Czy to świece żarowe???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Czy to świece żarowe???

Post autor: barca1212 » pn lis 01, 2010 20:03

Witam. Codziennie podczas uruchomienia silnika tdi 90km rozrusznik dlugo kreci. Wymienione wszystkie filtry. Dzis postanowilem przed rozruchem przelaczyc 3 krotnie na pierwsza pozycje i dopiero za 4 razem odpalic. Wyniki z mojego testu przedstawia film " onclick="window.open(this.href);return false; Czy samochod tak powinien odpalac?? dodam ze zamierzam wymienic swiece zarowe. Od poczatku lata gdy go kupilem tak po nocy odpalal. Gdzy juz raz odpali pozniej pali okej. Czy przyczyna zlego odpalania sa świece żarowe?? Bardzo dziekuje za wszelka pomoc.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Czy to świece żarowe???

Post autor: italiano_83 » pn lis 01, 2010 20:12

Jeśli cały czas tak odpala to świece żarowe nie podnoszą za to odpowiedzialności, dlaczego ... gdyż zaczynają działać gdy temperatura płynu chłodniczego jest poniżej 5C. A kąt wtrysku sprawdziłeś, to istotny parametr który może wpływać negatywnie na rozruch silnika.
Sprawdź napięcie spoczynkowe akumulatora, a jeśli jest ok, to powoli czas na zabawę z rozrusznikiem, jakoś nie specjalnie ochoczo kręci.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Czy to świece żarowe???

Post autor: Łuki_79 » pn lis 01, 2010 20:15

barca1212 pisze:dodam ze zamierzam wymienic swiece zarowe.
Dzisiaj i tak temperatura otoczenia była ok 10 *C więc świece i tak nie grzały.Lepiej zacznij od akumulatora i rozrusznika bo słabo kręci :grin:


Obrazek

barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Czy to świece żarowe???

Post autor: barca1212 » pn lis 01, 2010 22:56

Aku jest nowy. Dobrze mozna podejrzewac rozrusznik ale dlaczego wiec juz po 1 odpaleniu pali od "strzalu"? W wakacje mial zmieniany rozrzad i jak przed tak i po zmianie pali tak samo. Moze mial by ktos chec (kto posiada vag) spotkac sie w okolicach krakowa i sprawdzic mi ta sutuacje :pub: ?? Bardzo bym byl wdzieczny. A duga sprawa jest taka ze jak dzis przelaczalem kilkakrotnie na 1 pozycje i pozniej odpalilem to i tak bylo lepiej niz zwykle. Czy na to takze wplywa kat wtrysku?? Prosze o pomoc bo szkoda mi nowego aku :grin: A i jaki jest koszt regeneracji rozrusznika i gdzie najlepiej to zrobic w krakowie??



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Czy to świece żarowe???

Post autor: italiano_83 » pn lis 01, 2010 23:35

barca1212 pisze:le dlaczego wiec juz po 1 odpaleniu pali od "strzalu"?
Jak już komory spalania się dogrzeją choćby przez kilka sekund, to odpalisz wtedy diesla nawet w zimie bez świec żarowych :hmm:
Fizyka, nagrzana komora spalania wspomaga nagrzewanie się powietrza podczas suwu sprężania i ON łatwiej się zapala- to działa tak samo ja świece żarowe, on też mają za zadanie ponieść temperaturę aby ułatwić rozruch.
Sprawdź na początek kąt wtrysku, jeśli okaże się, że jest ok o biorąc pod uwagę, że akumulator jest nowy, zajmij się rozrusznikiem, bo on powinien ładnie kręcić, bez "zastanowienia"


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Czy to świece żarowe???

Post autor: mateo86 » wt lis 02, 2010 12:28

barca1212, mam dokładnie to samo i juz sobie odpusciłem i chyba juz tak musi być. Wymieniłem aku, zregenerowalem rozrusznik, ustawiłem kąt wtrysku i dalej było to samo wiec oddałem do elekryka w zimie zeby wszystko pomierzyć i specjalnie auto stalo tam kilka dni, wynik tego ze z napieciem i aku wszystko ok. za pierwszym odpala mułowato i ciezko a za drugim już od strzała. ale najlepsze jest w tym wszystkim to ze ten problem jest w temp od ok 10 stopni do ok -7 a jak jest juz powiedzmy -10 to odpala od strzała za pierwszym.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Czy to świece żarowe???

Post autor: PinkFloyd » wt lis 02, 2010 12:37

mateo86 pisze:barca1212, mam dokładnie to samo i juz sobie odpusciłem i chyba juz tak musi być. Wymieniłem aku, zregenerowalem rozrusznik, ustawiłem kąt wtrysku i dalej było to samo wiec oddałem do elekryka w zimie zeby wszystko pomierzyć i specjalnie auto stalo tam kilka dni, wynik tego ze z napieciem i aku wszystko ok. za pierwszym odpala mułowato i ciezko a za drugim już od strzała. ale najlepsze jest w tym wszystkim to ze ten problem jest w temp od ok 10 stopni do ok -7 a jak jest juz powiedzmy -10 to odpala od strzała za pierwszym.
Rozrusznik zregenerowany tzn. wymienione szczotki? ( mimo ze sa dobre jak sa przegrzane ucinaja duzo amperów ) dlatego szczotki zawsze. Daj dawke startowa na maxa a w adaptacjach blok 012 daj wartośc 32700 i bedzie palił jak w -10st. Mozna wymienic świece na szybko grzejne ceramiczne w 1 sek uzyskuja temp optymalnej pracy i powinno byc lepiej po wczesniejszej zmianie w bloku 012. Koledze kiedys pokazałem jak na niesprawnych świecach , lekko lejacych wtryskach auto przy -5st zapali od kopa. Normalnie mu nie krecił, palił z 10 sek zanim załapał potem cały dzien dobrze az do postoju 8h i wystudzenia auta. Podłaczyliśmy Akumulator Żelowy OPTIMA 1090A prąd rozruchwy i odpalił po 0,5 sek bez czekania na grzanie świec, a rozrusznik kręcił jak szlifierka kątowa ( dokrecił silnik na obrotomierzu do 800 obr ) :lol:



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Czy to świece żarowe???

Post autor: DaroD » wt lis 02, 2010 12:50

mateo86, Nie bardzo sie znam ale czy to przypadkiem nie bedzie wina czujnika temp. Mam znajomego z Sabem 93 i mial cos takiego ze gdy temperatura byla powyzej 0 to palil mulowato a gdy spadala za auto musialo swieczki podgrzac to palil od strzala. U niego przyczyna byl walniety czujnik temp. tylko nie bardzo wiem ktory bo w tym gow.. to duzo czujnikow bylo , a sam nie wiem ktory byl od czego



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czy to świece żarowe???

Post autor: munior » wt lis 02, 2010 13:18

mateo86 pisze:ale najlepsze jest w tym wszystkim to ze ten problem jest w temp od ok 10 stopni do ok -7 a jak jest juz powiedzmy -10 to odpala od strzała za pierwszym.
Czujnik temp.sprawdż na vagu ,bo mi wygląda że to on.Na zimnym aucie powinien pokazywać temp.zbliżoną do otoczenia


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy to świece żarowe???

Post autor: mateo86 » wt lis 02, 2010 14:32

munior pisze:
mateo86 pisze:ale najlepsze jest w tym wszystkim to ze ten problem jest w temp od ok 10 stopni do ok -7 a jak jest juz powiedzmy -10 to odpala od strzała za pierwszym.
Czujnik temp.sprawdż na vagu ,bo mi wygląda że to on.Na zimnym aucie powinien pokazywać temp.zbliżoną do otoczenia
Własnie też sie zastanawiam czy to nie wina tego czujnika, musze poczekac na dzien kiedy auto postoi dłużej i podłączyć vaga. czujnik wymieniany 1,5 roku temu ale musze sie mu przyjrzeć. Przyśpieszyłem w zeszłym roku grzanie świec żarowych tak że już nawet przy 12 stopnich coś tam grzaly ale to nic nie zmieniło odpalal cały czas tak samo. Szczotki w rozruszniku wymienione.



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Czy to świece żarowe???

Post autor: barca1212 » wt lis 02, 2010 17:42

A ma ktos chec pomoc mi i podlaczyc golfa pod vag?? w okolicahc krakowa :grin: Jaki jest koszt regenaracji rozrusznika?? Gdzie najlepiej wykonacz te "zabieg" w krakowie?? moze samemu to zrobic? probowal ktos?? Czy to wgl pomoze?? Jezeli mozna to chcialbym prosci aby ktos nagral film jak wam kreci rozrusznik i pali auto po nocy. Dziekuje :bigok:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Czy to świece żarowe???

Post autor: Łuki_79 » wt lis 02, 2010 18:03

Pytaj w swojej grupie regionalnej o podpięcie pod vag'a oraz o polecane zakłady :grin:


Obrazek

barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Czy to świece żarowe???

Post autor: barca1212 » wt lis 02, 2010 18:11

A regeneracje zrobie sam(no sprobuje) bo znalazlem cenna porade oczywiscie na tym forum. Moze to czujnik temp. Gdzie moge go znalezc?? Moge go jakos odlaczyc i zobaczyc czy bez niego bedzie lepiej?? :grin:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Czy to świece żarowe???

Post autor: Łuki_79 » wt lis 02, 2010 18:24

barca1212 pisze:Moze to czujnik temp. Gdzie moge go znalezc??
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 305eb0013f" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości