Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: lebex » pt paź 15, 2010 21:42

Witam.

Zakupiłem niedawno golfa IV. Glownym celem mojego kupna, byla niezawodnosc, oraz niskie spalanie. Zdawalem sobie sprawe, ze w mieście [codziennie robie 20km (10km w 1 strone -szkoła)], przy korkach, samochod bedzie spalał o wiele wiecej niz w trasie 6l/100.

Nie posiadam garazu. Samochod stoi na parkingu przed blokiem. Po odpaleniu zawsze odczekuje te 3 minutki na rozgrzanie silnika. Nie świruje tym samochodem, aczkolwiek czasem sie depnie ;)

Ale wrocmy do pytania. "Czy jest mozliwe spalanie w granicach 10 litrow/100km, przy 90 konnym silniku?"

na 22/23 litrach zrobie max 250 km na niskiej rezerwie. Musi byc cos nie tak, poniewaz znajomi w identycznych silnikach (90 konne audi a4 i punto JTD) maja spalanie w granicach 6/7.

Prosze o pomoc. Co moze być nie tak? Licze na wasz profesionalizm.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: Haki » pt paź 15, 2010 22:50

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1350" onclick="window.open(this.href);return false; mam taki sam motorek ... oczywiście jeśli masz AGR-a u siebie ... ja w dodatku mam Varianta .... popatrz ile mi pali na Wrocku ....

PS ...wracając do tematu === w 1 kolejności do sprawdzenia - wymiany jeśli tego nie zrobiłeś... wszystkie filtry ...
Przydałoby się też podjechać do kogoś z Twojej grupy regionalnej w celu podpięcia do vaga i porobienia testów ...

Spalanie trochę KOSMOS .... wszystko suche ?? nic nie cieknie ?? bo połowę tej ropy to może leci gdzieś na boki ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: neox » pt paź 15, 2010 22:55

lebex pisze: Po odpaleniu zawsze odczekuje te 3 minutki na rozgrzanie silnika. Nie świruje tym samochodem, aczkolwiek czasem sie depnie ;)
Przeczytaj zasady użytkowania silnika diesla tutaj dla przykładu auto z 1991 roku: ( odpalamy czekamy np. 15 s i jedziemy ) :
Obrazek

NIE NAGRZEWAĆ SILNIKA NA POSTOJU

A wracając do tematu to w AGR po programie spalanie wynosi u mnie 6-8L Miasto / 4-5L Trasa / 5,8 L Średnia
Jest możliwe, że na odcinku 10km spalanie będziesz miał 9L , diesle to silniki pokazujące niskie spalanie na dłuższych odcinkach. Jak robie ASZ-tem trasę 5 km to mam spalanie 10L ( zimny silnik wiadomo ) i to faktycznie bo komputer mam idealnie wysterowany, natomiast w trasie już schodzę do 5-6 L przy dynamicznej jeździe ( ASZ po programie ).

Nasuwa mi się tutaj zasadnicze pytanie czy wcześniej jeździłeś dieslem ?
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 23:10 przez neox, łącznie zmieniany 3 razy.


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: italiano_83 » pt paź 15, 2010 23:03

lebex pisze:codziennie robie 20km (10km w 1 strone -szkoła)
I masz odpowiedź na swoje pytanie akurat jak dojedziesz na miejsce to silnik osiągnie optymalną temperaturę pracy.
lebex pisze:Po odpaleniu zawsze odczekuje te 3 minutki na rozgrzanie silnika.
Strata czasu i paliwa :bajer:
Jak to spalanie mierzyłeś? Czy patrzyłeś na wskazania kompa ?
23l i 250km to 9.2l/100km , fakt dużo, ale to miasto mały dystans, otwarty pozostaje Twój styl jazdy- a ten potrafi "mocno" wpłynąć na spalanie, szczególnie na jego zwiększenie :hmm:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: lebex » pt paź 15, 2010 23:35

jak sprawdzalem. Zalalem caly bak, przejechalem 100km i dolalem do pelna wyszlo ponad 10 litrow.

Oczywiscie jw napisalem. Nie jestem wielkim znawcą, aczkolwiek slyszalem, ze diesla trzeba "Rozgrzac", tzn trzymac go na niskich obrotach z 2 minutki przed starem (NIE SUGERUJE, ZE MAM RACJE).

Nie, nie ma zadnych przeciekow.

Autko mam od niedawna (miesiac ponad), wiec na poczatku wymiana oleju, filtrow (procz paliwa, chcialem na zime go wymienic)

Tak. Jest to moj pierwszy samochodzik napedzany ON. Po wielu pozytywnych komentarzach ma temat diesla, postanowilem kupic jw napisalem ze wzgledu na niskie spalanie.

ps dziekuje za komentarze zwrotne.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: italiano_83 » pt paź 15, 2010 23:57

lebex pisze:jak sprawdzalem. Zalalem caly bak, przejechalem 100km i dolalem do pelna wyszlo ponad 10 litrow.
Zrób takich testów z 10 i wyciągnij średnią, a najlepiej jest poczekać aż się zapali rezerwa, skasować licznik przebiegu dziennego, pojechać na stacje benzynową zatankować spisać ilość ON i jeździć aż zapali się ponownie rezerwa. Spisać ilość km ilość ON wyliczyć spalanie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: lebex » sob paź 16, 2010 00:13

zrobilem tak jak mowisz.

Jestem z Krakowa. Korki o 8~ sa zawsze identyczne (jade przez centrum). Normalnie zalewajac 23/24 litry przejezdzalem (240-250km)

Musze go podpiac pod komputer, zobaczymy co wyjdzie.

2 problem. Wydaje mi sie, ze autko troche muli.. byl pekniety waz cisnieniowy, po wymianie jest lepiej. Ale mam porownanie z tym samym silnikiem w audi i jest spora roznica. Musze sie wziasc w garsc i wybrac do dobrego mechanika



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Re: Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: mateo86 » sob paź 16, 2010 08:44

Musze sie wziasc w garsc i wybrac do dobrego mechanika

Lepiej umów się z kimś z Twojego regionu by Ci zrobił logi i wrzuć je na forum, weźmie ci za na :pub: albo nic a tu ludzie juz ci je wstępnie ocenia. Mechanik to na początku tylko kase zbierze a na forum duzo ludzi Cie może naprowadzic na to co boli to auto :bigok:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: Piasek » sob paź 16, 2010 09:06

Najpierw przegoń go gdzieś dobrze na jakimś kawałku autostrady. Tak z 50km z prędkością 140-150km/h... żeby oczyściły się komory spalania. Żeby VAG prawidłowe odczyty zebrał (pozalepiane nagarem wtryski czy gniazda zaworowe)
Podjedź na VAG`a do kogoś kto się zna i skontroluje dawki wtrysków, kąt, dawki rozruchowe i termostat czy trzyma.
Jeżeli już to wszystko zrobisz, to zacznij NORMALNIE jeździć.
Po tym porannym rozruchu to bez przesady z tymi 3 min... 10-30 sek wystarczy ale: przy zmianie biegów nie przekraczaj 2200 obr. Także 2,2 tyś obr i zmiana. Żadnego pałowania na zimnym !! Staraj się w miarę możliwosci hamować silnikiem.
Nie ma siły - musi zejść poniżej 8-miu...
Mój ALH przy takiej jeździe zimą, taplając się w śniegu, nie przekracza 7,5 litra...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Re: Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: lebex » sob paź 16, 2010 11:18

Piasek pisze:Najpierw przegoń go gdzieś dobrze na jakimś kawałku autostrady. Tak z 50km z prędkością 140-150km/h... żeby oczyściły się komory spalania. Żeby VAG prawidłowe odczyty zebrał (pozalepiane nagarem wtryski czy gniazda zaworowe)
Podjedź na VAG`a do kogoś kto się zna i skontroluje dawki wtrysków, kąt, dawki rozruchowe i termostat czy trzyma.
Jeżeli już to wszystko zrobisz, to zacznij NORMALNIE jeździć.
Po tym porannym rozruchu to bez przesady z tymi 3 min... 10-30 sek wystarczy ale: przy zmianie biegów nie przekraczaj 2200 obr. Także 2,2 tyś obr i zmiana. Żadnego pałowania na zimnym !! Staraj się w miarę możliwosci hamować silnikiem.
Nie ma siły - musi zejść poniżej 8-miu...
Mój ALH przy takiej jeździe zimą, taplając się w śniegu, nie przekracza 7,5 litra...
Z tego co wiem auto stalo ponad miesiac w komisie. Nikt go nie chcial bo komis wywalil cene 19tys.

Jak sie o tym dowiedzialem, to bylem bardzo sceptycznie nastawiony (komis, tyle postoju etc.), ale po gruntownym sprawdzeniu pod wzgledem mechanicznym i wizualnym, nie budzil zastrzezeen (procz weza cisnieniowego).

Jest mozliwe, ze muli bo nie byl "jezdzony" przez jakis tam okres czasu? Bylem przez ten miesiac w trasie 500km / 1 strona autostrada, jechal stala szybkoscia 130/160 i spalal 6tke max



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: Piasek » sob paź 16, 2010 12:30

Czyli jednak potrafi oszczędniej...
Kwestia nauki operowania gazem na zimnym silniku do opanowania i spalanie wróci do normy...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: mateo86 » sob paź 16, 2010 15:09

A jak sprawa wygląda z filtrem paliwa i powietrza? wymienione po kupnie? Być może któryś z nich nadaje sie do wymiany i dlatego takie spalanie i mulaste jest auto.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: Piasek » sob paź 16, 2010 16:04

Gdyby filtr paliwa był zapchany auto byłoby mulaste - owszem, ale i spalanie duuuużo niższe...
Poza tym napisał iż
lebex pisze:jechal stala szybkoscia 130/160 i spalal 6tke max
zatem filtry OK.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lebex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt paź 15, 2010 21:13

Re: Golf IV TDI 90 KM -Problem ze spalaniem-

Post autor: lebex » sob paź 16, 2010 17:07

wlasnie nie wymienilem tylko filtru paliwa. Ale juz zostal zamowiony.

co do mulastosci samochodu.. na jedynce po zapaleniu samochodu wrzucajac jedynke i np wyjezdzajac z ruchliwego skrzyzowania, musze wciskac gaz w dechce zeby mi w dupe nie wjechal ktos za mna. Jak juz wejdzie na 2k obrotow wlaczy sie turbina, to juz leci. Nie wiem czy to normalne na zimnym silniku. W sumie nie zwracalem na to uwagi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 198 gości