Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » sob paź 30, 2010 21:00

i co?


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: Łuki_79 » sob paź 30, 2010 21:44

Logi wklejaj tutaj http://vaglog.rtnet.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; ,lepiej się czyta (musisz podać e-mail aby się zalogować) i wklejaj linki tutaj na forum :grin:
Turbo pózno pompuje nawet na tej skręconej sztandze,na wydłużonej to wstaje powyżej 2500 rpm dopiero.Układ podciśnienia masz szczelny na 100 %? Logiem 011 BS możesz się również pochwalić jeżeli masz.


Obrazek

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: Zimny Chirurg » sob paź 30, 2010 23:43

kosmos5 pisze:i co?

Kolego jak Ty walisz w sztange by sie ruszyła no to bez jaj. Masz turbo do powaznego czyszczenia. A co do logów to nadal masz przeładowanie. Piszesz tez ze masz nowe turbo na starym programie. Jak nie zrobisz korekty to nadal będziesz miał jaja. Musisz to wszystko dopasować. W programie zmienić limitery na doładowanie bo będzie nadal wywalał oTA.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » ndz paź 31, 2010 11:44

:) waliłem bo juz zwątpiłem co moze byc? sztangal chodzi BARDZO lekko!! bez minimalnych oporow, a zeby spr czy da sie jeszcze niżej ją opuścic to postukałem i ... niżej nie zejdzie juz bo to pełen zakres pracy, rozbierałem juz z 6-7 razy turbine do czyszczenia i wiem jak sie zachiwuje jak nawala. idac dalej, po załorzeniu 1749VA było idealie, trzymało 1.2 bez jąknięcia!! wiec napewno nie trzeba czegos tam zmieniac!! skoro na tych samych ustawieniach chodzilo idealnie co nie?
idac dalej, pozniej dałem do wymiany kolo zamachowe i sprzęgło, i uszczelke pod głowica, i spece mi tak poskładali ze pompa byla przestawiona o 1 ząbek wczesniej, kont wyjechał na 17st na biegu jałowym, 2- coś z turbiną zrobili i grucha byla zablokowana i mi łądowało na maxa cały czas, to ponad 2 bylo bez problemu, jak juz ogarnołem wszystko to na trasie nie podobało mi sie ze na 1,5b mi wchodzi, zwiękrzyłem dawke paliwa bo byla mała a ze sie na zlot miejscowy i na 1/4 wybieram to poprawiłem bo byla 6,7mg :jezor: i jak ustawiłem na 4.0 to mi zamiast 1,5 to 1.8 ladowała, do wczoraj :cool:
i teraz juz pow 1.3 nie wychodzi, wiec dlaczego tak teraz sie zachowuje skoro mam zapieczone wg Ciebie kiero? widziałes jak pracuje sztanga? jak chodza kierownice luzem( bez gruszki?) NIE? no właśnie, sam juz 3 razy sie nastawiałem ze bede musiał zrzucac suszare ale nie ma po co bo chodzą IDEALNIE! po za tym problem sie rozwiązał sam :bigok: wiem ze pisze głupoty , bo jak bym tego sam nie przezył to tez bym nie uwierzył, ale walcze z tym od kilku dni i jednak samo odpuściło wiec nie ma innego wyjścia, nawet zmniejszałem dawke paliwa, przy czym to tez nie pomagało. ale i tak dziekuje za uwagi bo bez Was chyba nie przeciągnoł bym go tak mocno , troche sie bałem o suszarke ale dla logow czasem trzeba. pozdro


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » ndz paź 31, 2010 11:46

log BS 11 zrobie pozniej, ok:) dzisiaj jade na 1/4 , jak co zdam elacje czy cos sie mnieniło


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: evolution » ndz paź 31, 2010 12:36

kosmos5, zes sie popisal mysleniem walac mlotkiem w sterowanie kierownic,, dalej przeladowuje, ogolnie nic nie naprawiles a mogles tylko zepsuc, zrob test z odpietym wezykiem od gruszki i wstaw logi z 11 grupy. upewni mnie to w pewnej teorii ale chce miec pewnosc


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » ndz paź 31, 2010 15:46

nie waląc tylko pukając, mam wyobraźnie i wiem na ile z tym mogłem sobie pozwolic, a co do ciekawostki ,po raz kolejny pokręciłem dłuogścią sztangi :jezor: i wymieniłem węże podcisnienia , i jest lepiej , ale ... jak mowicie dalej przeładowuje- było grzebane wiec inaczej reaguje, pierwszy but 2000-4000 na 4 biegu , przęładowanie i jak wczesniej juz ostatnie przeładwanie, każde nast wcisniecie do dechy max 1.3 i jak to wytłumaczycie? bez węzyka nie bedzie jechało, jade na zlot, jak sie zbiore to porobie Wam logi zeby uspokoic waszą niepewnośc:) pozdro


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: evolution » ndz paź 31, 2010 16:38

nie bedzie jechac ale pozwoli dokladnie ustalic usterke


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » wt lis 16, 2010 22:20

:prayer: nie dało mi spokoju i rozebrąłem moją suszarkę, wyczyściłem kiero itp. i problem zniknoł, tak wiec po raz kolejny to byly zasysfione kiero. zwracam honory i przyznaje racje. juz wszystko pięknie gra , oby tak dalej, pozdro
aa P.S obeszło sie bez zmieniania w mapach czegos tak zeby "nowe"turbo chodzilo jak powinno :jezor: jest wszystko jak należy :bigok:


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: evolution » wt lis 16, 2010 22:35

do nastepnej awari zapieczonych kierownic gdzie w koncu oddasz ja do regeneracji


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: leon79 » wt lis 16, 2010 22:46

evolution, powiedz, jesli się orientujesz, jaki jest koszt profi regeneracji turbiny(np na Melecie)?


User

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: evolution » wt lis 16, 2010 23:15

okolice 1600


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: kosmos5 » wt lis 16, 2010 23:29

hm a czym sie różni "profi regeneracja" turbiny w przypadku zapieczonych kiero od takiej domowej?


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Przeładowanie-ale nie tak oczywiste:/

Post autor: leon79 » wt lis 16, 2010 23:31

Czy to jest opłacalne,jesli nowa można mieć za ok 2,200zł (np do ATD/AXR)?


User

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 241 gości