Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 26, 2010 10:37

Siemano
Wczoraj rozbiłem forumowemu koledze rozrząd w AAZ.
Pierwsza czynność po wstępnym rozebraniu gratów (osłon,filtra itd.),to sprawdzenie dotychczasowego ustawienia i niespodzianka na dzień dobry :panna:
Obrazek
Dodam,że wałek rozrządu i pompa wtryskowa były przestawione o taką samą ilość zębów (8!) w stosunku do wału korbowego...
Zastanawiałem się jak to mogło pracować,bo z teoretycznego i praktycznego punktu widzenia-nie miało prawa.
Powiedziałem,że wina leży po stronie sprzęgła,lecz właściciel kwestionował moje domysły...do czasu,gdy poskładałem rozrząd na nowych częściach i znakach tak jak powinno być.Próba obrotu wałem na sucho i zonk-puk,puk i wał stoi,zablokowany zaworem.
Zrzuciłem pasek,wykręciłem czwarty wtrysk,świecę i za pomocą cienkiego drucika szukam GMP.Znalazłem,ale w innym miejscu niż wskazywał znak na zamachu.Dodatkowo sprawdziłem,czy 2 otwory w kole pasowym na wale są idealnie w osi silnika (oś tych otworów ma przecinać 2 śruby w bloku),zrobiłem znak na kole zamachowym i złożyłem ponownie rozrząd,2 obroty wałem na sucho i jest gitara.
Po złożeniu wszystkiego do kupy silnik gada bez problemu.
Tutaj przedstawiam różnicę po ustawieniu znaku na wale.
Obrazek
Nie zwracajcie uwagi na znaki które zrobiłem na wałku rozrządu,bo to jest zdjęcie zrobione na nowych częściach,czyli po zbiciu koła z wałka.

Moje pytanie jest takie-od czego może być założone to sprzęgło,skoro ja w swoim 1,6TD miałem z 1,8 benzyna i wszystko hulało,a przecież sprzęgła w silnikach diesla 1,6 i 1,9 są P&P.Z silnika 1,6 benzyna też powinno pasować,jeśli jest taka skrzynia...
Przypuszczam,że to nieszczęsne sprzęgło może pochodzić z Audi z wzdłużnym ustawieniem silnika i z wziernikiem w skrzyni w innym miejscu (z boku)... Czy dobrze myślę? :bajer:
Niby nic pilnego,bo auto złożone i zasuwa,ale jest to dla mnie pewnego rodzaju "zagwozdka",więc szukam sensownej odpowiedzi :)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: karol8114 » ndz wrz 26, 2010 16:55

Ha ha dobre, a mnie żaden warsztat samochodowy nie chciał uwierzyć że taka sytuacja jest możliwa, co ja się miałem, u mnie o tyle gorzej było że po złożeniu jak ma być tłoki nie biły w zawory, silnik odpalał ale klepał , kopcił, grzał się (wiadomo dlaczego) zdjąłem wałek rozrządu i zlokalizowałem GMP, golf 1,6 D zapalił na dotyk i klekocze sobie do dziś. Myślałem że tylko mnie się taki problem przytrafił :pub:



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: vision » ndz wrz 26, 2010 18:05

Michaś_1977 pisze:Powiedziałem,że wina leży po stronie sprzęgła,lecz właściciel kwestionował moje domysły...
znak GMP masz na sprzęgle czy zamachu?
Michaś_1977 pisze:Moje pytanie jest takie-od czego może być założone to sprzęgło,skoro ja w swoim 1,6TD miałem z 1,8 benzyna i wszystko hulało,a przecież sprzęgła w silnikach diesla 1,6 i 1,9 są P&P.Z silnika 1,6 benzyna też powinno pasować,jeśli jest taka skrzynia...
Przypuszczam,że to nieszczęsne sprzęgło może pochodzić z Audi z wzdłużnym ustawieniem silnika i z wziernikiem w skrzyni w innym miejscu (z boku)... Czy dobrze myślę? :bajer:
moim zdaniem źle myślisz :bajer:
Michaś_1977 pisze:Zrzuciłem pasek,wykręciłem czwarty wtrysk,świecę i za pomocą cienkiego drucika szukam GMP
niezły z ciebie magik :pub:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 26, 2010 21:47

vision pisze:znak GMP masz na sprzęgle czy zamachu?
Na zamachu rzecz jasna...
Zamach jest częścią sprzęgła,więc dlatego tak napisałem :bajer:
vision pisze:moim zdaniem źle myślisz
Więc od czego? :chytry:
vision pisze:niezły z ciebie magik
Polak potrafi :bigok:
Musiałem to jakoś ogarnąć,a zdejmować głowicy lub miski,nie uśmiechało mi się...to raz,a dwa,że i tak nie uzyskałbym lepszego pomiaru,ponieważ tłok w GMP utrzymuje się przez moment,mimo,że wał się kręci,więc prawdopodobieństwo pomyłki występuje w obu przypadkach :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: pitru » wt wrz 28, 2010 12:11

Koło raczej z audi :grin: Podejrzewam, że ktoś na sztukę założył koło (np. z kupki na szrocie) nie sprawdzając gdzie jest znak. Bez koła na wzór, łatwo można je pomylić. Najlepiej dla świętego spokoju policzyć na szrocie różnicę zębów w/g wieńca i będzie pewne na 100%.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

arwam

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: arwam » wt wrz 28, 2010 15:56

Michaś_1977, jeśli to było w passacie to koło zamachowe mogło być z T4
jeśli w golfie to ktoś musiał usunąć z koła zamachowego kołki ustalające a skutek znasz.
ewentualnie mogło jeszcze koło zamachowe z passata być.

jeszcze jedno.
nie wiem czy mnie oczy mylą ale to auto nie ma K24 zainstalowanej?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: Michał_1977 » wt wrz 28, 2010 19:46

arwam pisze:jeśli to było w passacie to koło zamachowe mogło być z T4
Zapomniałem napisać-to jest w Golfie MK3
arwam pisze:ktoś musiał usunąć z koła zamachowego kołki ustalające
Kołek ponoć tylko 1 jest,ale mimo wszystko nie da się założyć inaczej.
arwam pisze:nie wiem czy mnie oczy mylą ale to auto nie ma K24 zainstalowanej?
Nie mylą.

Dobra nie ma co bić piany,bo widzę,że i tak nic z tego nie wyjdzie.Ja stawiam,że koło może być z Audi,a jak jest w rzeczywistości,to się okaże po wypatroszeniu sprzęgła i odczytaniu numerów.
Jak będę coś wiedział,to odświeżę temat,a tymczasem proszę Moda o zamknięcie :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: arwam » wt wrz 28, 2010 22:18

Michaś_1977 pisze:Kołek ponoć tylko 1 jest,ale mimo wszystko nie da się założyć inaczej.

kołki są dwa niesymetrycznie ustawione
Michaś_1977 pisze:Ja stawiam,że koło może być z Audi,


a audi masz koło podobne do tych ze skrzynek 02A
tylko wieniec maszz drugiej strony także nawet by rozrusznik nie zakręcił



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: bongo » wt wrz 28, 2010 23:00

CLOSED :bajer:
Nie usuwać!



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: Michał_1977 » sob lip 09, 2011 14:47

Odgrzewamy kotleta!
Miałem już dawno to uczynić,ale jakoś nie mogłem się zebrać w sobie...do wczoraj,bo właśnie wczoraj do mojego warsztatu trafił identyczny przypadek-nieszczęsny AAZ z pomieszanymi znakami rozrządu.Tym razem już nie było druciarstwa,tylko skrzynia biegów spadła :food:
Więc tak Panowie,w kole zamachowym mamy 1 kołek ustalający,a w docisku mamy 2 gniazda na owy kołek.Ktoś kto nie zdaje sobie sprawy z tego co robi,złoży sprzęgło "na pałę",a później do Ciebie Panie...
Poniżej zamieszczam fotki jak to wygląda,żeby nie było,że sobie z palca wyssałem :bajer:
Obrazek Obrazek Obrazek

Niech to będzie przestrogą dla tych co na lekcjach nie uważali :wink:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: evolution » sob lip 09, 2011 22:29

Michał_1977 pisze:Odgrzewamy kotleta!
Miałem już dawno to uczynić,ale jakoś nie mogłem się zebrać w sobie...do wczoraj,bo właśnie wczoraj do mojego warsztatu trafił identyczny przypadek-nieszczęsny AAZ z pomieszanymi znakami rozrządu.Tym razem już nie było druciarstwa,tylko skrzynia biegów spadła :food:
Więc tak Panowie,w kole zamachowym mamy 1 kołek ustalający,a w docisku mamy 2 gniazda na owy kołek.Ktoś kto nie zdaje sobie sprawy z tego co robi,złoży sprzęgło "na pałę",a później do Ciebie Panie...
Poniżej zamieszczam fotki jak to wygląda,żeby nie było,że sobie z palca wyssałem :bajer:
Obrazek Obrazek Obrazek

Niech to będzie przestrogą dla tych co na lekcjach nie uważali :wink:
rasczej dla tych co nie potrafia prawidlowo dobrac sprzegla... na jeden kolek to nowego typu sprzeglo, rozni sie nawet srednica docisku


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 10, 2011 04:12

To auto już tak z niemcowni przyjechało...widać nie potrafią swoich wózków robić :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: arwam » ndz lip 10, 2011 12:45

evolution, skasuj posta bo zaraz Bongo wkroczy do akcji :panna:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Nietypowe ustawienie rozrządu AAZ

Post autor: evolution » ndz lip 10, 2011 13:10

arwam pisze:evolution, skasuj posta bo zaraz Bongo wkroczy do akcji :panna:
niby z jakiego powodu BONGO??? predzej klienci kolek garazowych odezwa sie do monterow niewlasciwych sprzegiel z pretensjami :rotfl:


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości