Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz sie 05, 2007 12:12

jesli auto pali na dotyk to co za roznica ile swieci?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

kikol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 12, 2006 13:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: kikol » pn paź 25, 2010 18:43

Miałem kiedyś Golfa III 1,9 td z roku 1993. Sprawdziłem osobiście: w momencie otwarcia drzwi kierowcy, nawet bez włożenia kluczyka do stacyjki, świece żarowe są już grzane. Dlatego po przekręceniu stacyjki kontrolka świec może zgasnąć bardzo szybko. Poza tym po uruchomieniu silnika przez kilka minut świece ciągle dostają 12 V i grzeją "na cały gwizdek". Podobno stare Toyoty dogrzewały po odpaleniu silnika świece impulsowo, ale w mk3 1,9 td jest właśnie tak, jak napisałem. Dziwne, że nawet niektórzy mechanicy o tym nie wiedzą...


kikol

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: markim321 » pn paź 25, 2010 20:13

Sprawdziłem osobiście: w momencie otwarcia drzwi kierowcy, nawet bez włożenia kluczyka do stacyjki, świece żarowe są już grzane
To chyba jakis absurd :crazy:


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

dalton77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 11:23

Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: dalton77 » pn paź 25, 2010 23:59

witam u mnie występuje taki sam problem gdy jest zimny to tak samo długo grzeją świece co na ciepłym silniku wymieniłem czujnik temperatury i nic wymieniłem przekaźnik i nic pojechałem podpiąć komputer i komputer nie pokazał błędu a nie wiem o co chodzi zwracam się do was możne wy wiecie o co chodzi dzięki a z rana ciężko mi pali



kikol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 12, 2006 13:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: kikol » wt paź 26, 2010 04:58

markim321 pisze:
Sprawdziłem osobiście: w momencie otwarcia drzwi kierowcy, nawet bez włożenia kluczyka do stacyjki, świece żarowe są już grzane
To chyba jakis absurd :crazy:
markim321! To nie forum towarzyskie. Posty zaczynające się na "chyba" powinniśmy sobie darować. Podepnij sobie lampkę na listwę zasilania świec żarowych, a zobaczysz. Zgaśnięcie żółtej kontrolki grzania świec żarowych świadczy o gotowości silnika do odpalenia, a nie o końcu ich grzania! Miałem kiedyś problem z grzaniem świec i założyłem dodatkową kontrolkę grzania świec bezpośrednio z listwy zasilającej, więc wiem.


kikol

Kubo1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 22, 2009 21:48
Lokalizacja: KT

Zbyt szybko gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: Kubo1985 » ndz paź 31, 2010 05:12

Witam. Niewiedziałem gdzie wlepic mojego posta wiec pisze tutaj.
Moje ukochane autko to MK3 TDI 90KM '96r.
Mam taki problem:
Gdy odpale auto i np.pójde skrobać szybki to za ten czas zaczyna mi mrugać kontrolka od świec żarowych. Podczas jazdy też czasem zaczyna mrugać i jak depne hamulec nawet lekko to przestaje :/ O co kaman? Dodaje że kontrolka mruga w ciepłe i zimne dni.
Czy ma to jakis zwiazek z dużym spalaniem mojego furacza? :/ Po mieście 8,7L mi wyszło. Teraz kręce do 2200 obrotów jeżdżąc praktycznie jak staruszka i zobaczymy ile mi spali :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości