Temperatura w mk2 za wyskoka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Temperatura w mk2 za wyskoka

Post autor: michi » pt maja 12, 2006 11:27

Witam !!!
Mam problem bo ostatnio jak jade to mi temperatura wychodzi grubo po za srodek a przy wyprzedzanu albo podczas jazdy pod gore to dochodzi mi do przedostatniej kreski a nawet sie z nia zrowna to wtedy dmuchawa na 3 i sie gotuje. Poradzcie cos bo jestem bezradny naprawde nie wiem co jest czy to ten czujnik w chłodnicy czy moze termostat pompa nie wiem za wszelkie wskazowki bede wdzieczny bo jestem bezradny a wiecie chce załozyc IC i podnies dawke ale wiecie boje sie to robic jak mam temperature za wysoka bo jeszcze zatrze silnik i co... wiec najpierw chce sie z tym uporac. kiedys temperatura nawet przy pałowanu wychodziła ledwo co po za połowe a teraz :( Pomozcie porsze.

Pozdrawiam MiChI



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pt maja 12, 2006 14:22

Czy przez odtatni czas zawałes mu mocno po garkach?i czy jak samochod chodzi na wolnych obrotach czy tez ci zagotuje płyn czy tylko podczas jazdy??

[ Dodano: 12 Maj 2006 14:25 ]
Bo jesli gotuje płyn na postoju to moze byc wiele przyczyn.Odpal auto "wyłącz" nadmuch ciepłego powietrza i niech furka sobie troche pochodzi jak zagotuje ci wode to napisz.


G R U P A L U B E L S K A

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt maja 12, 2006 14:29

Nie podam ci teraz linku bo jestem w pracy i nie mam czasu, ale jak przeszukasz moje posty to bardzo często ten temat był poruszany.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt maja 12, 2006 18:48

Zobacz ten dolny wąż od chłodnicy jaki jest jak zimny to termostat się zaciął. Też zobacz czy za mocno nie jest zakręcony korek od zbiorniczka wyrównawczego. I też sprawdz czujnik od chłodnicy (bezpiecznik mógł się spalić albo wtyki są zaśniedziałe). A jak nie to to może już pierścionki zaslabe.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt maja 12, 2006 20:19

vw_vandal pisze:Też zobacz czy za mocno nie jest zakręcony korek od zbiorniczka wyrównawczego.
Wiesz o czym mówisz?Co ma siła dokręcenia korka do problemu?Korek MA BYĆ mocno dokrecony.
Co do problemu,napisz czy wentylator chłodnicy załącza sie normalnie.



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » pt maja 12, 2006 20:47

Obawiam sie że to uszczelka pod głowica lub pęknieta głowica - jeśli bez obciążenia lub z niewielkim obciążeniem temperatura wychodzi trochę za połowę a przy większym obciążeniu w trasie kiedy chłodnica jest dobrze chłodzona temp. podskakuje za wysoko to 99% uszczelka, głowica lub uszkodzony korek od zbiornika wyrówn.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob maja 13, 2006 09:34

bongo miałem kiedyś walnięte pierścienie i mi się grzał i uciekała mi woda przes korek no to pomyślałem że dokręce na maxa i co się stało nadymało mi węże i pęk jeden, wymieniłem później drugi i bardziej się grzał. Dopiero mechanik mi powiedział że korek nie można dokręcać na maxa bo jak zaworek odpowietrzający się zatnie to właśnie tak sie będzie działo. I więc może już koledze siedzą pierścienie.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw maja 18, 2006 16:14

musze was przeprosic bo miałem dzwona i nic nie powiem narazie bo nie moge sprawdzic nic http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=453065#453065 jak tylko zrobie auto to odrazu wracam do tematu

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 76 gości