Dziwne świsty - gwizdy i wyciek przy intercoolerze

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne świsty - gwizdy i wyciek przy intercoolerze

Post autor: vwlad » sob maja 22, 2010 09:25

Witam

Zauważyłem niedawno na zderzaku z prawej strony przy zaślepce od przeciwmgielnych olej, po przyjrzeniu się dokładniej okazuje się, że pochodzi on z okolic intercoolera. Dodatkowo od pewnego czasu słyszę jakieś świsty gwizdy. Najlepiej są słyszalne jak jedzie się z otwartą szybą przy budynku lub innych samochodach (obojętne z której strony). Najpierw podejrzewałem, że to od niefachowej wymiany klocków hamulcowych, ale jednak po poprawieniu z klockami jest ok. A okazało się że świsty są obecne tylko jak mam wciśnięty gaz i chociaż 1800 obrotów, intensywność świstania rośnie wraz z obrotami. W momencie puszczenia gazu i /lub wciśnięcia sprzęgła ustają. Poczytałem trochę forum i zastanawiam się, czy zacząć już szykować kasę na wymianę/regenerację turba?

Powiedzcie koledzy co na ten temat sądzicie.

Pozdrawiam.


VWlad

Follow the white rabbit

Ferb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:38
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: Ferb » sob maja 22, 2010 09:52

A może kolego szukaj nowego coolera mi wygląda to na nieszczelność przyjżyj sie dokładnie coolerowi :bigok:


AWX na pokładzie

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: leon79 » sob maja 22, 2010 10:11

Najpierw trzeba sprawdzic cały dolot pod kątem nieszczelności a nie juz rozglądac sie za coolerem.


User

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » sob maja 22, 2010 11:29

ja nie mam jeszcze założonego intercoolera a też mi świszczy-gwizda turbina i to dosyć głosno :/


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » sob maja 22, 2010 11:34

Powinienem mieć właściwy intercooler w garażu - został po montażu FMICa, więc jeśli okazałoby się że sam intercooler jest nieszczelny to mogę pomóc...



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob maja 22, 2010 14:19

Jak masz olej za wspomnianą kratką to bankowo masz nieszczelny IC. Przerabiałem niedawno temat. A gwizd masz właśnie przez tą nieszczelność. Wciskasz gaz, rośnie ciśnienie i wywala gdzieś powietrze... w tym wypadku tam gdzie pojawia się olej.
Z turbo póki co daj sobie spokój ;]



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » sob maja 22, 2010 18:17

leon79 pisze:Najpierw trzeba sprawdzic cały dolot pod kątem nieszczelności a nie juz rozglądac sie za coolerem.
Dzięki za sugestię. Obejrzałem dziś cooler i cały dolot i rzeczywiście rurka dochodząca do IC od dołu niezbyt ciasno przylega i okolica jest od niej zasyfiona olejem. IC nie wygląda na nieszczelny, ale nie miałem możliwości dokładnie obejrzeć.


VWlad

Follow the white rabbit

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » sob maja 22, 2010 18:22

Chyba że nie wymienisz IC na czas, to wtedy i turbo poleci :(



Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Post autor: vwlad » sob maja 22, 2010 18:22

tjwasiak pisze:Powinienem mieć właściwy intercooler w garażu - został po montażu FMICa, więc jeśli okazałoby się że sam intercooler jest nieszczelny to mogę pomóc...
Jeśli do AXRa IC okaże się taki sam jak ten, który masz to odezwę się w razie potrzeby. Dzięki.

Sprawdzę co da uszczelnienie dolotu i w razie czego odświeżę temat.
Ostatnio zmieniony sob maja 22, 2010 18:24 przez vwlad, łącznie zmieniany 1 raz.


VWlad

Follow the white rabbit

Awatar użytkownika
vwlad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:05
Lokalizacja: WZ

Dziwne świsty - gwizdy i wyciek przy intercoolerze

Post autor: vwlad » pt lip 30, 2010 12:57

Odgrzewam kotleta by napisać co i jak było. Otóż przy szukaniu usterki okazało się, że rura od dolotu dochodząca do silnika ma urwane zaczepy i nie da się wcisnąć na miejsce, bo za chwilę wypada. Rura wymieniona na oryginalną koszt całkowity 250 zł. Świsty nie ustały a olej nadal pojawiał się przy kratce. No to wymiana IC. Okazało się, że jest założony jakiś dziwny, nie taki jak powinien być w tym silniku (prawdopodobnie od ASZa), co kosztowało mnie 200 zł więcej za ten niby lepszy IC, czyli 950 zł z wymianą. Wyciek oleju ustał, ale gwizdanie już nie. Parę dni później gwizd zamienił się w dźwięk wycia syreny przy dodawaniu gazu. Podjechałem od razu do mechanika. Dźwięk pochodził z okolic turbo, najpierw okazało się, że gruszka przy turbo przerdzewiała. Wymiana jak się domyślacie nie rozwiązała problemu, za to przy sprawdzeniu po naprawie wałek w turbo został ukręcony ostatecznie.

Zatem stwierdzam, przyczyną gwizdów był krzywy/naderwany wałek w turbo. (Wykrakałem, że to turbo :)

Jako, że nie chciałem używanego turbo za 600 zł, czekam teraz na regenerację. Dowiem się ile zapłacę przy odbiorze bryki.

Obawiam się, że utrzymanie tego złoma w stanie nadającym się do jazdy doprowadzi mnie do bankructwa, a w AXR jest się jeszcze co psuć :). Na domiar złego niedawno ubezpieczyłem go na kolejny rok, więc ze sprzedarzą musze do wiosny poczekać, ciekawe jakie niespodzianki dojdą do tego czasu? Chyba czas na SDI :D


VWlad

Follow the white rabbit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości