Problem z VW Bora tdi 110 Km - spadek mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Problem z VW Bora tdi 110 Km - spadek mocy

Post autor: dzapi » ndz maja 07, 2006 12:48

Witam wszystkich :bigok:
Mam problem z którym nie moge się uporać od dawna , a mianowicie w moim VW Bora 1,9 tdi 110 KM rok 2000 , silinik ASV rok temu zaczęło się coś dziać przy pewnych obrotach około 2,5 tyś zaczęło cos rozłączać i moc spadała nie było czym jechać oczywiście po wyłaczeniu zapłonu resetowało się i wracało do normy na chwilkę. Pojechałem do mechanika i powiedział że duże ciśnienie doładowania turbiny zdiagnozował i wymienił elektrozawór , przeczyścił turbinkę oraz wymienił filtr paliwa , wszystko wróciło do normy trzeba było zapłacić dużo ale trudno cieszyłem się że autko hula aż miło.
Niestety po 7-8 miesiącach znowu co jakiś czas zaczeło mi rozłączać i przechodzić w tryb awaryjny , dodatkowo z czasem pojawiło sie coś takiego na wolnych obrotach jak dodam gazu to przy spadaniu z obrotów tak około 1,8-1,5 tyś jest taki dziwny świst jakby od turbiny , zmartwiło mnie to bardzo i przy badaniu błędów na Vagu znowu wykazywało błąd doładowania cisnienia a z tym " dziwnym świstem " nikt nie wiedział . Próbowaliśmy nową przepływkę ale na teście podczas jazdy też rozłączało , wężyki dobre nie były przerwane , więc diagnosta stwierdził że turbina. Turbinę wymieniłem na taką małą uzywaną troszkę tańszą bo niestety koszt nowej był ogromny dla mnie. I wtedy przestał mój VW przerywać szedł jak burza ale ten świst niestety dalej było słychać . Po miesiącu znowu problem z rozłączaniem się pojawił tak najczęściej na 4 biegu tak około 2,5 tyś obrotów i teraz jestem juz bez pomysłów co robić i do kogo udać się z poradą bo nie będę ukrywał że z kasy człowiek sie wypłukał a auto dalej nie chodzi tak jak potrzeba , czytałem różne posty na ten temat próbowałem zmienić zaworek N75 ale ten świst dalej było słychać. Przepraszam niektórych jak pomyślą że zaśmiecam forum takim tematem ale nie wiem co robić ??? Jestem z województwa opolskiego 70km od Opola , może poradzicie do kogo się wybrać albo co zrobić ??? z góry dzięki



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz maja 07, 2006 22:36

dzapi pisze: Pojechałem do mechanika i powiedział że duże ciśnienie doładowania turbiny zdiagnozował i wymienił elektrozawór , przeczyścił turbinkę oraz wymienił filtr paliwa , wszystko wróciło do normy trzeba było zapłacić dużo
Ten mechanik podłączał ci auto do kompa? Może gdzieś masz luźne lub nieszczelne łączniki gumowe układu turbo i intercoolera. Myślę że odpowiedni mechanior od TDI znajdzie przyczynę bo z tego co piszesz to narazie wyrzuciłeś kasę w błoto. Niektóre warsztaty mają w dupie sprawę bo i tak cię skasują za części. Musisz zrobić porządną diagnostykę. http://www.tdi-tuning.pl/kontakt.htm czyli katowice lub oddział Jetronic Wrocław. Sprawdzą ci niedrogo auto i doradzą.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: dzapi » wt maja 09, 2006 21:11

Witam

Dzięki za podpowiedż , narazie posprawdzałem u mnie wszystko szczelne w VW najważniejsze że umówiłem się w Katowicach u Mastersa mam nadzieje że podpowie i znajdzie ta męczącą usterkę napiszę jak poszło .

Pozdrowionka



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » wt maja 09, 2006 21:27

Co do jetronic to cofam co napisałem wcześniej. Sama diagnostyka przez złącze kosztuje u nich we Wrocławiu 250pln. Fajna cena jak za podpięcie VAGiny :rotfl:



Cikczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 24, 2006 14:11
Lokalizacja: Wrocław/Przemyśl
Kontakt:

Post autor: Cikczak » śr maja 10, 2006 11:13

Witam,

A N75 to nie to samo co w/w elektrozawór, który wymieniłeś??
PZDR



dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: dzapi » śr maja 10, 2006 20:07

Witam

A coś bliżej o tym N 75 gdzie go szukać ? albo numer katalogowy ?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr maja 10, 2006 21:31

dzapi, napisz jaki masz styl jazdy, czyli przy jakich obrotach zmieniasz biegi, jak szybko jeździsz na trasie, jkie odległości pokonujesz itp.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: dzapi » czw maja 11, 2006 15:40

Witam

co do stylu jazdy to staram się nie zamulać mojego dieselka VW Bora , zmian biegów 2,5 - 3,0 tyś obrotów , jazda w mieście i poza miastem 50 km i powrót , na prostej 120 - 130 km chyba że mam kogoś za soba to pocisna troszeczkę i jeszcze raz na miesiąc staram się przepalić tak na wszystkich biegach do 4 tyś obrotów niech sobie pohula i troszczkę sie przepali ,

A wy jaki styl jazdy preferujecie ???

Pozdro Damian



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw maja 11, 2006 15:52

dzapi pisze:taram się nie zamulać mojego dieselka
ja zmieniam biegi przeważnie 3 do 3,5 tys wtedy kiedy przyspieszam... gdy jade po mieście wrzucam 4 przy 2200 :)

raz na tydzień wtedy kiedy jest dobrze rozgrzany przedmuc_h_u_j_ę mu turbinkę do 4,5 tys :)



dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: dzapi » sob maja 13, 2006 15:16

Witam

Byłem wczoraj u MAstersa w Katowicach na diagnostyce i okazało sie że zaworek N75 jest dobry sprawdzaliśmy podłączyć nowy i znowu to samo , cały czas pokazuje błąd doładowania ćiśnienia za duże bije i dalej przy schodzeniu z obrotów taki dziwny świst , dalsze próby okazały się bezskuteczne ,
co wy na to ???moze spróbować jeszcze turbinkę przeczyścić dokładnie , sam już niewiem a moze ktoś miał podobny problem ????

Pozdro



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob maja 13, 2006 22:04

dzapi pisze:moze spróbować jeszcze turbinkę przeczyścić dokładnie
mimo wszystko stawiam na kierownice - Wojtek nic nie sugerował?


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Pawel Mejer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 01:24
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Pawel Mejer » ndz maja 14, 2006 02:37

Moj ojciec ma w passacie b5 podobny problem, tylko tam to sie objawia w taki sposob, ze zaraz po tym jak turbo zaczyna tloczyc po chwili pracy czuc wyrazny spadek ciagu- mimo nadal wcisnietego gazu. sprawia to wrazenie okresowego funkcjonowania sprezarki- dziwne.



dzapi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 13, 2006 21:47
Lokalizacja: Głubczyce
Kontakt:

Post autor: dzapi » ndz maja 14, 2006 21:01

może jakaś podpowiedź jak czysci się turbinkę , miedzy innymi kierownice spalin , od czego się zabrac przyrozbieraniu turbinki ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 186 gości