turbo źle zregenerowane ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » pt wrz 17, 2010 21:18

Auto dzisiaj odebrałem od mechaników, turbo już działa tak jak powinno tak mi sie bynajmniej wydaję. Zapłaciłem tylko za ustawienie kąta wtrysku auto w koncu jest w pełni sprawne. Turbo jak narazie się niezwiesiło i lapie od niższych obrotów niz odrazu po regeneracji. :bigok:



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz wrz 19, 2010 17:53

tak wracajac do tematu zeby nie przedłużać, czy przy ostrym dodawianiu gazu powinien cos tam podymić na taki szaro-czarny dymek? Po zatym wszystko działa bezproblemowo. Turbo smiga tak jak trzeba :bajer:



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: erikt65 » ndz wrz 19, 2010 21:22

Kolego nasze ropniaki mają to do siebie że pod konkretnym obciążaniem potrafią puścić czarnego bąka a tym bardziej jak są modzone. Kolego przestrzegaj tych zaleceń i wszystko będzie OK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=66667 :bigok:



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Re: turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » sob wrz 25, 2010 22:31

Witam znów muszę was troszkę pomęczyć bo już nie wiem co mam robić. Nadal mam problem po tej regeneracji ( myślałem że już wszystko będzie dobrze a tak nie jest :crazy: ) Wczoraj lecąc na trasie turbina znów się zwieszała i szlak mnie trafiał bo na odległośći 70km zwisiała się z 3 razy. Dzisiaj po miejskiej jeździe też. Oprócz tego dzis rano zauważyłem wyciek z pod intercolera ( tak jak to było przed regeracja) cały intercoler od spodu zawalony olejem a w jednym miejscu sie olej zbiera i kapie robiac mała plame oleju. Co jest grane nie zregenrowali mi tej trubiny czy co ? Po pierwszej reklamacji dokładnie tydzien temu jakaś chwile było niby dobrze ( bo nie jechałem w trase) turbina była wykrecona i sprwdzona i cos tam jeszcze robili. Miałem tez ustawiony kat wtrysku. Od tamtej reklamacji znow dzieja mi sie z autem cyrki. Auto po mocnym przyspieszeniu zaczyna kopcic, na szaro , biało czasem na czarno jak mu sie zachce. Dzisiaj np rano jak gazowalem w miejscu to kopcil na biało. Turbo łapie zwiecha co jakis czas i olej napierdziela do intrcolera i robi sie mala plamka pod autem. Juz nie mam sily sie tlumaczyc przed gosciem . We wtorek znow jestem umowiony i zostawiam auto. A jak dzwonilem to czepiaja sie tego chipa ze moze zle zrobiony albo to przez niego. Jak nie dac sie nabic w butelke i zmusic ich zeby zrobili to jak trzeba. Przeciez auto przed regeneracja chodzilo zajbiscie nie dymilo nie lapalo zwiecha turbo, tylko tej olej w intercolerze byl. Drugie pytanie odnosnie chipa czy jesli auto jest zchipowane to ktos mogł specjalnie przestawic ten kat wtrysku, czy cos w tym rodzaju? Prosze o pomoc. Wiem ze trzeba zrobic te logi dynamiczne ale z podkarpacia nie moge nikogo znalesc



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz wrz 26, 2010 12:34

i jak ma ktos jakis pomysl nie chce raczej jechac gdzies indziej robic auta . tam zaplacilem prawie 1000zl i nie odpuszcze



Awatar użytkownika
Procencik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: sob paź 10, 2009 14:46
Lokalizacja: Włoszczowa TLW
Kontakt:

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: Procencik » ndz wrz 26, 2010 13:15

Ktoś zrobił fuszerę i tyle. Bez VAG-a nic nie zdziałasz.


Jest nisko, jest pięknie

Moje mk3:
[img]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3268922#3268922[/img]

Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: MD2 » ndz wrz 26, 2010 13:30

ja u siebie tez miałem problemy z turbiną (przepuszczała olej). Jakos nie byłem przekonany co do psełdo regenerowanych turbin i szukałem "mądrej" uzywki, troche to trwało jakies 2 miesiące ale w koncu znalazłem i wymieniłem (koszt turbiny 800zl, gwarancja 1miesiac) . Turbinka chodzi bezproblemowo, na logach 011 ładnie pompuje i trzyma zadane cisnienie. Zrobiłem na niej juz jakies 1000 km i mam nadzieje ze jak do tej pory sie nie wysrała to raczej juz sie nie wysra.

wydaje mi sie ze turbinka u ciebie nie wytrzymuje do masz wirusa,
regenerowane turbiny sa tak ustawiane zeby pracowały na nizszych obrotach aby dluzej wytrzymały (oczywiscie okres gwarancji)
o ile wogóle ktos ją sprawdzał i ustawiał na specjalistycznej maszynie.

P.S. mozesz powiedziec ile zapłaciłeś za ustawienie kąta wtrysku?? Bo u mnie tez jest za wysoki i chcialbym to zmienic.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: italiano_83 » ndz wrz 26, 2010 13:53

Przeczytałem cały ten, temat post po poście i jedyne co mi teraz chodzi po głowie to siekiera :hehe: Ci "wszyscy" fachowcy od regenerowania turbosprężarek to jakieś stworzenia omyłkowo jedynie nazywane ludźmi :bajer: Jak można tak łgać w żywe oczy, bo oni dokładnie wiedzą co robią i jak oszukują, jak wymianę turbo jednego na drugie można nazwać regeneracją :blush: Co za "kraj" i co za złodziejstwo :grrr:
Kolego weź niech Ci oddadzą Twoją turbosprężarkę i kasę i niech wyp.....
Bez logów jak Ci tu "wszyscy" radzą to można sobie pogdybać program był zrobiony pod turbo od 130pd a nie pod suszarkę VNT15 od ALH to jest fundament i bez tego nic dobrego z tego nie wyjdzie. A z odmy nie wali ci olejem na turbo ? Cały jest ten IC ? Dla mnie jak gdzieś kapie to jest dziura - nieszczelność i z tym się uporać też trzeba.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz wrz 26, 2010 16:07

za kat wtrysku zaplacilem 120zl z diadnostyka vagiem. A co do tego progarmu jak pisze kolega "italiano_83" to czy ma to jakis zwiazek z tym ze auto jest na chipie. A goscie co regenerowali turbo oddali mi ponoc ta moja. Gosc mowil ze jak jak wykrecil to kierownica była zanitowana tak w pozycji srodkowej :chytry: takze niezle ktos tam namieszal. A odnosnie tych sterownikow od turbo to moze cos z nimi.



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz wrz 26, 2010 16:08

a gosc jak wykrecil ja przy pierwsej reklamacji powiedzial ze turbo jest sprawne



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz wrz 26, 2010 16:10

za kat wtrysku zaplacilem 120zl z diadnostyka vagiem. A co do tego progarmu jak pisze kolega "italiano_83" to czy ma to jakis zwiazek z tym ze auto jest na chipie. A goscie co regenerowali turbo oddali mi ponoc ta moja. Gosc mowil ze jak jak wykrecil to kierownica była zanitowana tak w pozycji srodkowej :chytry: takze niezle ktos tam namieszal. A odnosnie tych sterownikow od turbo to moze cos z nimi.



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: vwlad » ndz wrz 26, 2010 19:19

Jedź do jakichś fachowców od diagnostyki, ewentualnie tuningu. To że masz chipa zdecydowanie ma znaczenie. Musisz znaleźć kogoś kto kompleksowo ogarnie temat, niestety o takich jest trudno, teraz tylko jeździsz od "fachowca" do "fachowca" (cudzysłów zamierzony:) kasę płacisz, jeden na drugiego zgania, a efektów brak. Może zapytaj na swojej grupie regionalnej o namiary na prawdziwych fachowców, bo bez porządnej diagnostyki i tego co naprawdę jest z twoim turbo to tylko zgadywanie


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: Łuki_79 » ndz wrz 26, 2010 19:58

madmac pisze:goscie co regenerowali turbo oddali mi ponoc ta moja
Czyli taką http://moto.allegro.pl/golf-turbina-iv- ... 97223.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Bez logów to trudno wyciągać wnioski co masz tam namieszane z tą suszarką ,przy okazji byłoby widać co za wirus u ciebie siedzi więc pytaj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=142822" onclick="window.open(this.href);return false; lub tutaj http://www.vag-podkarpacie.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;



madmac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sie 09, 2010 08:07
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

turbo źle zregenerowane ?

Post autor: madmac » ndz paź 24, 2010 15:09

Witam znów powracam do tematu to po 3 reklamacjach w tej firmie gdzie była robiona turbina, zrobieniu chipa od podstaw ( pali na dyk na zimnym i ciepłym silniku) . Po zrobieniu wszystkich tych rzeczy nadal nie było dobrze. Także panowie wymienili mi przepływomierz na nowy i dopiero mam już spokój. Jak narazie turbo się nie zwiesza. Nie kopci mi jak wcześniej , że jak dawałem gazu to nic za mną nie było widać. A ostatnio zakupiłem sobie kabelek i Vaga także jak będę miał czas to zrobię te logi dynamiczne i wkleję je na forum to zobaczycie czy wszystko gra.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 204 gości