KATALIZATOR AAZ-co sądzicie o tym?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

KATALIZATOR AAZ-co sądzicie o tym?

Post autor: Igor1 » czw maja 11, 2006 19:12

Ostatnio na wolnych obrotach zaczelo mi cos brzeczec dodalem gazu i ok, po maska cicho zagladam na katalizator a on sobie dzwoni. Nowy kosztuje duzo, rury nie chce wstawiac -bo ciekawe jak przejdzie przeglad? a co sadzicie o tym http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=98445035
nie chodzi mi o poprawe osiagow bo lepiej juz byc nie moze ale czy nie wpływa to (strumienica) negatywnie na silnik-kiedys slyszalem ze moze powodowac cofanie sie spalin i przegzewanie silnika-nie wiem czy to prawda? Fajnie to wyglada kolega zalozył i ok ale do benzyny i przeglad przeszedł bez problemu-facet ktory na przegladzie patrzyl na jego wydech pochwali ze dba o ekologie-bo taki elegancki ma katalizator. A moze zaproponujecie cos innego?



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pt maja 12, 2006 11:16

Strumienica zamiast katalizatora w bężynie na pewno się sprawdza natomiast w dieslu jeżeli nie będzie chodził głośniej niż z katalizatorem to dlaczego nie.



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt maja 12, 2006 12:18

Witam !!

Przerabiałem temat stumiennicy w takim samy silniku co Ty masz. Mam ją od 3 miesięcy i jestem zadowolony !! co do poziomu glośności nie słyszę różnicy. Golfik jest bardziej elastyczny niż przy moim wcześnien zapchanym katalizatorze.

pozdrawiam


Seba

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt maja 12, 2006 17:10

To jeszcze jedno pytanie czy mam ja wspawac idealnie jak był stary katalizator? Drugie pytanie czy tłumik 2 rurkowy końcowy od MK3 TDI może być do TD czy nie bedzie zaglośniej czy za dużo oprow itd. bo tak wizualnie mi pasuje ale niewem czy moze byc?



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt maja 12, 2006 17:20

co do milimetra to nie musisz wpasowywac w miejsce katalizatora ale żeby strumiennica nie była mniejsza niż katalizator ( ale chyba takich nie ma ;)) a co do 2 rurek jak są w TDI to są poto aby było ciszej a nie głośniej ;)

pozdro


Seba

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt maja 12, 2006 17:28

Dzieki to wywalam kata i montuje ta strumienice i 2 nowe tłumiki ostatni z TDI mam nadzieje ze bedzie ok.



Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » pt maja 12, 2006 17:38

na pewno wszysko będzie pasowało tylko musisz w sklepie zobaczyć czy ostatni tłumik z 2 rurką podejdzie bo tego nie robiłem i nie wiem

pozdro


Seba

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » sob maja 13, 2006 00:29

Ja mam końcowy tłumik z TDI u siebie w sumie przez przypadek bo akurat nie było do TD a mnie sie wlasnie rozleciał i musze stewierdzic ze nie ma róznicy w odczuciach akustycznych oraz wszystko pasuje bez zadnych przeróbek zawieszenie tłumika, srednica i kształt rury idento!



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » sob maja 13, 2006 09:06

To jest wazne zeby pasował bo w sklepie nie mają od TDI na zamówienie wiec ryzyk fizyk ale dzieki ryzykuje i zamawiam. A jeszcze jedno pyt. ponoc mocowanie tłumika -rura do rury po 94 roku jest inne do 94 na cybant a po 94 na obejme-ponoc to jest zamienne, bo cybant kosztuje grosze a obejma juz 40 zł-nie wiecie czy to prawda? Z góry dziekuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości