Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

sprawdz czy przestawia kat wtrysku w 04BS

Post autor: macem » śr lip 14, 2010 10:14

u mnie jest podobnie ale na zimnym i coś jest nie tak z pompą, zawór do przetawiania kata wtrysku.



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » pn lip 19, 2010 07:25

sadlaczek pisze:w moim przypadku drgawki pojawiły się po wyeliminowaniu zaworu EGR
Też zaczynam moje problemy drgawkowe kojarzyć z zaślepionym EGR...! Z tym, że wcześniej były - padło na dwumas. Został wymieniony.
I teraz pytanie:
- czy korzystniej mieć zaślepiony EGR, czy go uruchomi spowrotem?
Czy faktycznie jego zalepienie może mieć wpływ na sporadyczne drgania na wolnych obrotach?


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Re:

Post autor: cashtetzky » czw sie 19, 2010 11:36

Sztomel pisze:sprawdźcie też działanie czujnika pedału sprzęgła, u mnie silnik ALH zaczął drgać przy hamowaniu, nie było żadnego błędu ale przy sprawdzaniu w grupie 01 Engine, 006 2 pole wskazań - czujnik pedału sprzęgła - Pierwsze zero wcale się nie zmieniało - dopiero po naprawie czujnika silnik zaczął normalnie zwalniać - bez drgawek (po każdym naciśnięciu pedału sprzęgła przełączało już normalnie z zera na jedynkę).
ja też bym to obstawiał. ostatnio zauważyłem, że silnik drga w 2 przypadkach:
- przy hamowaniu do 0 (światła, skrzyżowania)
- zaraz pod odpaleniu na zimnym silniku + nierówna praca (choć słyszałem, że każdy TDI musi mieć chwilę na przebudzenie)

We wrześniu lecę do mechaniora na wymianę sprzęgła (bo już się kończy powoli) + zaspawanie nowej plecionki za kolektorem. Wspomnę mu o takiej ewentualności, może pomoże.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
A_X_E
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt paź 02, 2009 16:09
Lokalizacja: gorzow Wlkp
Kontakt:

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: A_X_E » czw sie 19, 2010 11:52

Ja też miałem drgawki i wymieniłem regulator napięcia w alternatorze i działa nie ma żadnych drgawek może sprawdzisz to?



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: cashtetzky » czw sie 19, 2010 11:55

A_X_E pisze:Ja też miałem drgawki i wymieniłem regulator napięcia w alternatorze i działa nie ma żadnych drgawek może sprawdzisz to?
To też wezmę pod uwagę. Dzięki!

edit:
Chodzi o coś takiego - http://allegro.pl/item1175175235_regula ... haran.html ?
Można prosić o numer z ETKI dla AHF'a? Z góry dzięki!


Obrazek
Obrazek

bobi220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 14, 2009 11:53
Lokalizacja: Leszno

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: bobi220 » pn wrz 13, 2010 15:58

Witam
U siebie też zaobserwowałem podobne drganie silnika ( na zimnym i ciepłym) i nie wiele myśląc pojechałem do serwisu.
W serwisie znają problem ale do końca nie chcieli powiedzieć, jednak po chwili luźnej rozmowy powiedzieli ze w pompowtryskiwaczach siadają jakieś uszczelniacze i to już tak jest. Trzeba z tym jeździć praktycznie do wystąpienia poważniejszych objawów, typu przerywanie silnika podczas przyśpieszania lub poważniejsze problemy z zapalanie. Nie mam pojęcia czy można wymienić same uszczelniacze ale przy koszcie nowego wtrysku rzędu 900 zł to rozbieranie tych rzeczy raczej się nie opłaca ( moja opinia).

Pozdrawiam


1.9 TDI PD AXR 101KM

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: yykkes » sob wrz 25, 2010 09:29

Witam wszystkich ;]

Też jestem posiadaczem PD'eka ATD 101KM i mam ten sam problem od dłuższego czasu. U mnie te drgawki zaczeły się po wymianie kompletu dwumasy sprzęgła i łożyska (dwumas nowy razem ze sprzęgłem SACHS'a i łożysko SKF). Nie od razu to sie pojawiło, ale z czasem bylo coraz wyraźniej czuć. I jak czytałem wasze wypowiedzi, to praktycznie każdy problem ten sam, na zimnym jest ok, jak sie pojezdzi i rozgrzeje telepie na wolnych obrotach. Sprawdzałem już różne style jazdy, na emeryta czyli ok 1800obr/min i czasem nawet 1500! Drgania występowały wtedy i co gorsza najsilniejsze! Popier... styl jazdy, silnik jakos ciężko chodził po takiej jeździe, ale o dziwo drgania były mniejsze niż przy spokojnej jeździe. No i wreszcie ciągnąłem go przez dłuższy czas na każdym biegu do ok. 4500obr, bez gwatłownego przyspieszania i hamowania, tylko równo na każdym biegu. Wtedy drgania były najmniejsze! Na początku sądziłem, że ktoraś poduszka się wybiła, bo długo jeździłem z rozpier... dwumasem. DO tego jeszcze mam jakieś dziwne chrobotanie na wolnych obrotach, postaram się to uwiecznić na filmie i wstawię tu link, mam nadzieję, że to bedzie słychać, może ktoś już się spotkał z takim czymś.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: Bronco » sob wrz 25, 2010 12:48

Witam wszystkich ;

... Popier... styl jazdy...
:gora: Do mechaniora do poprawki


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: antojuja » sob wrz 25, 2010 15:01

ja u siebie zmniejszylem dawke paliwka i jak narazie drgawki ustapily w kazdej postaci :grin:



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Re: Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: lalapo » pn wrz 27, 2010 21:52

Odnośnie tych drgawek, nikt nie pisał że to może być tłumik drgań koła pasowego przy wale napędowym .Właśnie zauważyłem że jak włączę klimatyzacje to drgawki ustępują (ponieważ jest obciążenie na pasek ) może to tłumik drgań koła pasowego.Czytałem że dużo osób tak ma że jak włączy klime to drgawki ustępują.Ciekawi mnie że nikt sobie z tym problemem nie może sobie poradzić.Zauważyłem że napinacz paska się trzęsie drga , znalazłem filmy " onclick="window.open(this.href);return false; " onclick="window.open(this.href);return false; sprzęgło alternatora sprawdzałem jest w porządku.WŁAŚNIE TAK SIĘ ZACHOWUJE NAPINACZ W MOIM SILNIKU JAK NA TYCH FILMIKACH ,Łatwo zmienić samemu koło pasowe ?



Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: yykkes » śr wrz 29, 2010 07:30

Pisałem o kole pasowym w innym poście. U mnie też napinacz paska wieloklinowego trzęsie się jak szalony i też biorę to pod uwagę. I tak jak piszesz lalapo po załączeniu klimy drgania znikają. Przymierzam się do wymiany tego koła, a po zdjęciu paska wieloklinowego myślę, że nie będzie problemu z wymianą, dostęp od spodu jest dość dobry. Nie wiem jaka jest trwałość tego koła pasowego, ale myślę, że po 190tys (taki mam przebieg) ma prawo się zużyć. I mam tylko nadzieję, że to pomoże mojemu PDekowi.


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: lalapo » czw wrz 30, 2010 21:29

Sprawdziłem , drgawki nie są przez koło pasowe , ponieważ odpaliłem bez paska i drgawki dalej były.



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: pitru » czw wrz 30, 2010 23:07

lalapo,
to, że odpaliłeś bez paska nie wyklucza koła pasowego, jeżeli jest nie obciążone może wibrować. Włączona klima utrzymuje większe i stałe napięcie paska co może niwelować drganie koła. Jeżeli masz możliwość zapal bez koła, lub załóż na testy inne sprawdzone. Bicie może być niezauważalne gołym okiem.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

Post autor: yykkes » śr paź 27, 2010 07:29

Nie rozumiem tego silnika :/ Przyszla jesien temp w granicach zera i drgawek nie ma, silnik pracuje rowno bez zadnego bujania. Teraz to juz nie wiem co mam wkoncu sprawdzic czy wymienic?!?!?!


Diesel Power!!! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości