zmiana wtrysków a spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

zmiana wtrysków a spalanie

Post autor: dommarc » śr kwie 26, 2006 14:55

Chcę zmienić wtryski w silniku 1Z , bo chyba leją (przebieg 256 000, przy mocnym wdepnięciu gazu zostawiam za sobą czarną „zasłonę dymną”) Jak już będę to robił to chciałbym też zyskać parę kM. Czytałem na różnych fortach internetowych na ten temat i mam sprzeczne informacje na temat spalania po zmianie wtrysków. Wiem że wszystko zależy od stylu jazdy ale myślę że ten kto dokonał takiej zmiany pewnie testował też spalanie, czyli próbował jeździć przez jakiś czas podobnie jak przed modyfikacją i stąd moje pytanie do osób które taką czynność wykonały:

1) Jak wam zachowało się spalanie po takiej modyfikacji (spadło/wzrosło/o ile) lub (nie zmieniło się) ??

kolejne pytania już raczej do speców praktyków i teoretyków:

2) czy dawka paliwa wtryskiwana dla wtrysków AFN i ASV jest/powinna być taka sama ??
3) czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba ustawiać od nowa dawkę paliwa ??
4) czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba zmodyfikować seryjny soft w ECU??


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr kwie 26, 2006 15:33

corvax chyba taki mod robił, uderz do niego. ale skoro chcesz pare kucy to soft obowiązkowo...dawka i ciśnienie turbiny


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » śr kwie 26, 2006 15:42

Cinek pisze:corvax chyba taki mod robił, uderz do niego. ale skoro chcesz pare kucy to soft obowiązkowo...dawka i ciśnienie turbiny
właśnie chodzi o to, że na razie nie chce robić żadnych większych modyfikacji
pozostawiam osprzęt fabryczny i soft , a zmieniam same wtryski

no chyba że okaże się iż coś trzeba obowiązkowo zrobić


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: zmiana wtrysków a spalanie

Post autor: BruceLee30 » śr kwie 26, 2006 18:44

dommarc pisze:Chcę zmienić wtryski w silniku 1Z , bo chyba leją (przebieg 256 000, przy mocnym wdepnięciu gazu zostawiam za sobą czarną „zasłonę dymną”) Jak już będę to robił to chciałbym też zyskać parę kM. Czytałem na różnych fortach internetowych na ten temat i mam sprzeczne informacje na temat spalania po zmianie wtrysków. Wiem że wszystko zależy od stylu jazdy ale myślę że ten kto dokonał takiej zmiany pewnie testował też spalanie, czyli próbował jeździć przez jakiś czas podobnie jak przed modyfikacją i stąd moje pytanie do osób które taką czynność wykonały:

1) Jak wam zachowało się spalanie po takiej modyfikacji (spadło/wzrosło/o ile) lub (nie zmieniło się) ??

kolejne pytania już raczej do speców praktyków i teoretyków:

2) czy dawka paliwa wtryskiwana dla wtrysków AFN i ASV jest/powinna być taka sama ??
3) czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba ustawiać od nowa dawkę paliwa ??
4) czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba zmodyfikować seryjny soft w ECU??
po 1 jezeli robi ci "BATOReGO" sprawdz szczelnosc uk dolotowego
po 2 gie przeprowadz diagnoze VAg iem on prawde ci powie
po 3 spalanie po zmianie wtryskow zakladam ze zamontowanie org. juz swoje przejechaly spalanie nieznacznie spadnie co takze przelozy sie na wzrost mocy
po 4 te po zamontowaniu innych wtryskow propnuje przejechac ok 5 tys km zrobic diagnostyke i obserwowac zachowanie silnika jezeli wszystko bedzie ok mozna podjechac na ustawienie dawki paliwa i za jednym razem modyfikacje softu :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr kwie 26, 2006 20:06

z tego co czytalem to przy samej wymianie wtryskow na te z ASV (daja lepsze efekty niz AFN) wystarczy tylko niewielka korekta VAGiem (bodajze dawki paliwa) ale w ECU nie trzeba grzebac

spalanie tez podobno zostaje w normie a nawet nieznacznie spada no i uzyskuje sie parametry seryjnej 110.

ale tak jak ktos tu mowil zwroc sie do Corvaxa bo on to przerabial u siebie.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zmiana wtrysków a spalanie

Post autor: dommarc » śr kwie 26, 2006 20:19

BruceLee30 pisze:po 1 jezeli robi ci "BATOReGO" sprawdz szczelnosc uk dolotowego
na oko wszystko wygląda ok,
podejrzewam że one leją, jak znajdę czas to podjadę je gdzieś sprawdzić
BruceLee30 pisze:po 2 gie przeprowadz diagnoze VAg iem on prawde ci powie
nie ma żadnych błędów
BruceLee30 pisze:po 3 spalanie po zmianie wtryskow zakladam ze zamontowanie org. juz swoje przejechaly spalanie nieznacznie spadnie co takze przelozy sie na wzrost mocy
mimo iż ma „nastukane” ponad 250 000 km to spalanie jest raczej w normie dla przykładu dwa ostatnie moje zapisy
trasa prędkość 90-120 średnia z 800km - 4,59 l / 100 km
po mieści średnia z 450km - 5,95 l / 100 km

ile Tobie pali na AFN ??
kupiłeś nowe czy używane wtryski ??
jeżeli nowe to ile dałeś i gdzie ??
BruceLee30 pisze:po 4 te po zamontowaniu innych wtryskow propnuje przejechac ok 5 tys km zrobic diagnostyke i obserwowac zachowanie silnika jezeli wszystko bedzie ok mozna podjechac na ustawienie dawki paliwa i za jednym razem modyfikacje softu :)
co się powinno zrobić to ja wiem, ale ja pytam się o to co TRZEBA zrobić

[ Dodano: 26 Kwiecień 2006, 20:21 ]
Adamm pisze: ...
ale tak jak ktos tu mowil zwroc sie do Corvaxa bo on to przerabial u siebie.
Corvax zostałeś wywoałany do tablicy ;-)


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: zmiana wtrysków a spalanie

Post autor: BruceLee30 » śr kwie 26, 2006 21:43

quote="dommarc"]
BruceLee30 pisze:na oko wszystko wygląda ok
podejrzewam że one leją, jak znajdę czas to podjadę je gdzieś sprawdzić
co to znaczy na oko ? - przestan.
mam nadzieje ze nie bedziesz sprawdzal wtryskow w tzw urzadzeniu do sprawdzania wtryskow bo to niemozliwe !
jak leja VAG ci to pokaze wiec skoro wiesz to nie wiem w czym problem, odpalasz laptopa sparwdzasz korekcje dawki i wiesz czy masz wtryski do wymiany, bo na oko to wiesz co sie robi.........
wtryski kupowalem uzywane z mozliwoscia zwrotu jezeli bylo by cos nie tak alo okazaly sie OK koszt jaki ponioslem byl smieszny ;)



Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zmiana wtrysków a spalanie

Post autor: dommarc » śr kwie 26, 2006 23:27

BruceLee30 pisze: co to znaczy na oko ? - przestan.
to znaczy, że obejrzałem czy niema jakiś pęknięć, dziur itp :jezor:
BruceLee30 pisze: mam nadzieje ze nie bedziesz sprawdzal wtryskow w tzw urzadzeniu do sprawdzania wtryskow bo to niemozliwe !
jak leja VAG ci to pokaze wiec skoro wiesz to nie wiem w czym problem, odpalasz laptopa sparwdzasz korekcje dawki i wiesz czy masz wtryski do wymiany, bo na oko to wiesz co sie robi.........
pewnie podjechałbym do jakieś firmy i zapłacił za sprawdzenie, a jak oni by to zrobili to nie wiem, zapewne tak jak piszesz by zrobili , ale skoro mówisz że wystarczy sprawdzić korekcje dawki to pewnie sam to zrobię, tylko napisz mi który to blok i jakie wartości tam będą :chytry:
BruceLee30 pisze: wtryski kupowalem uzywane z mozliwoscia zwrotu jezeli bylo by cos nie tak alo okazaly sie OK koszt jaki ponioslem byl smieszny ;)
a ile się równa na złote "śmieszny koszt" ??
ile Tobie pali na AFN ??


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » śr kwie 26, 2006 23:57

sprawdz blok 13 przy rozgrzanym silniku na wolnych obrotach z tego co pamietam to -2 do +2 to chyba max wartosci jednak, podaj wartosci z tego bloku to zobaczymy na ile "leja" te twoje
wtryski
mi spalanie spadlo o ok 0.5 l a moc wzrosla, koszt na zlote to 90 pln !
jak juz bedziesz sprawdzal osobiscie zrob dynamiczny test bo te "na oko" to mi sie nie widzi
VAG ci prawde powie
po wymianie wtryskiwaczy na "mocniejsze" zaleca sie ustawienie dawki
ja tego nie robilem ;)



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw kwie 27, 2006 01:40

dommarc pisze:1) Jak wam zachowało się spalanie po takiej modyfikacji (spadło/wzrosło/o ile) lub (nie zmieniło się) ??
Nie sprawdzałem dokładnie, ale jest albo na tym samym poziomie albo minimalnie wzrosło (o tym za moment)
dommarc pisze:czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba ustawiać od nowa dawkę paliwa ??
Na pewno nalezy sprawdzic dawke i kat wtrysku - u mnie był przestawiony, a dawka zbyt mała
dommarc pisze:czy po założeniu do silnika 1Z wtrysków AFN lub ASV trzeba zmodyfikować seryjny soft w ECU??
nie jest to konieczne, natomiast moze byc konieczna korekta dawki i kata wtrysku.

Nawet przy wymianie na nowe seryjne wtryski 1Z odczujesz spora poprawe, ale skoro decydujesz sie na wymiane to warto wsadzić wtryski AFN/ASV - te drugie mają wieksze ciśnienie wtrysku wstepnego i są to najmocniejsze wtryski od 110PS. U mnie po wymianie (nie mielismy czasu na korekte dawki) było duzo lepiej, na drugi dzien po podłaczeniu VAGa okazalo sie że potrzebna jest korekta kąta wtrysku (silnik zaczął pracowac o wiele "kulturalniej") a takze korekcja dawki - było 5,4 czyli za malo, przestawiliśmy na 3,4 - optymalną dla tej konfiguracji - po korekcie auto zminiło sie nie do poznania :) jest duzo lepsza reakcja na wciśniecie gazu.

Mimo że auto nie było zhamione, dupohamownią moge ocenić że jest spory przyrost momentu - być może nawet w okolicach seryjnej 110ps jak rownież charakterystyka zmieniła sie na + moment jest dostepny w znacznie szerszym zakresie, moc wzrosła raczej nieznacznie - auto idzie ładnie do 140km/h potem zaczyna sie mulic - prawdopodobnie mało powietrza, ale tego już bez ingerencji w ECU sie nie zmieni, a dawki na razie nie chce zmniejszac.

Wrócmy do spalania - akurat dla mnie jest to (od momentu kiedy mam TDI) najmniej istotna sprawa - w zwiazku z podniesieniem dawki paliwa prawdopodobnie wzrosło, samo auto zreszta zacheca do wciskania gazu i to sie pewnie przekłada na spalanie - ale nie sadze żeby to było wiecej niz 0,5 w cyklu miejskim - na trasie jest albo bez zmian albo spadło.

Polecam ta modyfikacje - jesli macie dostep do nowych wtrysków w sensownych cenach to naprawde warto - sama wymiana jest banalna i gdyby nie korekta dawki to mozna to zrobic bez VAGa dosłownie nie wjeżdzajac nawet do garazu, frajda z jazdy jest naprawde spora i jest to niezła baza do dalszych modyfikacji (wirus)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » czw kwie 27, 2006 01:50

Jakie przyspieszenie do 100km/h po takiej modyfikacji?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw kwie 27, 2006 08:31

Nie sprawdzalem :P, ale 115PS 16V meganke II do 130-140km/h robie jak chcę :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw kwie 27, 2006 14:28

Corvax pisze:Nie sprawdzalem :P, ale 115PS 16V meganke II do 130-140km/h robie jak chcę :)
u mnie 0-100 km/h wg wskazań licznika ze stoperem wychodzi 10,2 s

mam wersje 3 drzwiową, na pełnym baku w 2 osoby :) - jeśli to ma jakieś znaczenie :)

aha mierzone na kołach zimowych 175/65/14 - teraz mam 195/50/15 - jak stały obok siebie to byłu troszke mniejsze te 15.... :)

więc troszke szybciej przyspiesza bo mniejsze koło (większy moment na kole) no i licznik wcześniej pokaże 100 - mniejszy obwód koła :)



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » czw kwie 27, 2006 21:51

a mi sie zdawało że on pobiera obroty ze skrzyni tak więc chyba nie ma różnicy jakie koła są



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości