MK2 Olej w zbiorniku wyrównawczym.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

XIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 18, 2010 09:34

MK2 Olej w zbiorniku wyrównawczym.

Post autor: XIII » pn paź 18, 2010 09:58

Witam na forum. Ponad pół roku temu zakupiłem świetne autko jakiem jest MK2 Golf 1,6D, do tej pory spisywał się nieźle aż tu nagle zaczęła migać kontrolka od temperatury silnika. Przejechałem jeszcze ok. 20km ponieważ musiałem wrócić do domu, zaglądam do zbiornika wyrównawczego a tam jeden wielki czarny skrzep a na korku była maź koloru musztardowego. Poczytałem trochę w necie i prawdopodobnie pękła uszczelka pod głowicą. Jestem laikiem i niestety nie znam się na autach, więc pytanie może być śmieszne ale ponieważ dwóch różnych mechaników radzi inaczej wiec pytam Was, mianowicie: czy mogę dojechać do warsztatu ok 15km dolewając np wodę do zbiorniczka czy jest to absolutnie nie wskazane? Pozostaje holowanie? Aha, sprawdziłem bagnet, olej wydaję się być zwyczajnie czarny bez domieszek czegokolwiek i jego stan był odpowiedni.
Proszę o pomoc.



Bombel091
Bo z Łodzi się pochodzi
Bo z Łodzi się pochodzi
Posty: 292
Rejestracja: wt maja 19, 2009 21:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

MK2 Olej w zbiorniku wyrównawczym.

Post autor: Bombel091 » pn paź 18, 2010 11:14

Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykował póki to tylko uszczelka i poprosił o sholowanie.
Pozdrawiam


Zawsze i wszędzie guma palona będzie ;p
Lepiej jechać 5 minut dłużej, niż stracić życie w 5 minut

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

MK2 Olej w zbiorniku wyrównawczym.

Post autor: matisim » pn paź 18, 2010 12:17

XIII pisze:Przejechałem jeszcze ok. 20km ponieważ musiałem wrócić do domu,
nic sie nie stanie, zobacz ile masz oleju, ja w jednym golfie jeździłem ze dwa tygodnie tak, jak zaczeła kontorlka mrugać to czyściłem poprostu zbiorniczek z tego syfu, dolałem płynu i jazda dalej. nie jest to wskazane ale jak wymieniłem uszczelke to potem nic sie nie działo:) a Ty jak masz 15km dojechać to wal śmiało, jak już przejechałeś te 20km do domu to jakby coś miało sie stać to już dawno by padło.



szumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 11, 2009 22:15
Lokalizacja: W-wa

MK2 Olej w zbiorniku wyrównawczym.

Post autor: szumek » pn paź 18, 2010 22:58

olej w wodzie to jeszcze nie taki dramat, gorzej jak by była woda w oleju. Sprawdż korek wlewu oleju i jak jest czysty to możesz jechać do mechaniora, tylko na wszelki wielki w miarę spokojnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości