Turbina zwiększanie ciśnienia ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: arwam » czw wrz 02, 2010 00:52

t0mal, pod obciążeniem to się zgodzę że nawet od 1800rpm zacznie wstawać.
ale 1.5bar przy sprincie na pierwszym biegu będzie jeśli masz za późny kąt wtrysku lub jeśli masz dużą pompę i choć trochę odprężony silnik oraz zmieniony dolot.
a przy konfiguracji bliskiej serii to raczej jest możliwe przy zbyt późnym dynamicznym kącie wtrysku.
u mnie na jedynce nie zdarzyło się z T3 przekroczyć ciśnienia 0,8bara bo tracił trakcję a nie trzymam pedąłu bez końca w podłodze tylko jak dobija 5000-5500rpm to zmieniam bieg na następny



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » czw wrz 02, 2010 07:55

arwam pisze:a przy konfiguracji bliskiej serii to raczej jest możliwe przy zbyt późnym dynamicznym kącie wtrysku.
u mnie na jedynce nie zdarzyło się z T3 przekroczyć ciśnienia 0,8bara
u mnie to nawet tyle nie nadmucha :grin: tak naprawde t3 bez przeróbek to dopiero 0d 3 biegu fajnie dmucha



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: t0mal » czw wrz 02, 2010 08:29

No może i racja, w seryjnym silniku nie da rady :)
Trzeba dać obroty na 3000, obciążyć trochę silnik popuszczając lekko sprzęgło i dzida :) Przy jakichś 6000 napompuje, ale musi być dobry suchy asfalt.



Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: IRAS AAZ » ndz wrz 05, 2010 12:03

To znowu ja :hmm: podłaczyłem ten kabelek od tego zaworu i auto chodziło ładnie nie szarpało wszystko było ok :grin: a teraz z każdym dniem rano coraz cieżej odpala i przerywa i kopci niebiesko i tłucze głosno jak traktor i znowu zaczyna poszarpywc :crazy: ale lekko i jak szarpie to nie dymi tak jak kiedys. Ciepły chodzi bardzo ładnie cicho i ładnie zapier :satan: Mysle ze wina siedzi w tym ze pompa 10mm a wtryski zwykle 2spreżynkowe /albo klin ale wał TDI o co biega :otepienie:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

adamss3003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 08, 2009 21:54
Lokalizacja: Czechowice

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: adamss3003 » pn wrz 06, 2010 12:24

Witam. Chiałem się podpiąc do tematu... Mam golfa mk2 z silnikiem 1.6 td JR. Autko przy normalnej jezdzie (jezdze tak do 2,5 tys obr bez katowania) nie kopci prawie wogóle. Jesli sie go pociśniez gazem w podłoge to wali czarnym dymem (moze lekko brunatnym mówiac dokłądniej). Ilości dymu są takie że auta za mną zwalniają bo nie widzą drogi :D wtryski były sprawdzane są OK. Auto kupiłem rok temu i sądząc po ilości głośników na tylnej półce i nalepkach na szybach poprzedni własciciel był amatorem tuningu. I tutaj moje pytanie czy objawy jakie podałem mogą być spowodowane zwiekszoną dawką paliwa? Jeśli tak, to czy mógłbym zamiast zmniejszac dawke podniesć cisnienie doładowania? pozdrawiam



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: piori » pn wrz 06, 2010 13:30

adamss3003, pierwsza sprawa to wskaźnik ciśnienia doładowania (nie musi być "tuningowy" ;) ) i sprawdzenie aktualnego ciśnienia jakie pompuje turbosprężarka - może jest uszkodzona i nie pompuje prawie w ogóle? A jeśli ciśnienie jest seryjne, a poprzedni właściciel rzeczywiście przegiął z dawką paliwa to wtedy będzie można kręcić. Turbo T3 czy K24 ?



adamss3003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 08, 2009 21:54
Lokalizacja: Czechowice

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: adamss3003 » pn wrz 06, 2010 13:41

Właśnie nie wiem jakie turbo :D ale sprawdze. Tzn napewno nie jest to chłodzone cieczą turbo jakie były w SB. Co do turbawki to dmucha napewno bo autko sie ładnie zbiera. Od 2200 obrotów czuć i potem idzie bardzo fajnie. Chyba rzeczywiście bede musiał sie zaopatrzyc w ten wskaźnik...



Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » pn wrz 06, 2010 20:50

adamss3003, mozna zwykły wskaznik cisnienia od bidu podłaczyc np taki jak w pompce jest i tez sprawdzisz,trójnik podłączysz miedzy lda i kolektorem, wężyk do kabiny i ogien :satan: pozdro



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: superkasztan » śr lis 17, 2010 15:42

Witam

wyczytałem że łożyska mogą być zalepione nagarem w garrecie T-3 ?? i wtedy nie napompuje??
Założyłem nie dawno T-3, zamontowałem pompę z tłokorozdzielaczem 10 mm i falą z tdi, nie umiem opanować jeszcze regulacji tej pompy, jednak turbo nie chce mi dmuchnąć więcej niż 0,6 bara.
Rozumiem że jak zaślepię całkiem przewód do WG i dalej będzie to samo tzn że sprężarka jest do bani?? pomimo tego że nie ma wielkich luzów. Co do oleju to jeszcze nie wiem, za krótko jeździ. Ale w sumie nie dymi, tylko na czarno jak podkręciłem mu dawkę. Przy pełnym bucie też nie kopci. Choć wczoraj przy próbach max speed, iskry za mną leciały :satan: Ale to przez to że poprzednia zdychając nasmarowała mi cały układ wydechowy i chyba zaczyna się wypalać przy dłuższym czasie z gazem w podłodze.

Tak przy okazji, rozumiem że WG może być zapieczone i stale uchylone. W grzybku zaworka pamiętam jest miejsce na klucz imbusowy, czy tym się kręci by coś zmienić ??

Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: t0mal » czw lis 18, 2010 09:22

wyczytałem że łożyska mogą być zalepione nagarem w garrecie T-3
mogą, wtedy wirnik się ciężko kręci, jak pokręcisz palcami to powinien się jeszcze chwilę kręcić
rozumiem że WG może być zapieczone i stale uchylone
rzadki przypadek



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: t0mal » czw lis 18, 2010 09:22

wyczytałem że łożyska mogą być zalepione nagarem w garrecie T-3
mogą, wtedy wirnik się ciężko kręci, jak pokręcisz palcami to powinien się jeszcze chwilę kręcić
rozumiem że WG może być zapieczone i stale uchylone
rzadki przypadek



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: t0mal » czw lis 18, 2010 09:22

wyczytałem że łożyska mogą być zalepione nagarem w garrecie T-3
mogą, wtedy wirnik się ciężko kręci, jak pokręcisz palcami to powinien się jeszcze chwilę kręcić
rozumiem że WG może być zapieczone i stale uchylone
rzadki przypadek



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: superkasztan » czw lis 18, 2010 13:23

Wczoraj zaślepiłem całkowicie wąż od WG, odczepiłem i zatkałem.
Zmniejszyłem też wczoraj dawkę i dziś po drodze do pracy wydeptałem max 0,8 b ale wydawało mi się że był mocniejszy pik, tylko przez krótki moment.
Zawór upustowy wcześniej zakręciłem, na T-2 jeździłem do 1,2 bara
Czy żeby osiągnąć większe ciśnienie musi być dużo koksu??
Bost pin jest obrócony na maxymalne wzbogacenie, jednak dawka nie jest na tyle bogata by było za mną czorno :)

Cały czas mam kłopoty z biegiem jałowym, chodzi strasznie twardo i zastanawiam się czy jak mam głowiczkę i falę z tdi to czy obowiązuje 0,9 przy ustawieniu wtrysku zegarem??


Pozdro


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Turbina zwiększanie ciśnienia ??

Post autor: t0mal » czw lis 18, 2010 21:44

Może masz zbyt wyprzedzony wtrysk?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości