[MK3 TDI] Problem z napinaczem(pałąkiem) alternatora.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

[MK3 TDI] Problem z napinaczem(pałąkiem) alternatora.

Post autor: Kris-THC » pt kwie 28, 2006 19:41

Cześć. Dzisiaj ruszałem na światłach i nagle słyszę przeraźliwy pisk spod maski. Pasek alternatora obraca się luźno i stąd ten pisk. Ramie za alternatorem na którym jest rolka nie zgięło się jednak przesunęło się w górę (w stronę kabiny) i dlatego nie naciąga paska. Próbowałem go przesunąć i na chwilę dało to efekt. Czy to ramię można jakoś dokręcić bo kończy się ono w odlewie i nie widzę żadnych śrub aby je dokręcić. Silnik to 1Z. Proszę pomóżcie bo słyszałem że nowy kompletny napinacz to ze 300pln w plecy. Pozdrawiam.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » ndz kwie 30, 2006 11:05

Śzukaj w hyrtowniach moto, ja w piątek pytałem u Stachury w Krakowie jedna z największych hurtowni moto w polsce i tam napinacz z bqardzo duzym rabatem dla szefa mojej firmy z SKF wyniesie mnie dokładnie 51 zł, a wiem bo pytałem w sklepach i tez mówili o kwotach około 250 - 300 zł.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz kwie 30, 2006 11:08

Najtaniej znalazłem tutaj: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=99896614 170pln.
Kurde to masz fajny rabat 1/4 ceny sklepowej. Może ktoś wie gdzie można kupić ten napinacz po dobrej cenie?



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz kwie 30, 2006 13:30

mam pytanie do posiadaczy silnika 1Z a mianowicie: czy na wolnych obrotach rolka napinacza podskakuje wam czy tez stoji nieruchomo i obraca sie na pasku.... u mojego staruszka w passacie ta rolka wpada w straszne drgania na wolnych obrotach....


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » ndz kwie 30, 2006 13:33

Powinna nie podskakiwać. U mnie było ok żadnych drgań a jednak mapinacz szlag trafił. Lepiej powiedz ojcu żeby szybko usuną usterkę zanim koszta wzrosnął.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » ndz kwie 30, 2006 14:40

Rolka ma stać pewnie - nie może być żadnych drgań :hmm:

Zapytaj w salonie Ford'a ile kosztuje oryginalna do silnika 1,9TDI :hmm:

To jest to samo, a z tego co wiem to mieści się w 150zł/szt..

Pozdroo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz kwie 30, 2006 15:42

kurde to w takim razie od czego ona moze drgac..? to wydaje sie dziwne... jak silnik złapie wyzsze obroty wszystko jest git... zedne koła pasowe sie nie "gibaja" ..... hmmm... moze jakies sugestie...?

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 15:55 ]
chopy magiaa nomalniee..... :bigok:

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 16:04 ]
a jak by "pałąk" na którym zamocowana jest rolka był lekko skrzywiony tzn nie był by w osi z paskiem, mogło by to powodowac podskakiwanie rolki (około 3 cm w góre na niskich obrotach) co o tym myslicie...?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » ndz kwie 30, 2006 16:06

lukopr pisze:kurde to w takim razie od czego ona moze drgac..? to wydaje sie dziwne... jak silnik złapie wyzsze obroty wszystko jest git... zedne koła pasowe sie nie "gibaja" ..... hmmm... moze jakies sugestie...?

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 15:55 ]
chopy magiaa nomalniee..... :bigok:

[ Dodano: Nie Kwi 30, 2006 16:04 ]
a jak by "pałąk" na którym zamocowana jest rolka był lekko skrzywiony tzn nie był by w osi z paskiem, mogło by to powodowac podskakiwanie rolki (około 3 cm w góre na niskich obrotach) co o tym myslicie...?
3 [cm] :kac: troche dużo - pomyślcie o nowym napinaczu bo tamten to już pewnie szrot i dlatego podskakuje pręt - oby się skończyło na samym napinaczu :hmm:

Napinacz działa jak sprężyna - jest moim zdaniem skończony i to na maxa jak 3 [cm] skacze - moim zdaniem wymiana napinacza i spokój :)


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz kwie 30, 2006 17:15

kurde potrzeba troche siły zeby go naciagnać stawia spory opór.... nie tam zeby rolka latała sobie luzem.... jak sprawdzic napinacz? czy oby nie za lekko naciska na pasek?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » ndz kwie 30, 2006 19:25

lukopr pisze:kurde potrzeba troche siły zeby go naciagnać stawia spory opór.... nie tam zeby rolka latała sobie luzem.... jak sprawdzic napinacz? czy oby nie za lekko naciska na pasek?
Za lekko - jest padnięty i dlatego rolka wpada w rezonans :hmm:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz kwie 30, 2006 20:12

nie jestem wtanie go utrzymac nieruchomo... probowałem deska itp... rolka nadal drga na wolnych obrotach.... na wyzszych ponad 1200obr stoi praktycznie nieruchomo.... z tym 3cm to chyba przesadziłem... około 0.5 - 1cm max...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » ndz kwie 30, 2006 22:48


Napinacz działa jak sprężyna - jest moim zdaniem skończony i to na maxa jak 3 [cm] skacze - moim zdaniem wymiana napinacza i spokój :)
Napinacz to nic innego jak sprezyna własnie.Powinna dosyc sztywno trzymac pasek.Ja u mnie tez nie mam zadnych "bić" na kolach pasowych ale sprezyna juz wysluzona wiec gdy po 40000 tys.km przyszlo mi wymieniec pasek wielorowkoy, kupilem troche krotszy zeby sprezyna bardziej "szła w prace" i na jakis czas bedzie.Śledzac rozne fora i z wlasnych doswiadczen wiem ze ten napinacz w diselkach to troche nieporozumienie ze strony Volkswagena.Moim zdaniem mogli to lepiej dopracowc gdyz jest to bardzo czesta usterka.I z tego co chopaki pisza to prawie kazdy mial z tym napinaczem do czynienia.

Pozdrawiam.



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » ndz kwie 30, 2006 23:26

zloty60, od czego załozyłes pasek...? moze sprobuje tak zrobic...:D


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pn maja 01, 2006 08:23

W sklepie w katalogu sprzedawca odszukał ze do wyboru sa 3 długosci takiego paska.Orginalna długosc paska z jaka Volskwagen wyprowadził golfa z fabryki to ta najdłuzsza (nie pamietam ile).Ja zakupiłem ten sredniej długosci.Jest on krotszy od tego normalnaego jakies 5-6 mm.Ale najlepiej umowic sie ze sprzedawca zeby w razie czego oddac zakup bo to rozwiazanie ktore ja zastosowalem nie koniecznie musi sie u innych fajłejowcow sprawdzic.Ggdyz czytałem gdzies na formu (osobiscie sie nie spotkałem) ze niektore rolki napinacza nie pozwola sie dalej wygiac (bo zakładajac ten krotszy pasek prawda,łapiemy ramie jakims francuzem i napinamy bardziej),ale jak rolka jest juz wysmigana lub ten krotszy albo najkrotszy pasek juz tam siedzi (powiedzmy ze nie wiadomo bo ktos kupil saobie samochod i sie nad tym nie zastanawial).Ramie rolki po prostu dojdzie do konca i nie bedzie go mozna wygiac dalej.
U mnie sie dalo wiec sprobowalem w ten sposob.Ale najlepiej to przed zakupem umowic sie co do mozliwosci zwrotu paska gdzyz zdaje sie toto koło 45-50 zetow kosztuje.

Z drugiej jednak strony ktoregos dnia przyszlo mi do głowy cos takiego:
Przeciez nie jestem pierwszym wlascicielem golfa (chyba 3-cim),a co jesli ktos (poprzedni wlasciciel) zmieniajac pasek wielorowkowy kupił ZA DŁUGI i ta długosc ktora teraz mam jest własnie prawidłowa.
Musze poszukac informacji na tema dlugosci tego paska,PRAWIDLOWEJ DLUGOSCI i jesli mam gdzies opakowanie po nim to sie odezwe i dam znac.

Sorki ze sie tak rozpisalem...
Pazdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości