, ale sentyment pozostał i następny będzie znów VW :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 198 gości