odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: cyra » czw wrz 30, 2010 14:02

witam,

pytanie takie jak w temacie.. czy golfina (1.6 TD, slilnik 1V) odpali na pych, jeżeli świece nie działają?
czytałem na forum o zagrożeniach związanych z pchaniem diesla, ale nastała wyższa konieczność. samochód stoi pod pracą i muszę go zabrać.. najlepiej o własnych siłach. Akumulator podładowany.

Co do objawów: rozrusznik kręci, przy odpalaniu dymi na biało. Wcześniej nie było żadnych objawów sygnalizujących zbliżanie się awarii (co najwyżej wraz ze spadkiem temperatury na dworze musiałem go dłużej kręcić i ciężej odpalał), zajechałem po robotę, a chcąc wrócić nic się już nie dało zrobić.. rano temp. ok. 13 st., po południu spadła do ok. 8 st.

za wszelką radę będę wdzięczny

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: Rafał 21 » czw wrz 30, 2010 15:10

cyra pisze:czy golfina (1.6 TD, slilnik 1V) odpali na pych, jeżeli świece nie działają?
Odpalić odpali, to nie siarczyste mrozy :P Jednak jak już musisz to lepiej zapodać plaka do kolektora i zapali .Twój silnik nie jest najnowszej generacji wiec nic mu nie zaszkodzi ,popsikać do kolektora i zapali.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowyc

Post autor: Q_mac » czw wrz 30, 2010 16:01

Masz kilka możliwości. Albo plak w dolot (odpali na pewno, przydałaby się druga osoba), albo świece na krótko (chyba, że wszystkie 4 naraz padły) po prostu gruby kabel na + aku i do świec. Kręcić do skutku (u mnie odpala bez świec po dłuuugiiim kręceniu, z lekkimi przerwami). No i na pych. Dwie ostatnie metody raczej niezalecane-może paść rozrusznik lub przeskoczyć rozrząd.



Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: cyra » czw wrz 30, 2010 16:45

dzieki za podpowiedzi. Czy zamiast plaka moze byc wd40? mam w samochodzie



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: Rafał 21 » czw wrz 30, 2010 16:49

cyra pisze:Czy zamiast plaka moze byc wd40?
Musi coś być łatwo palnego .Czy WD jest takim specyfikiem sprawdz sam , zapal zapalniczkę i psiknij! Oczywiście zachowując ostrożność :lol: Plaka kupisz w każdej stacji hipermarkecie 8-12 żł Holowanie będzie o wiele drożej :P
Ostatnio zmieniony czw wrz 30, 2010 16:52 przez Rafał 21, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw wrz 30, 2010 16:50

jak na popych to z 4 biegu


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: cyra » pt paź 01, 2010 08:10

dzisiaj będę go pchał. Dam znać czy odpalił.

Jeszcze jedno pytanie pomocnicze: czy jak odłączę kabel od elektrozaworu na pompie wtryskowej, to jest większa szansa, że odpali?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowyc

Post autor: munior » pt paź 01, 2010 08:54

cyra pisze:dzisiaj będę go pchał. Dam znać czy odpalił.

Jeszcze jedno pytanie pomocnicze: czy jak odłączę kabel od elektrozaworu na pompie wtryskowej, to jest większa szansa, że odpali?
Co ci strzeliło do głowy z tym zaworem :bajer: ...wtedy możesz go ciągać cały dzień i na pewno nie odpali :chytry: To zawór stop ,jak odłaczysz mu napięcie to odcinasz paliwo i gaśnie silnik...zanim zaczniesz go targać na tej lince ,podłącz na 10 sekund napięcie do listwy świec żarowych i spróbuj odpalić


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: cyra » pt paź 01, 2010 09:19

:blush: coś o tym elektrozaworze słyszałem, dlatego wolałem się dopytać. Spróbuję, tak jak mówicie, podłączyć listwę do akumulatora.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: munior » pt paź 01, 2010 10:26

cyra pisze:Spróbuję, tak jak mówicie, podłączyć listwę do akumulatora.
Jak ci się kabelek zrobi ciepły w ręku znaczy że przynajmniej 2-3 świece grzeją ,potrzymaj z 10 sekund i szybciutko odpalaj


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: cyra » pt paź 01, 2010 16:59

dzieki panowie za rady. Samochód stoi juz pod domem :pub:.Udało się go odpalic z akumulatora i kabla do listwy. Pochełtał dość sporo, ale w koncu załapal. Nastepnym razem spróbuję z plaka :hmm:

Plusiki za pomoc przyznane

pozdrawiam



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: Q_mac » sob paź 02, 2010 09:00

Następnym razem napraw grzanie świeczek. Plak na dłuższą metę to nie jest dobre rozwiązanie (zresztą jak usłyszysz silnik to będziesz wiedział o co chodzi ;p). Sprawdź świece, jeśli są spalone któreś wymień na beru, albo ngk, sprawdź bezpiecznik przy świecach, przekaźnik i śmigaj bez stresu ;). Nadejdzie szybko zima i będą problemy, a lepiej to zrobić kiedy jest w miarę ciepło. Ja np. zawaliłem i wymieniałem w minusowych temp ;) Dasz sobie radę sam ze wszystkim.



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: skkr_lodz » pt paź 08, 2010 21:50

Podepnę się pod temat...

Panowie jak wykręcić drugą i trzecią świecę żarową?? Pytanie w szczególności do karol8114, bo juz widziałem jak wcześniej pokazywał ciekawe klucze... tak czy siak noce już zimne i trzeba sprawdzić świece, a nie moge odkręcić 2-giej i 3-ciej :/ Silnik AAZ


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

odpalanie na pych przy nie działających świecach żarowych

Post autor: Dziku VR6 » sob paź 09, 2010 07:14

skkr_lodz pisze:Panowie jak wykręcić drugą i trzecią świecę żarową?? Pytanie w szczególności do karol8114, bo juz widziałem jak wcześniej pokazywał ciekawe klucze... tak czy siak noce już zimne i trzeba sprawdzić świece, a nie moge odkręcić 2-giej i 3-ciej :/ Silnik AAZ
Poodkręcaj sobie przewody paliwowe idące z pompy do wtrysków bedziesz miał dobry dostęp do świec, tylko po tym jak juz wszystko poskładasz to zapowietrzy Ci się silnik troche ale to nie problem.


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości