uszczelka pod głowicą poci sie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: czw paź 16, 2008 09:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: kozak » śr paź 27, 2010 09:41

Witam, mu mnie podobnie, z tym ze, nie poci sie, a wywalilo caly plyn do komory silnika. Cala skrzynia zalana plynem, i tak jakby walilo spod króćca ktorych wchodzi w glowice, taki plastikowy, ale nei wiem czy to to, czy moze uszczelka pod glowica poszla, ale chyba by nie bylo az takich przeciezkow.

Silnik 1.9 tdi 90ps AGR.



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » sob paź 30, 2010 17:45

Panowie kilka osób mówi żeby jeździć z ta uszczelką ok a moje pytanie jest takie po czym poznać kiedy będzie trzeba tą awarie usunąć, zrobiłem już 2tys km od tego odkrycia a nie chce przegapić momentu kiedy uszczelka padnie całkowicie bo jazda na czymś takim jest podobno śmiertelna dla silnika, dlatego proszę o wskazówki na co mam zwrócić szczególna uwagę w dieslu czy to tak samo jak benzyna czy są jakieś inne objawy proszę o konkrety



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: superkasztan » sob paź 30, 2010 18:42

Heja
Jak auto jeździ , to nie ma problemu, masz wyciek oleju>> zanieczyszczasz środowisko, musisz kontrolować i dolewać olej. Tyle
jak uszczelka strzeli między cylindrami, albo między cylindrem a kanałem wodnym w tedy tak poczujesz że będziesz wiedział :helm: i nie przegapisz.
Oczywiście jest to awaria i dobrze ją naprawić

Ja wymieniłem uszczelkę bo mnie to wqrzało, wszyscy mi doradzali.

Pozdro


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: powertrain » sob paź 30, 2010 21:04

stary oby nie było jak u mnie .też się pociła,do tego jak dałem po zaworach zobaczyłem ze cieknie płyn po bloku ,mówię koniec trzeba zareagować.....podnioslem głowicę a tam na każdym mostku pęknięcie,dałem do próby szczelności koszt 120zł bielsko biała było ok ale świadomość że jeżdziłbym gofrem z popękaną glowicą ??musiałe kupić nową,można kupić uzywkę za 500zł a za nową dałem 1200 z zaworami......te głowice lubia pękać i może być różnie...same uszczelki plus płyn nowy olej,nowe śróby to koszta 500złbez roboty!!



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » ndz paź 31, 2010 09:44

no u mnie pojawił się jeden nowy wyciek ale t na górze jak się spojrzy na silnik koło pokrywy zaworów, a oleju nie dolewam bo silnik się ostro poci ale w garażu plam nie ma więc ubytek nie jest aż taki duży. a co do tych części to 2 tys km wymieniałem olej(200zł) może by wlać go potem będzie taniej co o tym myślicie?



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: superkasztan » ndz paź 31, 2010 11:37

Panowie
Wyciek oleju, rozumiem że z przedniej części głowicy, tam gdzie są kanały olejowe i uszczelka puszcza na zewnątrz. Oczywiści cały silnik z przodu i z dołu jest uciaprany, ale to nie znaczy że muszą być inne nieszczelności. U mnie coś takiego pojawiło się po tym jak mechanik wlał mi za dużo oleju.

Oczywiście jak cieknie płyn chłodzący to może być bardziej niepokojące.

Olej jak najbardziej należy zlać by go potem z powrotem wlać.


Somewhere in Nowhere

PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » pn lis 01, 2010 16:53

szkoda że nie mam kanału zrobił bym zdjęcie by było wszystko jasne ale wtedy uszczelka się tylko pociła nie było zacieków tylko uszczelka była mokra jest teraz nie wiem a szkoda bo nie chce zarznąć tego auta ale z drugiej strony 500zł części robocizna pewnie za 300zł daje 800 szkoda kupa kasy



Awatar użytkownika
zenekz
-
-
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 21, 2010 16:21
Lokalizacja: Lubelskie

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: zenekz » sob lis 06, 2010 20:00

no właśnie wie ktoś może ile za taka wymianę trzeba zapłacić??? może ktoś już kiedyś robił??



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » pn lis 08, 2010 20:25

ja robię to ci napisze zaraz jutro. wiem że planowanie głowicy 50zł a ile reszt roboty i cześć to nie wiem



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: grandi » wt lis 09, 2010 00:47

Viktor rein uszczelki uszczelniacze śruby to mateiały które szły na pierwszy montaż w fabryce wiedzpolecam.
Uszczelki były trzy rodzaje grubości , ja nie planowąłem głowicy (poszła przy 245) teraz mam 330 tys.
Po zdjęciu okazało się że miałem przedmuchy na każdym garze , jeżlei ucieka olej to oznacza że uszczelka się poluzowała i nie trzyma już dobrze , przy okazji proponuje wymienić uszczelniacze popychacze i dotrzeć zawory i góra z głowy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zenekz
-
-
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 21, 2010 16:21
Lokalizacja: Lubelskie

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: zenekz » wt lis 09, 2010 19:43

części tj. uszczelki: głowica,pokrywa zaworów, kolektory , olej+filtr płyn chłod. śruby uszczelniacze zaworów 270 zł. robota 250 i planowanie 50zł. ale problem z głowy



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » śr lis 10, 2010 22:02

za części dałem ponad 300zł dokładnie nie wiem co wchodziło w skład ale oprócz standardowych rzeczy przy UPG był wymieniony też termostat i mechanik założył nowe świece żarowe które mu dałem w sumie zapłaciłem 560zł zobaczymy jak będzie to działało. głowica była planowana za50zł



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: PawełB » sob gru 11, 2010 22:42

po około 4tys km płyn chłodniczy ubywa, ale majonezu nie widzę tzn jest nie dobór płynu ale czy go ubywa to nie wiem bo to sa dosłownie mililitry może100ml, oleju tez nie przybywa caly czas ten sam poziom może mały ubytek na bagnecie



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

uszczelka pod głowicą poci sie

Post autor: kret077744 » ndz gru 12, 2010 11:51

przy króćcach plastikowych uszczelnij, opaskach na wężacz, raczej tam będą takie śladowe ilości ubywać, tymbardziej że głowica po remoncie. ja jak składałem AAZ wpierw wodą zalałem i znalazłem nieszczelność przy termostacie na opasce węża (źle siadło).
Jeżeli to są mililitry to dolej to równej kreski zobacz dalej, raczej to wzrok Cie juz troche myli jesli chodzi o malutkie ilości, po prostu przewrażliwienie. te 100mm mogło jeszcze wejść w układ. Jeźdź dalej i zobaczysz. :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 244 gości