Golf 4 TDI axr stukot w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: azizi » wt wrz 14, 2010 21:48

Podepnę się pod temat. Mam stukot w aucie ale tylko na zimnym silniku. Czyli z rana przed wyjazdem słyszę wyraźnie przez jakieś 2-3min i potem ustaje to. Wciskanie sprzęgła nic nie zmienia. Poza tym auto chodzi normalnie, nie ma problemów ze sprzęgłem. Mechanik powiedział mi że to właśnie nieszczęsny dwumas :/ Silnik to 1.9tdi arl. Na rozgrzanym silniku nie ma tych objawów.


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

gumin666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:25
Lokalizacja: GTC

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: gumin666 » śr wrz 15, 2010 01:15

azizi wg. mnie mechanik postawił dobrą diagnozę że jest to dwumas. Poprostu to początki jego końca :(



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: azizi » śr wrz 15, 2010 06:56

Też tak sądzę. Dziś z rana jeszcze dla pewności zacząłem gdy stukało naciskać sprzęgło, no i trochę to wycisza ale nie do końca.
Mam więc pytanie, czy jest sens odwlekać w czasie wymianę czy lepiej zrobić to od razu? Druga sprawa czy jeśli sprzęgło działa ok wymieniać tylko koło dwumasowe? Czy jeśli wyciągnie się skrzynie to mechanik będzie mógł stwierdzić czy sprzęgło jest do wymiany czy też może zostać?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

gumin666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:25
Lokalizacja: GTC

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: gumin666 » pt wrz 17, 2010 12:50

Wg. mnie jak masz kasę na wymianę to zrób to od razu a jeśli nie to możesz z tym zaczekać, jednak nie radziłbym zbyt długo. Ja na zużytym dwumasie zrobiłem blisko 2000 km i był problem żeby to potem wyciągnąć.
Radze wymieniać cały komplet czyli: DM, sprzęgło, docisk, łożysko sprzęgła. Ja wymieniłem cały komplet ze względu na to że skrzynia była wyciągnięta a sprzęgło, docisk i łożysko również nie były pierwszej młodości także w niedługim czasie i tak musiałbym znowu demontować skrzynie i to wszystko powymieniać.
Mechanik może zdiagnozować w jakim stanie jest sprzęgło jednak wtedy to już będzie skrzynia wyciągnięta także trzeba będzie działać i liczyć się z tym że wymianie podlegać będzie komplecik a nie tylko DM.

Pozdro.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: azizi » pt wrz 17, 2010 12:53

Taki jest plan, DM do wymiany a dodatkowo zobaczymy co ze sprzęgłem bo chodzi bardzo dobrze obecnie.


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
kllimek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 20, 2010 20:54
Lokalizacja: LB

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: kllimek » sob lis 13, 2010 15:49

Podepnę sie pod temat ostatnio również zauważyłem delikatne stuki na biegu jałowym ale po wcisnięciu sprzegła ustają, drugim problemem jest że podczas jazdy np. na czwórce po gwałtownym naciśnieciu pedału gazy ślizga mi się sprzegło(przynajmniej tak mi sie wydaje ze to sprzegło). Czy to oznacza kończący się DM?? A może ktoś wie ile czasu można tak jeżdzic??
Pozdrawiam


Obrazek

gumin666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 31, 2010 11:25
Lokalizacja: GTC

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: gumin666 » czw lis 18, 2010 20:28

Najlepiej otwórz maskę i wsłuchaj się czy ten dźwięk dochodzi od strony skrzyni biegów do tego niech ktoś wsiądzie do auta i w tym czasie sprzęgło wciska to lepiej będziesz słyszał. Wg. mnie to DM no ale jak już coś się tam dzieje to najlepiej do mechanika podjechać, on rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości :) Pojeździć możesz na tym trochę czasu, nikt nie powie Tobie ile dokładnie bo nikt nie jest w stanie przewidzieć ile to wytrzyma... Im szybciej z tym zrobisz porządek tym lepiej :D


Pozdro :okej:



Awatar użytkownika
SłaVWek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 14, 2009 16:14
Lokalizacja: Biłgoraj

Golf 4 TDI axr stukot w silniku

Post autor: SłaVWek » ndz lis 28, 2010 15:46

Witam mam to samo co opisują wyżej i zostaje teraz pytanie co do wymiany. JAKIE?
Myślę ze jesli auto jest już modzone to tylko coś mocniejszego ,ale co?
niech ktoś napisze konkretne namiary,
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości