Odma - grzybek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 13, 2004 15:59
Lokalizacja: Płock

Odma - grzybek

Post autor: piotreq » czw wrz 30, 2010 09:43

Mam delikatny wyciek oleju (pocenie) spod grzybka odmy - w miejscu zaznaczonym biala strzalka.

Obrazek

W zwiazku z tym pytanie - czy jest tam jakas uszczelka i jak sie demontuje grzybek?

Obrazek

Na tej fotce wyglada na wciskany ale nie chcialbym czegos polamac i uszkodzic przy wyjmowaniu.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Odma - grzybek

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 30, 2010 10:01

Teoretycznie jest to nierozbieralne.W środku nie ma uszczelki tylko membrana na sprężynce.
Kiedyś to z ciekawości rozkroiłem
Obrazek
Możesz zaślepić otwór w dolocie,a odmę przedłużyć wężem pod auto lub do butelki np. po Coli i umocować za silnikiem :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Odma - grzybek

Post autor: Sztomel » czw wrz 30, 2010 10:29

możesz z powodzeniem pociągnąć za ten zawór energicznie do góry on jest wciśnięty w gumową uszczelkę w pokrywie zaworów, nr 14 na poniższym rysunku :
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Odma - grzybek

Post autor: pitru » czw wrz 30, 2010 19:16

Michaś_1977,
Z tą odmą za silnikiem trochę lipa. Nawiew na postoju ciągnie do kabiny cudowny zapach silnika.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Odma - grzybek

Post autor: mateo86 » czw wrz 30, 2010 21:28

ja mam odme poprowadzona z przodu silnika a wąz konczy sie z tyłu za miską i jeszcze ani razu nie poczułem nieprzyjemnego zapachu w aucie.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Odma - grzybek

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 30, 2010 21:44

pitru pisze:Nawiew na postoju ciągnie do kabiny cudowny zapach silnika
Przecież do kabiny powietrze dostaje się przez podszybie,a nie spod silnika...ale nieważne...
Poza tym,myślałem,że chodzi Ci o rozebranie tego "grzybka",bo na 2 fotce widać,że jest zdjęty,ale to też już nieważne...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
camaro23v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 05, 2009 12:22
Lokalizacja: śląsk

Odma - grzybek

Post autor: camaro23v » pt paź 22, 2010 20:50

możesz z powodzeniem pociągnąć za ten zawór energicznie do góry on jest wciśnięty w gumową uszczelkę w pokrywie zaworów, nr 14 na poniższym rysunku :
Podepne sie z pytaniem.

W sumie moze ktos pomoze i powie mi czy ta uszczelke nr.14 na rysunku wyzej da sie wymienic bez zdejmowania pokrywy, bo ja jakos tego nie widze. Ona posiada tak kolnierz i za nic nie moglem tego wlozyc ???

chcac wyczyscic wlasnie pod tym grzybkiem pociagnalem i wyciagnalem razem z gumowa uszczelka. Pewno byla juz zmeczona i kawalek kolnierza sie oderwał co spowodowalo ze ja wyciagnalem. Niestety jest tak skonstruowana ze nie dalo sie jej ponownie wlozyc od góry. Musialem troche pociac i zasilikonowac specjalna uszczelka silikonowa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości