Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lip 17, 2010 18:20

vwredhat, u mnie te same objawy w ALH z 99 roku ustąpiły jak tylko zregenerowałem czujnik F36 pedału sprzęgła - jego usterka nie jest sygnalizowana żadnym błędem w sterowniku silnika więc co do poprawności jego działania należy się upewnić wchodząc w 01 Engine, 08 Meas. Blocks, grupa 006 i dwrugie pole od lewej - wskazanie bez wciśniętego pedału sprzęgła - "000" a z wciśniętym pedałem "100" - jeśli jest inaczej należy czujnik zdemontować i zeszlifować wypaloną "platynkę" a następnie lutownicą nanieść spory lut i przyszlifować go do odpowiedniej grubości. Objawy zniknęły jak ręką odjął.


Obrazek

vwredhat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 20:50
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: vwredhat » sob lip 17, 2010 20:19

Sztomel pisze:vwredhat, u mnie te same objawy w ALH z 99 roku ustąpiły jak tylko zregenerowałem czujnik F36 pedału sprzęgła - jego usterka nie jest sygnalizowana żadnym błędem w sterowniku silnika więc co do poprawności jego działania należy się upewnić wchodząc w 01 Engine, 08 Meas. Blocks, grupa 006 i dwrugie pole od lewej - wskazanie bez wciśniętego pedału sprzęgła - "000" a z wciśniętym pedałem "100" - jeśli jest inaczej należy czujnik zdemontować i zeszlifować wypaloną "platynkę" a następnie lutownicą nanieść spory lut i przyszlifować go do odpowiedniej grubości. Objawy zniknęły jak ręką odjął.
dzieki w poniedziałek to sprawdze :) o by to był strzał w 10 :)
Gratis jak najbardziej będzie wtedy aktualny :)
pozdro.



LukaszMK4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 13:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: LukaszMK4 » ndz lip 18, 2010 01:13

ciekawe ciekawe.. :)



vwredhat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 20:50
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: vwredhat » śr lip 21, 2010 07:40

niestety czujnik pracuje prawidłowo....jeszcze jakies pomysly ?



grzego2409
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 13:26
Lokalizacja: świdnik/sandvika
Kontakt:

Post autor: grzego2409 » czw lip 22, 2010 00:40

vwredhat pisze:niestety czujnik pracuje prawidłowo....jeszcze jakies pomysly ?

czujnik przestawiający kat wtrysku



arriki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn cze 14, 2010 11:59
Lokalizacja: DK

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: arriki » wt sie 10, 2010 12:30

Witam serdecznie wszystkich . Mam podobny problem z moja Bora 1.9 tdi AGR '99 mianowicie na biegu jałowym oraz przy dojezdzaniu do swiateł itp. mam drgania , drgawki i nierówna prace silnika (obrotomierz lekko faluje w zakresie ok. 880-900) a po dodaniu gazu wszystko wraca do normy i pracuje równiutko. Dodoatkowo mam dziwne zauwazalne "spadanie" wskazowki od predkosci momenatmi sie zawiesza , glownie na niskich predkosciach tj. 40 km/h do 0 km/h oraz jednego razu jadac na autostradzie na tempomacie zjechałem n aparkingi wskazówka od predkosci stanela doslownie na poziomie 40 km/h . musiałem wylaczyc motor i bylo oki. Czy to ewdente objawy padnietego CZUJNIKA PREDKOSCI czy moze dwumas lub sprzeglo?????? I jeszcze moze same pytanie odnosnie samodzielnej wymiany impulsatora , czy ktos robil to samodzielnie i jakie narzedzia i kroki trzeba wykonac???? Bylbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc :):):) POZDRAWIAM I DZIEKUJE



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: mateo86 » śr sie 11, 2010 08:56

A ja powiem tak, że u mnie drgawki przestaly istnieć w momencie gdy na dworze zrobiło sie cieplej. Krótko mówiąc drgawki występowały tylko w zimie. dodam jeszcze że w drugim golfie z silnikiem axr tak samo jak u mnie po ustapieniu zimy drgawek brak, zobaczymy co bedzie sie dzialo jak znow przyjdzie zima.



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: lalapo » pn wrz 27, 2010 21:56

Odnośnie tych drgawek, nikt nie pisał że to może być tłumik drgań koła pasowego przy wale napędowym .Właśnie zauważyłem że jak włączę klimatyzacje to drgawki ustępują (ponieważ jest obciążenie na pasek ) może to tłumik drgań koła pasowego.Czytałem że dużo osób tak ma że jak włączy klime to drgawki ustępują.Ciekawi mnie że nikt sobie z tym problemem nie może sobie poradzić.Zauważyłem że napinacz paska się trzęsie drga , znalazłem filmy " onclick="window.open(this.href);return false; " onclick="window.open(this.href);return false; sprzęgło alternatora sprawdzałem jest w porządku.WŁAŚNIE TAK SIĘ ZACHOWUJE NAPINACZ W MOIM SILNIKU JAK NA TYCH FILMIKACH ,Łatwo zmienić samemu koło pasowe ?



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: lalapo » czw wrz 30, 2010 21:27

Sprawdziłem, drgawki nie są przez koło pasowe , ponieważ odpaliłem bez paska i drgawki dalej były.
Ostatnio zmieniony czw wrz 30, 2010 21:28 przez lalapo, łącznie zmieniany 1 raz.



SDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 10:51

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: SDi » czw wrz 30, 2010 23:32

mam pytanie czy jak do SDi zastosuje chlodnice powietrza cos zyskam?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: wesol » pt paź 01, 2010 07:01

SDi, coprawda nie w temacie ale odpowiem CI ze nic to nie da bo nie masz cieplego powietrza w dolocie-wniosek- nie masz co studzic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Franz Maurer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 18:13
Lokalizacja: Szczecin

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: Franz Maurer » sob paź 23, 2010 16:31

Dobra słuchajta mojej opowieści jakiś czas temu mówiłem, że uszczelniłem przewody paliwowe za filtrem i drgawki niby zniknęły. A wiec na krótko... ale chyba nie byłem tak daleko od problemu. A wiec ostatnio czytałem o wadliwych wkładkach do zbiorników paliwa w mk4 do bodajże 2001 lub 02. Przeanalizowałem ten problem i rzeczywiście u mnie drgawki były większe w zimę miałem też problemy z zapaleniem za pierwszym razem po dłuższym postoju. Problem z wkładką jest moim zdaniem z kiepskim zaworku i za małej uszczelce. Poszukajcie na forum to znajdziecie temat z tym zaworkiem w smoku. Powiem tak zaworek przewierciłem i znalazłem w nim piasek, który pewnie uniemożliwiał poprawna prace, ponoć ten zaworek wymyślono,że jak samochód *#cenzura#* to mu paliwo nie będzie ciec z tamtad nie wiem, ale te wkładki wymieniano swego czasu, na forum są numery wadliwych ja tez miałem wadliwy. Do tego wymieniłem oring w smoku na grubszy. I tak drgawek jak na razie nie ma i wogóle samochód się nie dusi. Jestem w fazie testów, ale radze poczytajcie o tym smokach w mk4, bo nie zawsze to jest wina koła zamachowego, bo u mnie nie występowały żadne drgania jak deptałem z dużego biegu itd. Miałem wrażenie że silnik dostaje w pewnym momencie za mało paliwa i się dusi czy robiega na wolnych i na dojeździe do swiateł. Niektórzy po przewierceniu zaworka dalej mają trochę zapowietrzony układ ale myślę, że to wina podgrzewacza, którego ja jakoś nie mam (wywalony prawdopodobnie przez poprzednika). Odezwę się za jakiś czas jak się pojawią drgawki ale jestem dobrej myśli, bo na dworze zimno a silniczek równo pracuje. Pozdrawiam



Franz Maurer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 18:13
Lokalizacja: Szczecin

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: Franz Maurer » sob paź 23, 2010 16:33

tam miało być "jak samochód *#cenzura#*"



Franz Maurer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 18:13
Lokalizacja: Szczecin

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: Franz Maurer » sob paź 23, 2010 16:34

wywraca się na dach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 207 gości