TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

Post autor: perduto » ndz paź 31, 2010 22:11

Witam.

Przeczytałem kilka postów o podobnym problemie do mojego. Nie ma jednak dokładnie takiego jak mój, dlatego piszę nowy post.

Od kilkunastu dni bardzo nasilił mi się problem ze turbosprężarką. Mam Golfa IV TDI 100km. Kupiłem go jakieś 2,5 roku temu. Co jakiś czas - kiedyś baardzo rzadko ( 2-3 razy w roku), auto na wyższych obrotach silnika traciło "kopa". By sytuacja wróciła do prawidłowego stanu trzeba było silnik wyłączyć i włączyć na nowo.
Od kilkunastu dni problem jest już ciągły.

Auto spokojnie mogę rozpędzić do 120km/h. Jeżeli jednak chcę jechać szybciej, sprężarka daje wrażenie wyłączenia się. Tak choćby przestała działać. Wiem że to niemożliwe, bo w momencie włączenia się ona także włącza i wyłącza dopiero w momencie wyłączenia silnika.
U mnie jednak działa ona prawidłowo, dopóki nie ciągnę samochodu do ok +2300 obrotów przez ciut dłuższy okres czasu jak 3-5 sekund. Wystarcza to by auto rozbujać do 120 km/h. Później samochód na 5 biegu wchodzi w te obroty, po których traci moc. Moc już nie wraca na żadnym z biegów. Auto daje wrażenie słabiutkiego. Mogę je rozpędzać, ale bardzo długo to trwa. By wszystko wróciło do normy, muszę auto wyłączyć i włączyć na nowo.
Sytuacja się powtarza po dłuższym wejściu na wyższe obroty - ponad 2200-2300.
Jeżeli ciągnę auto na 3,4 biegu na wyższe obroty jak 2200-2300 przez kilka sekund to także traci moc.
Przy standardowej jeździe wcześniej zmieniam bieg, więc do tej sytuacji dochodzi dopiero w momencie jazdy na 5 biegu i jeździe ponad 2300 obrotów.

Może mi ktoś pomóc i odpowiedzieć, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i gdzie szukać pomocy?
Jestem z Katowic, więc okolica wchodzi w grę.
Dzięki i pozdro.



tomesko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 19:59
Lokalizacja: Jastrzębia
Kontakt:

TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

Post autor: tomesko » ndz paź 31, 2010 22:19

Na jakie obroty możesz max wkręcić silnik ?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

Post autor: PinkFloyd » ndz paź 31, 2010 22:27

Temat wałkowany 1000 razy masz po prostu notlauf wpisz to słowo w szukaj i czytaj, czytaj czytaj.......



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

Post autor: Łuki_79 » ndz paź 31, 2010 22:28

quote="perduto"]
Przeczytałem kilka postów o podobnym problemie do mojego. Nie ma jednak dokładnie takiego jak mój, dlatego piszę nowy post.[/quote]

Chyba chcesz zdenerwować (czyt. wkur..ć) jakiegoś moda :grin:
perduto pisze:Może mi ktoś pomóc i odpowiedzieć, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i gdzie szukać pomocy?
Masz książkowego notlaufa.Wykonaj logi dynamiczne grup 003,008,011


Obrazek

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

TurboSprężarka - kłopot z działaniem na wyższych obrotach

Post autor: leon79 » ndz paź 31, 2010 23:11

perduto pisze:Przeczytałem kilka postów o podobnym problemie do mojego. Nie ma jednak dokładnie takiego jak mój, dlatego piszę nowy post.
Łuki_79 pisze:Chyba chcesz zdenerwować (czyt. wkur..ć) jakiegoś moda
Dokładnie.


User

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 183 gości