po raz kolejny - brak mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciekc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 23, 2005 15:41
Lokalizacja: PL

Post autor: maciekc » czw kwie 27, 2006 23:54

a ja ci powiem tak zmien n 75 i masz problem z glowy ,bo ja taz tak mialem w 1.9tdi 90 km i wszystko jasne teraz jest



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt kwie 28, 2006 00:02

maciekc pisze:a ja ci powiem tak zmien n 75 i masz problem z glowy ,bo ja taz tak mialem w 1.9tdi 90 km i wszystko jasne teraz jest

hahaha i zmien od razu pol auta bo inni tez tak mieli a ze to sa koszty to co tam. takie same objawy co walniety n-75 moga dawac uszkodzone wezyki idace do n-75 (nawet vag wywali taki sam blad) a koszty tak jakby troche inne. bo n-75 ok 160 -200 zl a wezyki 5zl za metr...


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

maciekc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 23, 2005 15:41
Lokalizacja: PL

Post autor: maciekc » pn maja 01, 2006 20:24

no to jak jestes tak swietny to radz sobie sam :hmm:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn maja 01, 2006 23:54

nie mowie ze znam sie na wszystkim super ale to przerabialem i mi mechanik powiedzial zeby wymienic n-75 bo padl i VAG wywalil taki blad i co zmienilem i pupa... okazalo sie ze to wezyki byly rozwalone i utopilem prawei 200 zeta w zaworek ktorego nie potrzebowalem a wystarczylo zmienic wezyki za 5 zl. wiec zanim komus doradzisz wymiane polowy auta i naprawe metoda chybil trafil to sie zastanow czy to ma sens. mozna oczywiscie podmienic n-75 z innego auta i sprawdzic ale nie kupowac odrazu w ciemno


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » wt maja 02, 2006 16:38

Szanowni "FACHOWCY" żaden z Was nie zwrócił uwagi na to że problem dotyczy AFNa czyli 110ps, bijecie pianę nie na temat czyli jesteście przysłowiowymi nabijaczami postów.
A co do problemu to zamiast wymieniać zaworki i rurki baczniej przyjżał bym się turbinie bo tam często bywa usterka.(zapieczenie łopat jest nagminne w tym modelu). :bajer:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » wt maja 02, 2006 17:44

-one- pisze:Szanowni "FACHOWCY" żaden z Was nie zwrócił uwagi na to że problem dotyczy AFNa czyli 110ps, bijecie pianę nie na temat czyli jesteście przysłowiowymi nabijaczami postów.
A co do problemu to zamiast wymieniać zaworki i rurki baczniej przyjżał bym się turbinie bo tam często bywa usterka.(zapieczenie łopat jest nagminne w tym modelu). :bajer:
jak nie jak tak
przeczytaj calosc topicu a pozniej wypisuj ze ktos co tam sobie nabija
wydaje sie ze post twoj jest nie na miejscu i bez sensu
Ostatnio zmieniony śr maja 03, 2006 06:26 przez BruceLee30, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 02, 2006 20:28

-one- pisze:Szanowni "FACHOWCY" żaden z Was nie zwrócił uwagi na to że problem dotyczy AFNa czyli 110ps, bijecie pianę nie na temat czyli jesteście przysłowiowymi nabijaczami postów.
A co do problemu to zamiast wymieniać zaworki i rurki baczniej przyjżał bym się turbinie bo tam często bywa usterka.(zapieczenie łopat jest nagminne w tym modelu). :bajer:
sory ale nie uwazam sie za fachowca, podzielilem sie tylko swoimi spostrzezeniami i mysle ze nie ma znaczenia czy to 1Z czy AFN skoro podobny problem moze wystapic

co do nabijania postow to szczerze wali mnie to ile ich mam i pisze tylko wtedy gdy mam cos do powiedzenia a nie gdy mam taki kaprys, po prostu sposob naprawy poprzez wymiane polowy auta jakos do mnie nie przemawia a wiem ze wezyki moga platac figle i chyba jest to najprostsza rzecz ktora mozna sprawdzic.

pozdrawiam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
vwolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 20, 2006 19:42
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: vwolf » śr maja 03, 2006 15:47

przyjżał bym się turbinie bo tam często bywa usterka.(zapieczenie łopat jest nagminne w tym modelu).
a jak to sprawdzić


MANIEK
co przerobić w 1Z żeby chodził jak b....

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » śr maja 03, 2006 17:32

vwolf pisze:przyjżał bym się turbinie bo tam często bywa usterka.(zapieczenie łopat jest nagminne w tym modelu).
a jak to sprawdzić
sądząc po danych z profilu Twojego auta to nie dotyczy.
a poza tym jest przecież "szukajka"
Pozdro..



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » śr maja 03, 2006 19:00

Ostra dyskusja. Wężyki sprawdziłem, są dobre. A czy jeśli to będą te zapieczone łopatki w turbinie to VAG to wykaże? Podsumowując może to być tylko turbina albo N75? (poprzedni właściciel mówił, że turbina była niedawno wymieniana więc to może nie być ona, jednak nie wygląda na nową)

[ Dodano: 03 Maj 2006 19:12 ]
Jeszcze jedno, czy da się samemu w sprawdzić czy to turbina? Jeśli tak to jak? Czy laik średnij klasy da radę sam to zrobić?


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » śr maja 03, 2006 21:51

tespis pisze:Ostra dyskusja. Wężyki sprawdziłem, są dobre. A czy jeśli to będą te zapieczone łopatki w turbinie to VAG to wykaże? Podsumowując może to być tylko turbina albo N75? (poprzedni właściciel mówił, że turbina była niedawno wymieniana więc to może nie być ona, jednak nie wygląda na nową)

[ Dodano: 03 Maj 2006 19:12 ]
Jeszcze jedno, czy da się samemu w sprawdzić czy to turbina? Jeśli tak to jak? Czy laik średnij klasy da radę sam to zrobić?

a przepływkę sprawdziłeś? mi jak siadła to od 2700obr/min mialem turbo dziurę...odepnij ją i sprawdź jak autko jedzie po jej odpięciu....

kierownice w suszarkach ze zmienną geometrią zacinają sie - spróbuj je rozruszac jeśli sie nie ruszaja

powodzenia :pub:

[ Dodano: 03 Maj 2006 21:52 ]
tespis pisze:Ostra dyskusja. Wężyki sprawdziłem, są dobre. A czy jeśli to będą te zapieczone łopatki w turbinie to VAG to wykaże? Podsumowując może to być tylko turbina albo N75? (poprzedni właściciel mówił, że turbina była niedawno wymieniana więc to może nie być ona, jednak nie wygląda na nową)

[ Dodano: 03 Maj 2006 19:12 ]
Jeszcze jedno, czy da się samemu w sprawdzić czy to turbina? Jeśli tak to jak? Czy laik średnij klasy da radę sam to zrobić?



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » śr maja 03, 2006 22:39

Gdzie szukać tej przepływki? Żeby sprawdzić te kierownice co się zacinają muszę wyciągnąć sprężarkę?


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » śr maja 03, 2006 23:15

tespis pisze:Gdzie szukać tej przepływki? Żeby sprawdzić te kierownice co się zacinają muszę wyciągnąć sprężarkę?
przepływomierz masz tuż za obudową filtra powietrza na rurze zasysajacej powietrze...do niego podpieta jest kostka - to jest przepływka

po ściągnięciu oslony powinno dojść sie do nich od góry



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw maja 04, 2006 08:09

tespis pisze:Żeby sprawdzić te kierownice co się zacinają muszę wyciągnąć sprężarkę?
Nalezaloby.. no chyba ze jestes z Kingsajz ;)

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości