gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » pt wrz 24, 2010 11:52

nie wiem gdzie włozyc rece nornalnie z tego co wiem diesel powinien ruszyc bez gazu moj sb sobie nie radzi nawet dokrecenie wsponagania czasem go zdławi i gasnie wiem ze poprzedni własciciel cos krecil przy papie zeby ograniczyc spalanie troche juz poustawiałem ale z tym nie moge sobie poradzic jakby ktos mial jkis pomysl to piszcie z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: Dziku VR6 » pt wrz 24, 2010 17:12

Jak poprzedni właściciel chciał mu ogranoczuć spalanie to pewnie wykręcił śrubę od dawki paliwa. Zaznacz sobie jej teraźniejsze położenie i wkręc z ćwierć obrotu, to zapewne podniesie obroty na biegu jałowym , wyregulujesz je tą śrubą najbliżej silnika. Ustaw obroty tak na ciepłym silniku 950 . Z dwójki powinien Ci spokojnie ruszać bez dodawania gazu :)


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » sob wrz 25, 2010 12:02

nic to nie daje juz probowalem na milion sposobów i nic dopiero jak mu przyspieszacz troche wyciagne to jest ok wydaje ni sie ze to moze buc kąt wtrysku do regulacji ale nie bardzo wien diesla mam od niedawna a jakos nigdy mnie to nie interesowalo a teraz prosze luka w umiejetnosciach



bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » sob wrz 25, 2010 12:09

bo tak wogole to nie powinno byc czasem w papie cos takiego co automatycznie przyspiesza moment wtrysku dzieki czemu obroty rosna i nie gasnie i jak cos takiego jest to moze wiesz jak to wyregulowac a i jeszcze zastanawia mnie co sie robi srubka na lda bo jej regulacja nic nie zmienia



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: t0mal » sob wrz 25, 2010 22:45

Nie dziwi mnie to - 1.6 ma lekkie koło zamachowe i słaby tłumik drgań w tarczy. Załóż tarczę od AAZ to powinno pomóc i będziesz ruszał jak w ursusie, albo jak w tdi - zwyczajnie puszczając sprzęgło.

Inne przyczyny to wydatek resztkowy (inne wolne obroty na ciepłym, inne na zimnym), zbyt niskie wolne obroty (950 obr/min), trzymające hamulce. W 1.6 td na serii raczej ciężko jest ruszyć z wolnych obrotów, wogóle właściwie nie da się jeździć na serii. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 26, 2010 08:41 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: Krzysiek W. » ndz wrz 26, 2010 02:50

bubu_ziom pisze:wiem ze poprzedni własciciel cos krecil przy papie zeby ograniczyc spalanie
Jak już napisal Dzikuvip, podnieś mu dawkę paliwa.
t0mal pisze:W 1.6 td na serii raczej ciężko jest ruszyć z wolnych obrotów, wogóle właściwie nie da się jeździć na serii.
Oczywiście że się da, nie twierdzę że będzie latać - ale nie popadajmy w skrajności. Do miasta wystarczy.


Nic już nie będzie takie same.

bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » pn wrz 27, 2010 10:27

dawka jest podniesiona ponad serje w tym tygodniu podnosze cisnienie lae i tak wiem ze to nie zmieni nic z tym gasnieciem wczesniej jak krecilem dawka to nie mialo znaczenia czy jest za malo czy za duzo i tak bylo to samo przyczyna tkwi gdzies indziej sam jestem mechanikiem ale diesla nie mialem i nigdy mi to nie bylo potrzebne a terz nie wiem gdzie szukac



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: t0mal » pn wrz 27, 2010 20:25

A i jeszcze grzechocące sprężyny w tarczy sprzęgła, to też może być przyczyna - skróciły się i nie działają, a wręcz mogą wypaść - szybko wciśnij i puść sprzęgło, powinny się odezwać - ciągłe grzechotanie-szumienie na wolnych obrotach
Napisz koniecznie co wyszło jak posprawdzasz.
A i łożyska z tyłu, jak mocno rozwalone to też może przeszkadzać.



Awatar użytkownika
lukas640
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 01, 2010 21:23
Lokalizacja: SkoczóVW

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: lukas640 » pn wrz 27, 2010 20:31

t0mal pisze:W 1.6 td na serii raczej ciężko jest ruszyć z wolnych obrotów
Nie zgodzę się ja w moim JR ruszam spokojnie z 2 bez gazu z wyciągniętym przyśpieszaczem. Raz się nawet zdarzyło przez przypadek z 3 ale było bardzo ciężko. Więc taki SB powinien spokojnie z 2 bez gazu ruszać.


"Lamborghini to esencja wszystkiego, co sprawia, że samochody są interesujące, ekscytujące i cudowne. A my musimy je za to kochać" Jeremy Clarkson

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=458308 Mk2 WOB Edition by lukas640

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: Marcin997 » pn wrz 27, 2010 21:16

U mnie na pompie był taki cwaniak że obroty sobie zwiększał i zmniejszał nie srubami od tego tylko śrubami które ograniczały wychył dźwigni gazu... Może u Ciebie wajcha zbyt bardzo się chowa do tył€ (odchyla) wiesz o co chodzi... U mnie Gofer zbyt wolbno schodził z obrotów, nie wiedziałem o co chodzi a kręciłęm wszystkim.. aż tu nagle wpadłem na tą dźwignie... no i było... Ludzie niektórzy są dobrzy.. Nie spyta, nie wie ale ruszyć musi... Tylko szkoda że źle... :(



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: t0mal » pn wrz 27, 2010 21:29

Nie zgodzę się ja w moim JR ruszam spokojnie z 2 bez gazu z wyciągniętym przyśpieszaczem.
Na przyspieszaczu się nie jeździ, a pozatym co w tym dziwnego skoro wyprzedza ci wtrysk. Z resztą możesz mieć krótszą skrzynię od kolegi.
Marcin997, miałby inne obroty na ciepłym a inne na zimnym silniku, albo auto zbyt wolno schodziłoby z obrotów. Te śruby o których piszesz służą do regulacji wydatku resztkowego i maksymalnych obrotów.

Co do ruszania z wolnych obrotów jest to możliwe np w moim golfie - mam pompę 11mm i kompletne sprzęgło z kołem zamachowym od tdi - wystarczy puścić sprzęgło a auto spokojnie rusza z wolnych obrotów, przyspieszacz wywaliłem do śmietnika (niepotrzebne mi ssanie jak w maluchu, dałem zaślepkę :helm: )



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: BENITO » wt wrz 28, 2010 09:18

t0mal, pamiętaj tylko że większe koło zamachowe to też wolniejsze wkręcanie się na obroty.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » wt wrz 28, 2010 15:09

to tak sróba od dzwigni z kinka gazu była wykrecona 4 obroty co bylo widac po stanie gwintu i braku zóltej farby do plabowania wkrecilem lae to nic nie pomogłó co do innych obrotów na zimnym i na cieplym to jest cos takiego



bubu_ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 10:50

gaśnie przy ruszaniu bez gazu 1.6 sb

Post autor: bubu_ziom » wt wrz 28, 2010 15:17

t0mal pisze:Te śruby o których piszesz służą do regulacji wydatku resztkowego i maksymalnych obrotów.
co to jest ten wydatek resztkowy ido czego słuzy jak sie ustawia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości